Ana Sayfa HAYAT Kendi Kendimize Söylediğimiz 10 Yalan

Kendi Kendimize Söylediğimiz 10 Yalan

İnsanlar genelde bazı gerçeklerle her zaman yüzleşmek istemezler. Yüzleşmek yerine farklı bahaneler bularak karşılaştıkları durumdan kaçma eğiliminde olurlar. Böyle olunca da kendi kendilerine farklı yalanlar üretirler. Biz de bu durumlarda insanların kendilerine buldukları bahaneleri yazalım istedik.

Mükemmel olmalıyım

Mükemmeliyetin her zaman mümkün olmadığını unutmayın. Mükemmel olabilmek uğruna da sorunları göz ardı etmeyin. Bu yüzden kendinize sürekli mükemmel olmalıyım bahanesini de üretmekten vazgeçin.

Benim hayatım çok zor

Unutmayın ki her insanın hayatı birbirinden farklıdır ve her insan farklı problemlerle boğuşur. Kendi hayatınızın diğerlerinden üstün, diğerlerinden çok daha zor veya daha farklı olduğunu sakın düşünmeyin.

Görmezden gelirsem geçer

Hayır, problemlerinizi görmezden gelirseniz uzaklaşıp gitmezler. Sadece onları daha da zor hale getirir. Sorunlarınızı dikkatle ele alın ve onlardan kaçmayın.

Vakit çok geç veya çok erken

Bazı şeyleri gerçekleştirebilmek için her şeyin çok geç olduğunu veya henüz hazır olmadığınızı düşünebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki önemli olan yaşadığınız andır ve istekleriniz için hiçbir zaman geç veya erken değildir.

Mutluluk bana göre değil

Kendinize bu aldatmacalı cümleyi kuruyorsanız çok yanlış yapıyorsunuz. Mutlu olamamak bu hayatta var olan durumlardan biridir ve bu durumla baş edebilmenin tek yolu bu düşünceye sarılmak değildir.

Ben insanları yargılamam

Herkes yargılar. Herkes karşılaştığı insanları önce kendi kriterlerine göre ve bakış açılarına göre değerlendirir. Bu yüzden ben asla yargılamam demeyin.

Sadece kalbimi dinlemeliyim

Evet, kalbinizi dinlemek duygusal konularda geçerli olabilir ama her konuda değil. Mantığınızı sakın devreden çıkarmayın çünkü kalp ve mantık sağlıklı kararlar için birlikte hareket etmelidir.

Başka şansım yok

Seçim yapmanız gereken önemli bir durumda kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Ya da herhangi bir konuda seçim yapmanız gerekiyorsa bunu sağlıklı bir şekilde düşünüp size zarar vermeyecek olan kararı vermeye çalışın. Seçimlerinizin sınırlı olduğunu düşünmek karar alırken size zarar verecek bir düşüncedir.

Ben değerli değilim

İşte en kötü yanlış düşünce. Buna kendinize söylediğiniz yalan olarak değil de, sorunlarınızı görmezden gelmek için bir bahane gözüyle bakıyoruz. Şunu söylemek gerekir ki her insan ve her canlı kendi değerine sahiptir. Bu yüzden siz de değerli olduğunuzu sakın unutmayın.

Her çeşit bahane insanların bazı konularda kendine söylediği bir kaçış yöntemidir. Yalan veya bahane, sizi sadece olduğunuz durumdan daha zor bir konuma sokar. Bu yüzden yüzleşmekten korkmayın ve duygularınızla ilgili kendinize yalanlar söylemeyin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,859BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...