Ana Sayfa HAYAT Verimliliği Arttırmanın 16 Yolu

Verimliliği Arttırmanın 16 Yolu

Aşağıda sıralanan taktik ve teknikler ile bütün yıl boyunca verimliliğinizi artırmanızı sağlayabileceksiniz.

1. Alarmları Kapatın!

Her 5 dakikada bir herhangi bir hatırlatma için titreyen ya da öten telefonunuzla gerekli yaratıcılık ve verimliliği sağlayamazsınız. Bu durumu hayatınızdan çıkarın ve alarmlarınızın sizin etkinliğinize olan kötü etkisini ortadan kaldırın.

2. Haberleri Çok Takmayın!

Bir iş ile uğraşırken günlük hayata takılı kalırsanız, o işte üretken olmazsınız. Televizyondan duyduğunuz haberler sırtınızda bir kambur oluşturuyor ve işlerinize olan konsantrasyonunuz her geçen dakika daha çok dağılıyor. Haberleri artık sallamayın ve en üretken olduğunuz iş üzerine odaklanarak verimliliğinizi artırın.

3. Sabahları Egzersiz Yapın!

Her sabah uyandıktan sonra sağlığınız için bir takım egzersizleri yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Sabah sporu ile birlikte daha verimli bir gün geçireceğinizi siz de çok iyi biliyorsunuz.

4. 30 Dakikalık Toplantılar Kâfi!

Saatler harcayan hiçbir toplantı aslında gerçekten saatler gerektirmiyor. En önemli toplantılar için bile 30 dakika çok yeterli bir süre. O nedenle sakin olun, toplantılarınızı 30 dakikalık olarak ayarlayın.

5. Su İçin!

Çok basit ve saçma bir öneri gibi gelebilir, ancak öyle değil. Çoğumuz günlük koşuşturmaca sırasında yeterli su miktarını tüketmiyoruz. Oysaki su içmek bizlere enerji veriyor ve vücudumuzu tazeliyor. O nedenle su içmeyi ihmal etmeyin.

6. Kendinize Dinlenmek İçin Zaman Yaratın!

Sürekli çalışarak olmaz, biraz dinlenmeniz de gerekiyor. Arada sırada işlerinize ara verin ve hem beyniniz, hem de vücudunuz dinlensin.

7. Hayır, Demekten Çekinmeyin!

Kullanmayı pek sevmediğimiz ve bu nedenle sonu kötü olacak olan çok maceraya atıldığımız bir kelimedir “hayır”. Hayır demeyi öğrenin ve uygulayın, kendinizi bu kadar stres altına sokmayın.

8. Köpeğinize Sarılın!

Her şey iş değil. Size sadık bir köpeğinizin olduğunu, sizi karşılıksız sevdiğini bilin ve ona sarılın. Hayatta olduğunuzu fark edin.

9. Kayıp Zamanlarınızı Verimli Kılın!

İşe giderken iş dünyası ile ilgili bir takım yeni gelişmelere kulak kabartın. Bu ayrıntıları yakalamaya çalışarak boşa geçen zamanınızı değerlendirin.

10. Çalışma Masanızı Düzenli Tutun!

Karışık ve düzensiz bir masa, size kendinizi kötü hissettirecek ve sanki işlerinizin hiç bitmeyecekmiş gibi olduğu fikrini size verecek. Onu düzenleyin!

11. Kahvaltı yapın!

En zor seçeneklerden biri bu olabilir, çünkü çoğu insan sabah kalktığında bir şeyler yemek istemez. Ancak üretken ve verimli bir gün geçirmek istiyorsanız, mutlaka güçlü hissetmeniz gerekecektir. Kahvaltı zihninizi çalıştırırken size de kuvvet verecek.

12. 2 Dakika Kuralını Uygulayın!

Bir maili cevaplamak ya da bir notu iletmek 2 dakikadan fazla sürenizi almasın. Basit işlerinizi en geç 2 dakika içinde halledin.

13. Uyku Düzenine Dikkat Edin!

Verimli bir gün geçirmeniz için uyku süreciniz çok önemli. Mutlaka düzenli uyuyun ve zinde kalkın

14. Pazar Gününü Ertesi Gün İçin Kullanın!

Tüm çalışanlarda klasik bir pazartesi sendromu var. Bunu hafifletmek ise sizin elinizde. Pazartesi günkü yoğun işlerin planını Pazar akşamından yapın ve günü rahat atlatın.

15. Kötü Alışkanlıklarınızdan Kaçının!

Çok mu televizyon izliyorsunuz? Ve bu durumun farkında mısınız? Şu uzaktan kumandayı ulaşamayacağınız bir yerlere göndermeye ya da onu bir şekilde saklamaya ne dersiniz?

16. Hedeflerinizin Gerçekçi Olduğundan Emin Olun!

Verimli ve üretken kişiler için gerçekçi hedeflerin koyulmuş olması çok önemli. Bundan emin olun!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Plastik Gözlük Camı Nasıl Parlatılır?

Plastik gözlük camı günlük kullanım ve yıpranma ile kolayca çizilebilir. Parlatmak, çizikleri daha az...

Bu Yöntemle Ütüleri Hızlı ve Kolay Yapacakınız

Bu Yöntemle Ütüleri Hızlı ve Kolay Yapacakınız. Ev işi yapmak, bazı insanlar için oldukça...

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Plastik Gözlük Camı Nasıl Parlatılır?

Plastik gözlük camı günlük kullanım ve yıpranma ile kolayca çizilebilir. Parlatmak, çizikleri daha az fark edilir hale getirecek ve yeni çiziklerin oluşmasını önleyecektir. Küçük...

Kekin Kuru Olması Nasıl Önlenir?

Kekin Kuru Olması Nasıl Önlenir? Kek, hemen hemen her evde pişen bir yiyecektir. Yemek tariflerini inceleyerek, market alışverişi yaparak kek pişirmek için saatlerinizi geçirdiniz....

Tuzun Mukfaktaki Farklı Kullanımlarını Biliyor Musunuz?

Tuzu mutfağınızda sadece yiyeceklerinize ekleyeceğiniz bir lezzetlendirici olarak düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tuzu mutfakta bir çok alanda kullanabilirsiniz. İşte sadece mutfakta tuzun faydaları ve kullanım alanları... Kaynama...

Evde Zeytin Nasıl Yapılır?

Evde Zeytin Nasıl Yapılır? Zeytin kahvaltılarınızın vazgeçilmez tatlarındandır. Zeytin sadece kahvaltılarınızda değil aynı zamanda yağı ile tüm yemeklerinize misafir olurlar. Sağlık açısından da son...