Ana Sayfa HAYAT İzmir Kızlarını Popüler Yapan Şey Nedir?

İzmir Kızlarını Popüler Yapan Şey Nedir?

İzmir’in kızları için şarkılar yazılır, deyimler söylenir. Her ortamda İzmir’in kızları kendini belli eder. Peki, İzmir’in kızlarını bu kadar popüler yapan şeyler nelerdir?

Körfeze kurulmuş bir kıyı şehri olan İzmir’de insanlar denizle iç içedirler… Hatta rivayete göre burada savaşçı bir kadın topluluğu olan Amazonlar yaşamıştır. “İzmir’in kızları savaşçı ruhunu Amazonlardan alır.” derler! İzmir’de iklim oldukça sıcak seyreder, vapurlar Karşıyaka, Göztepe arasında işler durur. İzmir’in kızları böyle sıcak bir ortamda, deniz kenarında, yazlıklarda büyüdükleri için hep sıcaktırlar. İzmir’in kızlarını tanımayanlar onların samimiyetlerini yanlış algılayabilirler. Çünkü yeni tanıştıkları insanlara bile oldukça içten davranırlar.  İzmir kızlarını özel yapan şeylerin başında onların samimiyeti gelir. Peki, başka neler İzmir Kızları’nı cazip kılıyor?

İzmir’in kızları rahattır, üzerlerinde mahalle baskısı hissetmezler o yüzden daha çok kendileri gibi olurlar. Bu durum onların doğallıklarını ortaya çıkarır. Doğal bir kadın diğerlerinin bir adım önündedir.

İzmir’in kızlarında doğuştan gelen bir özgüven vardır. Yaşadıkları ortamın sosyalliği yazlıklarda koşturmacalar, kızlı erkekli gezmeler onların ilişki özgüvenlerini artırır. Dolayısıyla bir ortama girdiklerinde özgüvenli tarzları ile olumlu etki bırakırlar.

İzmir’in kızları daima neşelidir. Etraflarına pozitif enerji yayarlar. Bu bile başlı başına onları cazibe merkezi haline getirir.

İzmir’in kızları duyguları ile yaşar ve bunu belli ederler. Kızdıkları zaman hemen celallenirler. Bunu en üst banttan yaparlar. Efedir, İzmir kızları…

Gerçek İzmir kızı para peşinde koşmaz, rahatlığı sever, az çalışayım çok kazanayım ister ama sevdiği zaman peşini kolay kolay bırakmaz.

İzmir kızları insancıldır. Yardım etmeyi sever, yaşlı genç fark etmez bir İzmir kızını her yaştan birine erkek-kadın ayırt etmeden yardım ederken görebilirsiniz.

İzmir’in kızları her zaman bakımlıdır. Markete bile inerken en şık eşofmanını giyer hemencecik takıp takıştırır.

İzmir’in kızları, konuşmaktan, konuşulmaktan, gezmekten, yemekten içmekten keyif alır.

İzmir, en batıda en batılı şehrimizdir. Rumlarla iç içe yaşamış olmanın getirdiği modernite anlayışı günümüze kadar gelmiş, İzmir kızlarının yaşam anlayışlarını da etkilemiştir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok...

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir....

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,791BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...