Ana Sayfa HAYAT Hayattaki En Güzel Şeyler Bedava! İşte 6 Kanıt

Hayattaki En Güzel Şeyler Bedava! İşte 6 Kanıt

Güzel olan her şeyin ücretli olduğu zannedilir hep. İşin kötüsü, zenginlikler de maddiyata bağlanır. Acaba gerçekten de öyle mi? Yani hayatın en iyi yaşanabilir anları, hayattan alınan en büyük zevkler ve mutluluklar, doğrudan para ile mi alakalı?

Evet, para ve zenginlik insan hayatı için çok önemli. Ancak her şey maddi olmak zorunda değil. Oturun, zamanı durdurun ve düşünün; en iyi hissettiğiniz anlar, aslında bedava yaptığınız şeylerden oluşmuyor mu?

İşte karşınızda, hayat boyu bedava yaparak yaşamdan zevk alabileceğiniz en iyi 6 madde;

Sarılmak

bedava-guzel-seyler

Böylesine pozitif enerji veren, sarıldığınız kişiye enerji verebildiğiniz, sarıldığınız kişiden mutluluk alabildiğiniz başka bir aktivite var mı? Üstelik sadece insanlar arasında değil, örneğin ev hayvanınıza da sarılmanız ve mutlu olmanız mümkün. Eşinize, kızınıza, babanıza, annenize sarıldığınız andaki mutluluğu, başka hiçbir şeyden alamıyorsunuz ve bunu gerçekleştirmek için cüzdanınızdaki paraya ihtiyacınız yok. Sadece gidin ve sevdiklerinize sarılın. Etkisini hemen gösterecek!

Aile ve Arkadaşlar

aile

Ailemiz, bize en büyük hediye aslında. Annemiz, babamız eğer hala hayattalarsa, bakışları ile bizlere mutluluk verebilen yegâne canlılardır. Kardeşimiz, abimiz, ablamız ya da diğer yakın akrabalarımız… Onlara sahip olmak için herhangi bir ücret ödemeyiz; ancak onlardan aldığımız mutluluğu da ne kadar para verirsek verelim başka bir yerden satın alamayız.

Arkadaşlar da aile gibidir. Güven duygusunu karşılıklı inşa ettiğiniz, her kötü ya da iyi anınızda yanınızda olan yakın dostlarınız, çok sevdiğiniz arkadaşlarınız… Onlara sahip olmak için de herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur ve onlar sizi siz olduğunuz için severler. Buna paha biçmek mümkün değildir.

Gülümsemek ve Gülmek

gulumsemek

Bunu hemen şu an, şu dakika denemeniz mümkün. Kendi kendinize gülün, gülümseyin, hatta sırıtın. Daha şimdiden enerji dolmaya başladınız, mutluluğunuz da gülümsemenizle beraber arttı, öyle değil mi?

İnsanlar birbirlerini gülerken görmeyi çok severler. Ve buradan hareketle, gülümsemenin bulaşıcı olduğunu da söyleyebiliriz. Pozitif enerji alabilmek ve mutlu olmak için daha başka kolay ve bedava bir yol biliyor musunuz? Gülün, güldürün, hayata karşı gülümseyin.

Uyku

uyumak

Mutluluk doğrudan dinlenme ve rahatlıkla da ilgili olduğu için, uyku bizler adına oldukça önemli. Sizi toparlamaya yetiyorsa, şekerleme yapmak bile mutlu olmak adına yeterli gelebilir. Uyumak için bugüne kadar para ödeyeniniz var mı? Mutluluğun ana kaynaklarından biri olan uyku için, kaçımız bedel ödedik? Uyuyun, dinlenin ve kalktığınızda daha mutlu bir güne uyanın.

Mutlu Anlar

3

Yakın arkadaşınızın düğünü, kardeşinizin sünneti ya da kuzeninizin mezuniyet töreni… Bu anları hatırladıkça, o güzel anlarda sevdikleriniz ile birlikte olduğunuzu düşününce, çok mutlu olmuyor musunuz? Aslında hayatın kısa özeti budur. Yaşamak dediğimiz şey, mutlu anların toplamından ibaret olduğu için, bu güzel yaşanmışlıklar her zaman için hepimize keyif ve mutluluk vermektedir. Eski fotoğraflara bakıp, o mutlu anları hatırlama isteğimiz de tamamen bundandır. Anılarınızı hatırlarken, yani mutluluğun doruklarına çıkarken, herhangi bir ödeme yapmazsınız. Bu nedenle bu tür anların kıymetini bilin.

Aşk

ask

Duyguların en tarifsiz olanı aşktır. Nasıl hissettirdiğini anlatabilmek imkânsızdır. Böylesine güzel, böylesine mutluluk verici bir duyguya sahip olmak için beş kuruş para ödemezsiniz. Sadece âşık olursunuz ve mutluluk dünyasının kapısı sizler için sonsuza kadar açılır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız....

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Elma Kabukları İçin 5 Alternatif Kullanımı

Elmayı soyulduktan sonra elma kabuklarını çöpe mi atıyorsunuz? Elma kabuklarını çöpe atmayın, evde başka...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,833BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yemeğinizin Tadını Bozan 7 Pişirme Hatası

Yemeğinizin tadını bozan 7 pişirme hatası.. Lezzetli bir yemek iyi pişirme alışkanlıklarıyla başlar! Yemeklerinizin lezzetini bozabilecek bu 7 hatayı yapmadığınızdan emin olun. 1. Fırın Kapısını...

Meyve ve Sebze Temizleme Spreyi + 3 Bekletme Yöntemi

Meyve ve sebze temizleme spreyi çok önemlidir. Hepimiz böcek ilaçlarının zararlı olduğunu biliyoruz ve yapabildiğimiz zaman organik satın almamız gerekiyor. Peki ya taze ürünlerimizde...

Patlamış Mısır Yemeniz İçin 7 Neden

Patlamış mısır herkesin en sevdiği atıştırmalıkların başında gelir. Atıştırmalıklar genellikle kilo yapıcı ve zararlı olarak görülür. Oysa patlamış mısırın faydalarını okuyunca şaşıracaksınız. Sağlıklı bir tahıl Patlamış...

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız. Ancak özellikle külotlu çorap giymeye alışık değilseniz, veya bakımını nasıl...