Ana Sayfa AİLE Babaların Çocuklarına Kadınlar Hakkında Öğretmesi Gereken 7 Madde

Babaların Çocuklarına Kadınlar Hakkında Öğretmesi Gereken 7 Madde

Bir kadın hakkında, babaların oğullarına vermesi gereken öğütleri sizler için derledik. İnanın ki okurken siz de bu öğütleri gelecekteki çocuğunuza aktarmak isteyeceksiniz.

Kapısına Kadar Git Ve Onu Güven içinde Evine Bırak

Centilmen erkeklerin ortak özelliği, hayatlarındaki kadınları ya da kız arkadaşlarını koruyarak ve kollayarak, onları güven içinde hissettirmeleridir. Dışarı çıktığınız bir kızın siz gittikten sonra güven içinde olacağından emin olduğunuz an oradan yavaş yavaş uzaklaşabilirsiniz. Babalar, oğullarına bunu öğütlemeliler.

Üşürse Ceketini Vermeyi Teklif Et

Klasik bir film sahnesidir, üşüyen kadına erkeğin ceketini vermesi… Hayatınızdaki insana kendinizden daha fazla değer vermeye başladığınız an bir şeyler de değişmektedir. Bu açıdan onun üşümemesi ve kendini kötü hissetmemesi için üzerinizdeki ceketi ona verin. Babalar çocuklarının centilmen olmasını öğretmeliler.

Arabanın Kapısını Onun İçin Aç

Onu arabaya bindiriyorsunuz ama kapıyı siz açmıyor musunuz? Unutmayın, bir hanımefendi ile birlikte dışarı çıkıyorsanız, onun arabaya bineceği kapıyı da muhakkak ki siz açmalı ve ona yardımcı olmalısınız. Babaların çocuklarına vermesi gereken öğütlerden biri de bu olmalı.

Onun Ailesinin Düşüncelerine Ve İsteklerine Saygı Duy

Siz nasıl anneniz babanız için önemli iseniz, hayatınızdaki kadın da ailesi için o kadar önemli. Bu nedenle onun ailesinin isteklerine ve beklentilerine mutlaka saygı duymalısınız. Babalar çocuklarını bunu da tavsiye etmeliler.

Onu Koruyucu Davran Ve Kendisini Güvende Hissetmesini Sağla

Hayatınızdaki kadına verdiğiniz değeri, aynı zamanda ona karşı koruyucu bir yaklaşım sergileyerek de gösterebilmeniz mümkündür. Kadınlar, erkeklerinin yanında güvende hissetmek ve huzurlu olmak isterler. Ona, bunu belli edin. Doğrudan değil ancak dolaylı yoldan kendisini koruduğunuzu ve kolladığınızı bilmesi, hayatınızın kadınına psikolojik olarak da iyi hissettirecektir. Babalar, oğullarının koruyucu ve kollayıcı olmasını öğretmeliler.

Hesabı Sen Öde

Yemeğe davet ettiğiniz bir kadının hesabını ödemek çok şart olmasa da büyük bir centilmenlik örneğidir. Siz davet ediyorsanız, siz dışarı çıkarıyorsanız, hesabı da siz ödeyebilirsiniz. Özellikle ataerkil toplumlarda babalar, çocuklarına bunu da nasihat edebilirler.

Ellerine Hâkim Ol

Kadınlar istemediği takdirde erkeklerin kadınlara hiçbir şekilde baskı yapmamasını babalar oğullarına mutlaka öğütlemelidirler.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinizde Siyah Rengi Seviyorsanız 10 Harika Yol

Bir odayı tamamen siyah boyamak şık ve cesur bir girişimdir. Çünkü alanı özel hissettirir...

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem. Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi...

Evinizde Hava Akımı Varsa

Evinizde Hava Akımı Varsa. Kanepede oturuyorsunuz ve aniden boynunuzda hafif bir soğuk hava hissedersiniz....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yağlı Bulaşıklar İçin Deterjan Yapımı

Yağlı bulaşıkları temizlemek için güçlü deterjanlara ihtiyaç duyarız. Satın alınan deterjanlar kimyasallar içeriyor. Kimyasal bulunmayan ancak etkili bir bulaşık deterjanı isteyenler için bir tarif...

Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir?

Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir? Su kefiri, Meksika kökenli mucizevi bir içecektir. Su kefiri taneleri, simbiyotik bir ilişki içinde bulunan bakteri ve mayadan oluşur....

Yaşlanmanın Etkilerini Yavaşlatan Egzersizler

Yaşlanmak kaçınılmazdır, çünkü takvim her doğum gününü gösterdiğinde bir yaş daha büyürsünüz. Bununla birlikte, yaş sadece bir sayıdır, yaşlanma, her kişinin vücudunun o sayıdan...

Evinizde Siyah Rengi Seviyorsanız 10 Harika Yol

Bir odayı tamamen siyah boyamak şık ve cesur bir girişimdir. Çünkü alanı özel hissettirir ve rahatlatır. Ancak, evinizde siyahı kullanmak için şöyle bir strateji...