Ana Sayfa HAYAT Aşk ve İlişkiler İle İlgili Acayip Gerçekler

Aşk ve İlişkiler İle İlgili Acayip Gerçekler

Aşk ve ilişkileri bilimsel çalışmalarla açıklamak imkansız. Neden birilerine aşık olurken başka birine aynı duyguları asla hissetmeyiz? Karşı cinsi anlamamıza yardımcı olabilecek bazı farklı gerçekler aşağıda. Tabii bu bilgiler asla yeterli olmayacaktır. Sonuçta iki taraf da uzun ve uzun yıllardır birbirlerini tanımaya çalışıyor, 9 madde ile bunu açıklamak mümkün olur mu?

1. Eğer kendi arkadaşları sevmezse, kadınların yüzde 40’ı o erkek arkadaşı bırakmayı düşünüyor. Ancak tabii bu durum göreceli olabilir. Muhtemelen aslında kendi içinde de o erkek arkadaşı bırakmak isteyen bir kadının kendi arkadaşlarının bunu dile getirmesiyle harekete geçmesi de olabilir.

2. Bir kadının bir erkekle tekrar dışarı çıkıp çıkmaya karar vermesi için 1 saat yeterli oluyormuş. Bir erkek için ise aynı şeye karar vermek sadece 15 dakika sürüyormuş.

3. Kadınları erkeklere göre çok daha konuşkan oldukları söylenir. Bu artık bilimsel olarak da kanıtlandı. Bir kadının ağzından günlük ortalama 7.000 kelime çıkarken bir erkek ortalama sadece 2.000 kelime kullanıyor.

4. Evli bayanlar eğer kocanızın daha çok para kazanmasını istiyorsanız onu her sabah öpün. Araştırmalar göstermiş ki işe giderken karısı tarafından öpülen erkeklerin kazançları öpücük almayanlardan daha fazla.

5. Hiç eşinizle ya partnerinizle tartışırken bir süre sonra söylenenleri duymadığınızı hissettiğiniz oldu mu? Araştırmalar gösterdi ki kalp atış hızınız dakikada 100’ün üzerine çıktığında etrafınızda ve karşınızdakilerin söylemeye çalıştıklarının hiç birini duyamıyorsunuz. Bu nedenle sizi çok fazla heyecanlandırmayacak düşük seviyeli tartışmalar yapın. Bu hem kalp sağlığınız hem de ilişkinizin sağlığı açısından faydalı olacaktır.

6. Günümüzde partner seçerken onun gelir seviyesi ciddi bir önem arz ediyor. İnternetteki arkadaşlık sitelerinde yıllık gelirlerini 250 bin dolar ve üzeri beyan eden erkekler yıllık gelirini 50 bin dolar ve altı olarak belirten erkeklerden yüzde 156 daha fazla tanışma e-postası alıyormuş. Tabii bu seçimi yaparken birlikte olacağınız kişinin kişisel özelliklerine göre karar vermenizi öneririz. Para insanların karakterlerini çok nadir değiştirebiliyor. Bu ufak detayı da atlamamanız sizin yararınıza olabilir.

7. Araştırma sonuçlarına göre erkekler üçüncü buluşmadan itibaren aşık olduklarını hissedebiliyorlarken kadınlar ancak on dördüncü buluşmadan sonra aynı şeyleri hissediyor.

8. Erkeklerin, bir asma bir köprü üstünde tehlikeli bir durumda gördüklerinde bir kadına aşık olma ihtimalleri ofis gibi sıradan bir ortamda karşılaştıklarında aşık olma ihtimaline göre çok daha yüksektir. Bu nedenle gözünüze kestirdiğiniz birisi için böyle bir organizasyon yapabilirsiniz. Tabii asma köprüyü nerede bulacağınız bir sıkıntı oluşturabilir.

9. Aşk aslında körlüktür. Chemistry.com sitesinin baş bilimsel danışmanı ve biyolojik antropolog olan Dr. Helen Fisher konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “ Evet, nöro bilimciler yaptıkları araştırmalarda düşünme ve karar vermenin bir bölümü için prefrontal kortekste alnınızın arkasındaki büyük beyin bölgesinde bazı alanlar buldular. Aşık olduğunuzda bu bölgeyi devre dışı bırakabilirsiniz. Bu durumda bu bölgeye daha az kan gider ve sosyal anlamda yargılara varma yeteneğini bastırabilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız....

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Elma Kabukları İçin 5 Alternatif Kullanımı

Elmayı soyulduktan sonra elma kabuklarını çöpe mi atıyorsunuz? Elma kabuklarını çöpe atmayın, evde başka...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,841BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yemeğinizin Tadını Bozan 7 Pişirme Hatası

Yemeğinizin tadını bozan 7 pişirme hatası.. Lezzetli bir yemek iyi pişirme alışkanlıklarıyla başlar! Yemeklerinizin lezzetini bozabilecek bu 7 hatayı yapmadığınızdan emin olun. 1. Fırın Kapısını...

Meyve ve Sebze Temizleme Spreyi + 3 Bekletme Yöntemi

Meyve ve sebze temizleme spreyi çok önemlidir. Hepimiz böcek ilaçlarının zararlı olduğunu biliyoruz ve yapabildiğimiz zaman organik satın almamız gerekiyor. Peki ya taze ürünlerimizde...

Patlamış Mısır Yemeniz İçin 7 Neden

Patlamış mısır herkesin en sevdiği atıştırmalıkların başında gelir. Atıştırmalıklar genellikle kilo yapıcı ve zararlı olarak görülür. Oysa patlamış mısırın faydalarını okuyunca şaşıracaksınız. Sağlıklı bir tahıl Patlamış...

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız. Ancak özellikle külotlu çorap giymeye alışık değilseniz, veya bakımını nasıl...