Ana SayfaAİLEÇOCUKBebek Arabası Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Bebek Arabası Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Her şeyimiz bebeklerimizi gezdirirken, onları bebek arabalarında taşırız. Ancak kullandığımız bebek arabaları ne gibi özelliklere sahip olmalıdır? Kaliteli bebek arabası ne tür özellikleri bünyesinde barındırır? En kalitelisi olacak diye fazla ücretler ödemek zorunda mıyız?

Kaliteli Bir Bebek Arabasının Sahip Olması Gereken 6 Ana Özellik

  • 5 Noktalı Emniyet Kemeri

Bebeğiniz araba iken aklınız onda kalmasın, içiniz ferah olsun istiyorsanız 5 noktalı emniyet kemerine sahip bir bebek arabası satın almalısınız.

  • 360 derece dönen tekerlekler

Arabanın kontrolünü kolayca sağlamak ve olası problemleri zorlanmadan atlatmak için 360 derece dönebilen bebek arabası kullanmalısınız. Ayrıca bu özelliğin arabanın tüm tekerleklerinde aktif bir şekilde çalışır olması gerekiyor.

  • Güneşten Koruyucu Tente

Çoğunlukla yaz günlerinde kullandığımız bu bebek arabaları dayanıklı bir koruyu tenteye sahip olmaları gerekiyor. Eğer tenteler kaliteli olursa bebeğinizi yalnızca güneşten değil, soğuk havalarda rüzgârdan ve yağmurdan da koruyabilirler.

  • Sırt Dayama Bölgesi

Seyahat halinde iken bebeğinizin tüm durumları düşünülmüş ve arabanın konumlandırmaları buna göre yapılmış olmalıdır. Sırt dayama bölgesi 0, 180, 270 derece hareket edebilir şekilde olmalıdır.

  • Tekerlek Sayısı ve Özellikleri

Bebek arabasının sahip olduğu tekerleklerin sayısı oldukça dikkat edilmesi konulardan birisidir. Son dönemde oldukça tercih edilen önde dört ve arkada dört totalde sekiz tekerleğe sahip bebek arabaları, hâkimiyeti kolay sağlanır ve rahatlıkla aynı zamanda bebeği sarsmadan manevralar yapabileceğiniz bebek arabaları türüdür. Bununla birlikte arabadaki tekerleklerin çift yönlü olması da ister bebeğinize bakarak ister bebeğinizi karşı tarafa sürerek kullanılma imkânı sunmaktadır. Birçok anne bu imkânın kendilerine sunulmasından oldukça memnundurlar.

  • En Önemlisi Fren Sistemi

Bazı durumlarda aniden durabilir veyahut durduktan sonra aracı sabitleme ihtiyacı doğabilir. Bu gibi durumlarda mağdur olmamak için sağlam bir fren sistemine sahip bebek arabası satın almalısınız. Günümüzde arka ve ön tekerlekler için gelişmiş fren sistemleri mevcuttur. Aracın sahip olduğu fren sistemi güvenilir olması gerekmektedir. Bu da fren sisteminin kalitesinden geçmektedir

Milyarlar Ödemeden Kaliteli Bir Bebek Arabası Satın Alabilirsiniz

Kaliteli ve sağlam olacak diye bebek arabalarına yüksek ücretler ödemek zorunda mıyız? Her ebeveynin aklını bu soru karıştırmaktadır. Ancak artık bu soru tarihe karışıyor. Siz de size en uygun, en kaliteli bebek arabasını en uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler