Ana Sayfa HAYAT Daha Mutlu Bir 2015 İçin...

Daha Mutlu Bir 2015 İçin…

Yeni yılın bir önceki yıldan daha güzel geçmesini istiyorsanız, bir takım alışkanlıklar edinmeniz şart. Benim için kötü bir yıl değildi diyorsanız neden bir önceki yıldan daha güzel bir yıl geçirmeyesiniz? Mutluluğu arttırmak için bazı adımlar atmanız gerekli. Eğer, mutluluk için bazı adımları doğru atarsanız; mutluluk bir çığ gibi büyüyerek çoğalır.

İşte daha iyi bir yıl geçirmek için yapmanız gerekenler!

1. Gereksiz endişelere kapılmayın

Endişeler mutluluğun en büyük düşmanı. Endişelerinizi gidermek için doğru adımlar atmanız, sakin olmanız çok önemli. Elinizde olmayan şeyler için endişe etmeyi bir yana bırakmanız şart, aksi halde sadece üzülmüş olursunuz. Endişe sorunlarınızı çözmez. Doların yükselmesini kontrol edemezsiniz. Dünya çapında bir krizden kaçamazsınız. Hayat her zaman kontrol edilemediği için endişelenmek çoğu zaman boşuna.

2. Hayattan beklentilerinizi küçük tutun

Hayata karşı gerçekçi olun. Bir sabah uyandığınızda zengin olamazsınız, bir sabah uyandığınızda bütün hastalık bedeninizi terk etmez. Gerçeklerle yüzleştiğiniz ve reel düşündüğünüz zaman daha hızlı bir şekilde ilerler aynı zamanda hayatın sizi daha az üzmesine yardımcı olursunuz. Kabullenmek ve küçük beklentiler içine girmek hızlı bir şekilde gerçekleştirilen planlar anlamına gelir.

3. Sahip olduklarınızla mutlu olmayı öğrenin

Hayattan fazlasını istemek hakkınız ancak aynı zamanda sahip olduklarınızdan mutlu olmayı öğrenmenizde şart. Aksi halde her şeye sahip olma isteği sizi içinden çıkılmaz bir noktaya getirebilir. Bir arabanız ve borçlarınız varken yeni bir araba alarak daha fazla borç yükü ile yaşamak yerine elinizdeki araba ile yetinip borçlarınızı ödemeniz oldukça önemli.

4. Şükretmeyi öğrenmelisiniz

Bazen hayatınızdaki her şey kötüye gidiyor gibi görünebilir. Ancak güzel bir eş, iyi bir çocuk ve sıcak bir yuvanız var ise hayat size bu mutlulukları verdiği için kötümser olmayı bir kenara bırakıp şükretmeyi öğrenmelisiniz. Hayat aynı anda birçok şeyi size vermiyor ancak huzurlu olmanıza yetecek bütün jestleri size sağlıyor ise daha fazlası için önce elinizdekilere minnettar olmanız gerekli.

5. Başka hayatlarla kendi hayatınızı karşılaştırmayın

Bu sizin yaşantınız. Yaşantınız sırasında mutsuzluklar ve çok daha fazlası ile karşılaşabilirsiniz. Etrafınızdaki insanların harika yaşantıları olabilir ancak; hatırlamanız gereken bir şey var, küçükken anneniz sizi komşunuzun çocuğu ile kıyasladığı zaman nasıl kızdığınız. Kendinizi biri ile kıyaslayacağınız zaman yeniden çocuk olun ve bu benim hayatım deyin.

6. Yeterli ve düzenli uyku uyuyun

Uykusuzluk mutsuzluğun önemli kaynaklarından biri. Yeteri kadar dinlenmediğiniz zaman suratınız asık bir şekilde kalkarsınız. İyi bir uyku zinde ve mutlu bir hayat için oldukça önemli.

7. Anlayışlı olmaya çalışın

Bazen insanlar hata yapar. Çocuğunuz, eşiniz, sevgiliniz, dostunuz sizi üzebilir. Sizi üzen insanları affettiğiniz zaman çok daha mutlu ve hafiflemiş hissedersiniz. Aksi halde kininiz sizi mutlu olmaktan mahrum edecektir.

8. Önceliğiniz kendiniz olun

Sizi mutlu eden şeyleri öncelik listenizin başına yazın. Başkalarını mutlu etmek için ayırdığınız vakti kendiniz için de ayırdığınız zaman mutluluk sizinle olacaktır. Resim yapın, yemek pişirin ancak bunların sizi mutlu etmesine özen gösterin. Bir arkadaşınızla alışverişe çıkıp onu mutlu etmek yerine bu gün evde kalın ve sevdiğiniz keki yalnızca kendiniz için pişirin.

9. Kendinizi şımartın

Kendinize ufak sürprizler yapın. Sizin kadar değerli bir şey yok. İşten gelince ufak bir pasta alın ve kendinizi ödüllendirin. Çok istediğiniz bir elbiseyi ya da cüzdanı alın. Günlerdir merak ettiğiniz filmi izleyin. Kendinizi şımartırsanız hiçbir güçlük kolayca sizi mutsuz edemez.

10. Düzenli egzersiz yapın

Düzenli egzersiz sizi hayatın kötülüklerinden uzak tutar. Sağlığınızın kötüye gitmesine engel olan ve depresyon belirtilerinin ortadan kalkmasına yardımcı olan egzersizler sayesinde kendinizi çok daha zinde ve her an hayata hazır hissedeceksiniz. Günde 20 dakika yürümeniz ya da yüzmeniz sizin için yeterli olacaktır. Haftada 4 gün egzersiz yapmanız kendinizi daha iyi hissetmenin anahtarı.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman...

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler. Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku...

Bebe Yağı Nerelerde Kullanılır?

Bebek yağının bebekler dışında birçok kullanım alanı da bulunmaktadır. Özellikle hamile kadınlar, hamilelik sürecinde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bel Bölgesindeki Yağlara Sarımsak Çözümü

Sarımsak, iştah kesici özelliğinden dolayı kilo verme sürecinde çok etkili bir besin maddesidir. Sarımsağın güçlü kokusu, beyindeki tokluk merkezini uyarır, böylece açlık hissini azaltır.Sarımsak,...

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman sıkıntı yaşıyorsunuz demektir. Çünkü kediler bitki yemeyi de çok severler....

Öksürük Pastilleri Yapımı

Organik Hindistan Cevizi Yağı Öksürük Pastilleri. Öksürük, solunum yollarını ve boğazı, tahrişlerden uzak tutan bir reflekstir. Son derece can sıkıcı olsa da, nadiren ciddi...

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler. Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku problemleri utanç verici ve sağlıksızdır. Bazı güçlü kokular bile bakterileri...