Ana Sayfa HAYAT Mutsuz Giden Bir Hayatı Değiştirecek 11 Sır

Mutsuz Giden Bir Hayatı Değiştirecek 11 Sır

Hayat her zaman istediğiniz gibi gitmez. Siz planlar yaparsınız, hayaller kurarsınız, kurduğunuz hayallere göre hayatınıza yön vermeye çalışırsınız ama hayatın genelde sizin için bundan çok başka planları vardır.

Ama canınızı sıkmayın. Hesapta olmayan olaylara, hayatın bize sunmadığı mükemmel fırsatlara rağmen yaşamaya devam ediyoruz ve bir şekilde bunun en iyi yolunu aramaktan vazgeçmiyoruz.

1. Hayat ritminizi yavaş tutun ve anın tadını çıkarın.

Yemeklerinizi bir an önce bitirmek için, kendi düşüncelerinizi önemsemek için, gün batımını görmek için veya en sevdiğiniz şarkının sözlerini öğrenmek için sürekli meşgul olmaktan vazgeçin.

2. Zamanınızı çalan ve boş yer işgal eden insanlara hayır deyin.

Zamanınız çok değerlidir ve bunu yalnızca değerli kişilere ve değerli şeylere harcamanız gerektiğini unutmayın. Her şeye aynı anda yetişemezsiniz ve herkes için en iyisi olamazsınız. Zamanınızı harcamaya değer olanları seçin ve gerisini oluruna bırakın.

3. Kendinize karşı daha dürüst ve açık olun.

Hayatta gerçekten ne istiyorsunuz? Şu anda yaptığını iş tutkunuz olan iş mi yoksa toplum ve ailenizin sizi yönlendirdiği iş mi? Tutkularınızla ilgisi olmayan işlere başvurmaktan artık vazgeçin ve gerçekten ne istediğinize karar verin.

4. Daha fazla risk alın.

Gerçekten hakkıyla dağıtabileceğiniz risklerden söz ediyoruz. Hatalar yapın ve birçok kez yanılmaktan korkmayın. Ardından yeniden yanlış yapın ve yeniden yanılın. Mücadele etmenin karakterinizi güçlendirmesine izin verin çünkü başarı geldiğinde en azından bu hak edilmiş bir başarı olacaktır.

5. Arkadaş çevrenizi iyi belirleyin.

Siz de sürekli olarak dert dinleyen, diğerlerinin sıkıntısına çare bulmaya çalışan ama karşılığında en ufak bir ilgi görmeyenlerden misiniz? Arkadaşlarınız size karşı destekleyici ve dostça yaklaşmıyorsa şunu unutmayın yanında en fazla vakit geçirdiğiniz ilk beş kişi sizi gerçekten anlayabilen arkadaşlarınızdır.

6. Geçmişi değiştiremeyeceğinizin farkında olun.

Olabilecek olan şeylerden dolayı kafanızda geçmişle ilgili farklı senaryolar düşünüp durmaktan vazgeçin. Geçmiş gerçekten geçmişte kaldı. Geçmişle ilgili hatalardan ders alıp yolunuza devam edin sadece.

7. İhtiyacı olan birilerine yardım edebilecek zamanınız olsun.

Çevrenizde bilmediğiniz birilerinin herhangi bir şeyde yardıma ihtiyacı olabilir. Eğer bu konuda yapabileceğiniz bir şeyler olduğuna inanıyorsanız, ne konuda olursa olsun, bir insana yardım etmek ve onun için bir şeyler yapabilmek kendinizi gerçekten daha iyi hissetmenizi sağlar.

8. Kendi hayalinizi gerçekleştirmemek için bahaneler üretmeyin.

Unutmayın, başkaları yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz. Bundan birkaç yıl sonra, kendi hayatınız için yapmadığınız şeyleri düşünüp mutsuz ve pişman olmak yerine bu yılları kendinize yatırım yapmayı deneyerek geçirebilirsiniz.

9. Başkaları adına sevinmeyi bilin.

Kıskançlık ya da sahte sevin göstermek yapaylıktan başka bir şey değildir. Siz de kendi başarılarınız için başkalarının sizin adınıza mutlu olmasını istiyorsanız önce siz diğerlerinin başarılarını takdir etmelisiniz.

10. Beklenti içinde olmaktan vazgeçin.

Size karşı hatalar yapmış olan insanları affetmekten çekinmeyin. Herkesin hata yapabileceğini unutmayarak aynı zamanda insanlardan çok fazla şey beklememek gerektiğini öğreneceksiniz.

11. Kendi özelinize saygı göstermeyi öğrenin.

Her şeyi herkesle paylaşmak zorunda değilsiniz. Herkes iş hayatınızdaki her detayı bilmek zorunda değil ve unutmayın özel hayatınızın en ince ayrıntıları yalnızca sizi ilgilendirir. Bazı şeyleri kendinize saklamak konusunda daha dikkatli olun.

Hayatta biraz daha mutlu olmanızı sağlayabilecek bu önerilerden size uyan ya da uymayan tavsiyeler olabilir. Ama siz yine de bir şans vermekten çekinmeyin kendinize ve en azından bazılarını uygulayarak sonuçları kendiniz değerlendirin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,841BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...