Ana Sayfa HAYAT Kadınların Çok Kazanması Evlilikte Probleme Yol Açar mı?

Kadınların Çok Kazanması Evlilikte Probleme Yol Açar mı?

Kadınların iş hayatında daha çok yer etmeye başlaması ile birlikte artık geçim derdi sadece erkeğin omuzlarına yüklenen bir yük değil. Ancak evde bir kuzu bile olsa dışarıda aile reisi olma görevi yine erkeğin omuzlarında. Fakat bu noktada birçok erkeğin omuzlarına binen ve belki de kadınların farkında olmadıkları bir yük daha var; o da kadınların erkeklerden daha çok kazanması.

Tabiri caizse kocasının eline baktığı için yıllarca sıkıntı çekmiş olan anneler, tanık oldukları onlarca farklı olayı göz önüne getiren ve belki de kendi yaptıkları akıllarına gelen babalar kızlarının bir adamın kazandığına muhtaç olmaması için didindiler ve bir şekilde kız çocuklarını okuttular ya da bir meslek sahibi yaptılar. Kadınların bir kısmı artık daha bağımsız evet, ama bu da alışılagelmiş düzen içerisinde aile reisi olma görevini üstlenen erkekler için içten içe yıpratıcı olabilecek bir durum oluverdi. Bu konu üzerine yapılan onlarca farklı araştırma var ama üç örnek bu konuyu özetler biçimde çarpıcı sonuçlara sahip.

Karısından daha az kazanan erkekler aldatmaya daha çok meyilli.

Yapılan araştırmalara göre karısından daha az kazanan erkeklerin iki kat daha fazla aldatmaya meyilli olduğu tespit edilmiş. Bunda erkeğin kendisini yetersiz görmesi, karısının bir gün kendisini aldatabileceğine olan inancı en büyük etkenmiş.

Daha az kazanan erkekler, daha sık depresyona giriyor.

İkinci tespit ise karısından daha az kazanan erkeklerin, daha çok kazanan erkeklere göre iki kat daha fazla depresyona girdiği.

Kadınlar daha patavatsız.

Başlığa kadınlar kızabilir ama kocasından daha çok kazanan kadınlar bu konuyu dillendirmekte erkeklere göre 3 kat daha heveslilermiş. Tabi bu konuda erkeğin tutumu da önemli diyerek kadınların gönlünü alalım.

Çözüm sadece iletişim, empati ve egolardan sıyrılmak.

Uzmanların bu konuda reçete ettiği en temel üç şey var; iletişim, empati ve egolardan sıyrılmak.

Erkekler böyle bir durumda içten içe hissettiklerini eşleri ile paylaşmalı. Aslında bunun temelinde sevdiği kadınını kaybetmek istemeyen bir erkeğin yattığını kadın bilirse her şey güllük gülistanlık olabilir.

Kadınlara ise bu konuda çok daha fazla görev düşüyor; asla ve asla konu hiçbir şekilde kazanılan paranın kıyaslamasına getirilmemeli. Erkeğin hissettiği bazı şeyleri dile getiremeyeceğinin farkında olunmalı ve hayatın müşterek olduğu sözlerle değil, yapılan her işte en temel dayanak olmalı. Tabi kadın gerçekte böyle düşünmüyorsa bu konuda yapacak çok fazla bir şey yok maalesef.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinizde Siyah Rengi Seviyorsanız 10 Harika Yol

Bir odayı tamamen siyah boyamak şık ve cesur bir girişimdir. Çünkü alanı özel hissettirir...

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem. Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi...

Evinizde Hava Akımı Varsa

Evinizde Hava Akımı Varsa. Kanepede oturuyorsunuz ve aniden boynunuzda hafif bir soğuk hava hissedersiniz....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yağlı Bulaşıklar İçin Deterjan Yapımı

Yağlı bulaşıkları temizlemek için güçlü deterjanlara ihtiyaç duyarız. Satın alınan deterjanlar kimyasallar içeriyor. Kimyasal bulunmayan ancak etkili bir bulaşık deterjanı isteyenler için bir tarif...

Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir?

Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir? Su kefiri, Meksika kökenli mucizevi bir içecektir. Su kefiri taneleri, simbiyotik bir ilişki içinde bulunan bakteri ve mayadan oluşur....

Yaşlanmanın Etkilerini Yavaşlatan Egzersizler

Yaşlanmak kaçınılmazdır, çünkü takvim her doğum gününü gösterdiğinde bir yaş daha büyürsünüz. Bununla birlikte, yaş sadece bir sayıdır, yaşlanma, her kişinin vücudunun o sayıdan...

Evinizde Siyah Rengi Seviyorsanız 10 Harika Yol

Bir odayı tamamen siyah boyamak şık ve cesur bir girişimdir. Çünkü alanı özel hissettirir ve rahatlatır. Ancak, evinizde siyahı kullanmak için şöyle bir strateji...