Ana Sayfa SAĞLIK Su İçmek için 8 Öneri

Su İçmek için 8 Öneri

Her gün uzmanlardan,  televizyonlardan, internetten,  arkadaşlarınızdan en az 8 bardak su içmeniz gerektiğini duyuyorsunuz. Neden?

Vücudunuzun %60’ ı sudan oluşuyor ve susadığınız zaman aslında bu suyun  %1 ‘ ini kaybetmiş oluyorsunuz. Bu kayıp %2 ‘ ye ulaştığı zaman ise göz kararması, konsantrasyon bozukluğu, baş dönmesi gibi fizyolojik semptomlar gelişiyor.

Buna rağmen tadını sevmiyor, unutuyor ya da alışkanlık haline getiremiyor olabilirsiniz.

İşte sizin için birkaç öneri…

1. Meyve Dilimleriyle suyunuzu süsleyin

Su içmek size sıkıcı geliyorsa bunu eğlenceli ve renkli hale getirebilirsiniz. Sürahinize meyve dilimleri ekleyerek suyla birlikte hem antioksidant hem de vitamin alımınızı arttırmış olursunuz. Portakal, limon salatalık dilimleri, nane yaprakları sağlıklı ve keyifli seçenekler olacaktır.

 2. Acı biber tüketin

Yemeklerinize acı biber eklemek ‘içinizi yakar’ J sıvı alımını arttırır. Aynı zamanda çalışmalar, acı biberin metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını arttırdığını da göstermiştir.

 3. Uygulama kullanın

Neden telefonunuzu daha çok su içmek için kullanmıyorsunuz? Ağırlığınızı girdiğiniz zaman içmeniz gereken size özel  su miktarını hedefleyip, belirli aralıklarla size hatırlatacak çok başarılı uygulamalar var.

 4. Şık bir su bardağı alın

Dürüst olun. Bütün gün masa başında çalışıyorsanız ya da uzun seyahatlere çıkıyorsanız, su içmemek için bahanelere sahipsiniz demektir. Bu mazaretleri bir kenara bırakın ve masanıza kocaman bir bardak; çantanıza da bir su şişesi alın. Hatta yakınlarınıza da hediye edin 😉

 5. Cüzdanınızı düşünün

En ucuz içecek su J Aynı zamanda hızlı tokluk sağlayacağından çabuk doyacaksınız ve daha az kalori almış olacaksınız.

6. Suyu yiyebilirsiniz

Nasıl mı? Örneğin 200 ml çorba, 175 ml su içerir. Karpuzun %88‘ i , salatalığın %90’ sudur. Bu besinleri tükettiğiniz zaman, vücut su içilmiş gibi algılar.

7. Öğrenin

Araştırmalar bir davranışı alışkanlık haline getirmek için 21 gün uygulamak gerektiğini gösteriyor. Bu da demek oluyor ki 21 gün boyunca yemeklerden önce ve sonra birer bardak su içerseniz, 22. Gün yeni alışkanlığınıza hoş geldin diyeceksiniz.

8. Drinking watchers

Yakınlarınızla bir grup oluşturup gün içinde birbirinize su içmeyi hatırlatın ve birbirinizi kontrol edin. Hedefe ulaşanların ödüllendirileceği ya da ulaşamayanların cezalandırılacağı bir sistem geliştirebilirsiniz.

Mutlu Haftalar..

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,848BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...