Ana Sayfa HAYAT Aşık Olmayı Tetikleyen Garip Psikolojik Sebepler

Aşık Olmayı Tetikleyen Garip Psikolojik Sebepler

Âşık olmak yalnızca kaderle ilgili bir durum değil. Bu kutsal duygunun altında yatan oldukça ilginç psikolojik sebepler bulunuyor. Bu tuhaf noktalar aşağıda madde madde açıklanmış durumda yer alıyor.

1. Birbirinize Gerçekten Benziyorsanız

Bilinçaltı o kadar tuhaf çalışıyor ki, eğer gerçekten karşınızdaki kişiye çok benziyorsanız, ondan etkilenmek için vücut sizi hazırlıyor.

2. Partnerinizin Ebeveynlerinden Sizinle Aynı Cinsiyete Sahip Olana Benziyorsanız

O kadar tuhaf ki, eğer partnerinizin ailesinde sizinle aynı cinsiyete sahip bir kişiye benziyorsanız, partneriniz sizi psikolojik açıdan daha çok benimsiyor.

3. Omuzlarınız Doğru Pozisyonda Ve Elleriniz Ona Karşı Açıksa

Uzmanlar, vücut dilinin normal konuşmadan çok daha etkili olduğunu söylüyorlar. Eğer siz de karşınızdaki kişiye omuzlarınız ona dönük ve elleriniz ona karşı açık şekilde duruyorsanız, ilişkiye hazır bir izlenim uyandırıyorsunuz. Eğer bunun tam tersi bir durum söz konusu ise kendinizi iletişime kapatmış oluyorsunuz. Ellerinizi açık tutun, konuştuğunuz kişiye doğru dönün. Durduk yere kısmetiniz kapanmasın!

4. Ses Tonunuz Alçak Ya Da Yüksekse

İlginç bir durum da ses tonu ile alakalı olarak gerçekleşiyor. Kadınlarda ses tonu düşüklüğü, erkeklerde ise yüksek perdeli sesler karşınızdaki karşı cinsi etkiliyor.

5. 2 Dakika Boyunca Birbirinizin Gözlerinin İçine Bakarsanız

Eğer karşınızdaki kişinin gözlerine aralıksız 2 dakika gibi bir süre boyunca bakıyorsanız, birbirinize olan duygularınız çok daha çabuk olgunlaşıyor ve yumuşuyor.

6. Uzunsanız

En tuhaf noktalardan biri de kişinin boyunun uzun olup olmaması… Her ne kadar çoğu kadın ya da erkek bu duruma pek dikkat etmese de, bilinçaltı farkında olmadan buna dikkat ediyor ve uzun olan kişiler daha çabuk kabul görüyor.

7. İletişim Sırasında Sıcak Bir Şeye Dokunuyorsanız

Yine başka bir tuhaflık… Eğer karşınızdaki kişi ile konuşurken aynı zamanda sıcak ya da ılık bir içeceğe temas ediyorsanız, karşınızdakine olan tavırlarınız da ısınıyor ve samimi olunuyor. Soğuk durumda ise bunun tam tersi geçerli.

8. Güzel Bir Evde Yaşıyorsanız

Ferah ve güzel bir evde yaşayan insanlar birbirleri ile oldukça rahat iletişim kuruyorlar. Evin sinerjisi kişilere yansıyor ve ortaya daha samimi bir iletişim çıkıyor.

9. Bir Köpeğe Sahipseniz

“Ne ilgisi var?” dediğinizi duyar gibiyiz. Bir araştırma kapsamında kadınlara bu konu ile ilgili soru sorulduğunda, ortak cevap genelde şu oldu; “Köpeğine sahip çıkan ve sorumluluk duygusu hisseden erkekler uzun süreli ilişkiler için de aynı hassasiyeti korurlar”. Bu nedenle, hemen bir köpek alın ve kadınların görebileceği şekilde onu gezdirin!

10. Adımlarınız Uyuşuyorsa

Bir diğer ilginç unsur ise yürürken adımların örtüşmesi ya da simetrik olarak uyuşması oluyor. Beyin kendi kendine bu uyumdan güç alıyor ve yanınızdakine daha yakın hissetmeniz sağlanıyor.

11. Botoks Yaptırırsanız

Bu madde daha çok kadınlar ile ilgili. Yapılan bir araştırma sonucunda, erkeklerin botokslu kadınlara olan ilgisinin yoğun olduğu kanıtlanmış. Bu nedenle de botokslu kadınların partner bulması oldukça kolaylaşıyor.

12. Güler yüzlü İseniz

Pozitif insanları herkes sever. Özellikle partner olarak seçilen kişilerin güler yüzlü olmaları her zaman avantajdır.

13. Bir Enstrüman Çalıyorsanız

Karşı cinsi en kolay etkileme yollarından biri, herhangi bir müzik enstrümanı ile ilgilenmektir.

14. Kırmızı Giyiyorsanız

Kırmızı renkli kıyafetlerin karşı cinsi aşka yönlendirdiğini biliyor muydunuz?

15. Düzgün Sakallarınız Varsa

Bu da tamamen erkeklere yönelik bir durum. Sakallarınız düzgün ve şekilliyse, kadınların sizle samimi olmak istemesi gerçekleşebilecektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinizi Nemlendirmeniz İçin 7 Neden

Rutubet ve küf olmaması için evimizin havasının kuru olması gerektiğini düşünüyoruz. Böylece nemin bizim...

Rengi Değişen Prizleri Boyayabilirsiniz

Rengi Değişen Prizleri Boyayabilirsiniz. Evin her yerinde bulunan prizlerin rengi, eğer beyazsa bir süre...

Ağartıcı Jeli Evde Kendiniz Yapabilirsiniz

Ağartıcı Jeli Evde Kendiniz Yapabilirsiniz. Bu yazımızda size ağartıcı jeli evinizde nasıl hazırlayabileceğinizi anlatacağız....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Hasta ve Yorgun Hissetmemek İçin Banyo Detoksu

Sürekli yorgun ve hasta hissediyorsanız, kolayca hazırlayabileceğiniz banyo detoksu ile tüm bunları geride bırakabilirsiniz.Aromatik ve keskin bir baharat olan zencefil, tarih boyunca hem yemek...

Kereviz Reçeli Tarifi

Kereviz Reçeli Tarifi. Turşu gibi, reçeli yapılmayan neredeyse sebze kalmadı. Her geçen gün yeni bir reçel tarifi karşımıza çıkıyor. 'Bunun da mı reçelini yapmışlar'...

Tavada Kolay Sade Katmer Tarifi

Katmer Tarifi. Hazır satılan katmerlerin çok yağlı ya da hangi çeşit yağ ile yapıldığını bilmediğiniz için almak istemiyorsanız evinizde kendi katmerinizi yapabilirsiniz. İşte tavada...

Yeşil Çay, Limon-Zencefilli Sıvı El Dezenfektanı

El dezenfektanları üzerine tartışmalar sürerken, evinizde çok basit malzemelerle yapabileceğiniz sıvı el dezenfektanı tarifi vereceğiz. Bu sıvı el dezenfektanı tarifi, esansiyel yağların antiseptik gücü...