Ana Sayfa HAYAT En Cesur İnsanların 9 Özelliği

En Cesur İnsanların 9 Özelliği

Hepimiz biliyoruz ki atılgan, cesur ve korkusuz insanlar bu dünya üzerinde büyük işler başarıyorlar. Her örneklemede onların isimlerine ve karakter özelliklerine denk gelebilmek mümkün oluyor. Peki, genel anlamda baskın karakterli ve korkusuz hareket eden bu insanların en temel 9 özellikleri nelerdir?

mosk1. İnanılmaz Bir Vizyon İle Radikal Fikirlerini Yansıtabiliyorlar

Elon Musk bu konuda tipik bir örnek. Bir mühendislik mezunu değil, ancak NASA ile ortak proje gerçekleştirerek Mars’a gidecek insanları toparlayabilen bir uzay ajansını kurdu Musk. Karar verip atılmak, uzayda yol almaktan daha zor; ama bunu başarabilmek çok önemli!

 

 

 

 

 
fiennes-2. Aslında Korkusuz Değiller; Ancak Korkularını Bulup Yüzleşebilirler

Sir Ranulph Fiennees, yazar ve kâşif olarak biliniyor. Bypass geçirmesinin ardından yalnızca 4 ay sonra 7 kıtada 7 gün süren 7 maratona katıldı ve koşularını gerçekleştirdi. Yükseklik korkusunu kabul eden Sir Fiennes, çözümü ise en büyük korkuya yürümekte buldu; bugün Sir Fiennes, Everest Dağı’na tırmanan en yaşlı insan olarak anılıyor (65 yaş).

 

 

 

 

madison3. Zorluklara Ve Acıya Aldırış Etmeden Harekete Geçerler

1812 yılındaki savaşta, İngilizlerin Beyaz Saray’a çok yaklaşması ile buradan çıkarılmak istenen First Lady Dolley Madison, eşim olmadan bulunduğu yerden çıkmayacağını söyledi ve savaş daha tepesinde cereyan ederken kıs kardeşine satır satır mektup yazdı. Eğer erkek olsaydı, muhtemelen Beyaz Saray’ın pencerelerinden atlayarak ölümüne savaşacaktı.

 

 

 

4. Eski Limitleri Artırırlar Ve Sınırları Aşarlar

amelia

Amelia Earhart kendisine yöneltilen okyanusu uçarak geçme teklifini geri çevirmedi ve düşünmeden kabul etti. 1928 yılında yaşanan bu hadise sonunda okyanusu geçen ilk kadın pilot olma ünvanı da kendisinde kaldı.

5. Fikirlerinden Ödün Vermezler, Yalnız Kalsalar Bile

kyii

Aung San Suu Kyii’nın eşi, 1999 yılında İngiltere’de öldü. Bunun üzerine İngiliz askeri cunta yetkilileri, Kyii’nin eşini görmek için gitmesini teklif etti. Ancak Kyii, bunun bir hile olduğunu ve inancı doğrultusunda ülkeyi terk etmek istemediğini belirtti. Fikirlerinden sapmadı ve eşini uğurlamaya gitmedi. Tarih ülkesi adına onurlu davrandığı için Kyii’yi unutmadı.

6. Kaybetseler Bile Geri Düşmezler, Zirvede Kalıncaya Dek

steve-jobs

Bu konudaki en büyük örnek Steve Jobs’tır. Kurduğu şirketten kovulması, başına getirdiği CEO’nun kendisine meydan okuması ve yılmadan çalışmaya devam ederek günün birinde teknoloji alanında bir dev olan Apple ile anılması, Jobs’ı başlı başına bir kahraman yapmıştır.

7. Herkesin Başarı Tarifi Onlar İçin Geçerli Olmayabilir

jeong

Dr. Ken Jeong tıp alanında büyük başarılara imza atan bir uzman; ancak insanlar onu yaptığı komedi ve stand up gösterileri ile tanıyor. Dr Ken ise bu duruma kahkaha atıyor.

rosa-marks8. Konuşurlar, Ayağa Kalkıp Haykırırlar

1 Aralık 1955 tarihinde, o zaman için 42 yaşında olan Rosa Parks, bindiği otobüsteki ırkçı kuralı çiğneyerek tarihe geçti. Siyahilerin arka kapıdan inmesi ile ilgili olarak önden inmek isteyen, yerinden kalkmayarak da oturma özgürlüğünü savunan Parks, çok sayıda insana ilham kaynağı oldu ve ırkçı kurallar zaman içinde yumuşatılmaya ve yok edilmeye başlandı.

 

 

 

 

barry9. Zamanı Geçmiş Düşünceler İle Yüzleştiklerinde, Midelerine Güvenmek Zorundalar!

Dr. Barry Marshall, 2005 yılında aldığı Nobel Ödülü’nü, bir bakteri karışımını doğrudan içerek kendine ülser vermesi ile kazandı. Çünkü bu konuda bakteriler ile ülserin karışımlarından çıkacak sonucu kimse Marshall gibi düşünmüyordu. Marshall, kararlılığını kendinde uygulayarak tüm dünyaya fikrinin arkasında durduğunu ve haklı çıktığını ispatlamış oldu.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir....

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız....

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,832BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir sonra dengesiz hale gelir. Nedeni yemek pişirdikten sonra yaptığınız temizleme...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir çözümdür. Böylece hem yumurtaları değerlendirmiş olursunuz hem de elinizin altında...