Ana Sayfa HAYAT Birisinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Birisinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Yalan için “olaylar ve durumlarla oynayabilme sanatı” denir. Bu sanat zeki kişilerin ellerinde son derece tehlikeli bir yılana dönüşebilirken, başarısız denemelerle karşınıza çıkan kişiden soğumanız için de bir numaralı sebeptir. Çok fazla insanla içli dışlı olduğumuz şu zamanda ise ayakta kalabilmek için her zaman doğru bilgiye ihtiyacımız var ve ilişki içerisinde olduğumuz insanların anlattıklarının doğruluğundan emin olmamız gerekmekte. Özellikle iş dünyasında son derece önemli olan bu durumun anlaşılabilmesi içinse birkaç önemli detay var;

Detaylara Dikkat

Karşınızdaki kişi özellikle hesap verme durumunda ise ve basit bir konu hakkına bile fazlaca detaya girmişse şüphelenmeye başlayabilirsiniz. Zira konuyu detaylara boğarak yalanın üzerini örtmek istiyor olabilir.

Umulmadık Bir Soru

Yalan söyleyen kişi muhtemelen sizden gelebilecek sorulara uygun bir şekilde cevaplarını hazırlamıştır. Ancak hiç beklemediği anda, hiç beklemediği yerden alakasız bir soru sormak yalan söyleyen kişi afallatabilir.

Duygu Durumuna Dikkat

Karşınızdaki kişi normalde sakin birisi iken heyecanlı heyecanlı bir şeyler anlatıyorsa, ya da hareketli bir kişi bir anda sükunete kavuşmuş ve ağzında bir şeyler geveliyorsa dikkat edin.

Ses Tonu ve Mimikler

Yalan söyleyen kişi eğer bu işte uzman değilse ve kendisini de bu yalana inandırmamışsa ses tonu ve mimikleri ile anlattıkları arasında bir çelişki ortaya çıkacaktır. İzlediğiniz bir filmde ses ve görüntünün kayması, altyazının olanlarla hiçbir alakasının olmaması gibi düşünebilirsiniz.

Göz Teması Önemli

Yalan söyleyen kişiler genellikle uzun süreli göz teması kurmaktan kaçınırlar ve gelen her soruda istemsizce avuçlarını sıkar ve saklarlar. Tabi bu durum genelde henüz yalan söylemeyi beceremeyen naif insanların yaptıkları basit hatalar. Bu yüzden onları çok üzmemenizde fayda var; zira yürekleri temiz insanlar.

Duruş Pozisyonu

Yalan söyleyenler genellikle başları öne doğru eğik pozisyonda konuşurlar. Sürekli bu halde ve gözler uzaklardaysa dikkatli olun.

Sert ve Beklenmedik Tepkiler

Sorulara sert bir şekilde cevap vermek, hiç olmadık bir durumda gülmeye çalışıp espriler yapmak. Genelde sorulan sorularla köşeye sıkışmış ve artık bir cevap veremeyecek olanların yaptıkları davranışlardır. Konuyu burada kapatırsanız başka bir zamanda çok daha mantıklı bir açıklama ile onlar sizin kapınızı çalacaktır.

Başı Kaşımak ve Yakayı Gevşetmek

Yalan söyleyen kişiler eğer çok rahat değillerse konuşurken başlarına ve burunlarına normalden daha çok dokunabilir ve biraz nefes almak için yakalarını gevşetmeye çalışabilirler.

Gözün Hareketleri

Yalan söyleyen kişi solak değilse muhtemelen gözleri yalan söylediği esnada sola doğru kayacaktır. Ancak bu kesin bir belirti değil; zira o arada kişi kafasında başa bir durumu da kurguluyor olabilir.

Bunları tek tek ele alarak bir kişinin yalan söylediğine dair çıkarım yapmanız mümkün değil. Ancak birkaç tanesi bir araya gelmişse şüphelenmeye başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun,...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları,...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,804BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun, batik boyanın parlak, canlı renkleri her şeye imza niteliğinde bir...

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler ve toksinler gibi çevresel faktörlerden darbe alabilir. Ayrıca saç bakım...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle saçınızın uçlarında, taramaya çalıştığınızda zorluk çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uğraşmak...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha fazla yarar sağlıyor. Doğal yollardan tüketilen tuz, limon ve karabiber,...