Ana Sayfa HAYAT Mutluluk Dolu Bir Evlilik İçin 7 Sır

Mutluluk Dolu Bir Evlilik İçin 7 Sır

Zaman geçtikçe evliliklerin daha sık bozulduğu, boşanmaların daha çok yaşandığı günleri görüyoruz. Eskiden daha sağlam, daha düzgün olan ilişkiler, son yıllarda oldukça kötü sahnelere ev sahipliği yapıyorlar. Oysaki mutlu ve huzurlu evlilikler için yapılması gerekenler oldukça basit. Sadece biraz düşünmek ve kendinizi partnerinizin yerine koymak gerekiyor.

Mutlu ilişkilerin, keyifli evliliklerin ortak özelliklerini araştırarak, sizler için bir liste hazırladık. İşte karşınızda, mutluluk dolu bir evlilik için uygulanması gereken 7 sır;

Anlaşmazlıklar Olacak, Ancak Bu Her Şeyin Sonu Değil!

Çoğu ilişkide kırılma noktaları yaşanır. Ancak bu kırılma noktaları, oldukça ağır olaylar ve söylemlerden sonra gerçekleşir. Sıradan anlaşmazlıklar, basit tartışmalar kesinlikle bu denli önemli olamazlar. Bu tip anlaşmazlık durumları, ilişkinin tuzu, biberidir. Böyle basit tartışmalara, ilişkinin çeşnisi olarak bakmak gerekir.

Eşler kendi aralarında elbette ki ufak tefek problemler yaşayacaktırlar. Ancak mutlaka, biraz daha rahat hareket etmek ve olayları büyütmemek gerekir. İnanın bu şekilde hayat daha güzel!

Konuşmadan Önce Düşünün!

Size şimdi, hemen şu an, kırıcı olmak ile ilgili pek çok deyim sayabiliriz. “Dilin kemiği yok”, “dil yarası” gibi söylemler, kültürümüzün ta içinde varlar. Atalarımızın bu tip deyimler ve sözler geliştirmeleri, elbette ki boşuna değil. Çünkü düşünmeden konuşmak, karşımızdakini doğrudan kırmaya sebep olur. Bu durumu da hiçbirimiz istemeyiz. Ancak maalesef ki ilişkilerde bu sorun fazlası ile yaşanıyor. Çiftler, birbirlerine kızdıkları zaman, düşünmeden konuşarak çok daha kırıcı olabiliyor. Kendinize hâkim olun, o sizin eşiniz!

Zamanınıza, Yeteneklerinize, Kalbinize Ve Aşkınıza Yatırım Yapın!

Aradan uzun yıllar geçecek ve siz, sevdiğiniz insanla baş başa kalacaksınız. Bütün ömür geride kalmış, kendinizi ölçüp tartmaya başlayacaksınız. Neleri doğru yaptınız, neleri yanlış yaptınız, kendinize ve hayatınızın aşkına ne kadar zaman ayırdınız… Tüm bu sorulardan dolayı pişman olmamak için, vaktinizi iyi değerlendirin. Kalbinizin sesini dinleyin. Eşinize ve kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin.

Kendi Hobileriniz Olsun!

Elbette ki hayatınızdaki her şeyi ortak yapacaksınız, ancak ilişkiyi durduk yere monotonlaştırmanın da bir âlemi yok. O nedenle partnerlerin ayrı ayrı hobilerinin olması, hem evlilik açısından, hem de bireysel açılardan çok önemlidir. Hobi edinin, varsa bir hobiniz, onu geliştirin. Bırakın eşiniz de başka şeyler ile mutlu olabilsin. Günün sonunda, yine birlikte olacaksınız.

Kırdıysanız, Düzeltmesini Bilin!

Hepimiz insanız, zaman zaman sevdiklerimizi maalesef ki kırabiliyoruz. Ancak bu yanlıştan dönmek de çok zor değil. Kavgaları gurur meselesi yapmayın, eğer onu kırdıysanız, mutlaka gönlünü almasını da bilmek zorundasınız. Evliliğiniz bu şekilde çok daha renkli ve güzel geçecektir.

Âşık Olduğu Kişi Olun!

Âşık olurken sevilen tüm özellikler, evlilik boyunca aranacaktır. Ne de olsa evlendiniz diye, kendinizi salmayın. Özelliklerinizi kaybetmeyin. Kesinlikle kişiliğinizden taviz vermeyin. Neyseniz, o olun. Sizi sevdiği, size âşık olduğu gibi bütün ömür o şekilde sizi görmek isteyecektir. Ondan bunu esirgemeyin.

Âşık Olmayı Durdurmayın!

Aşk ömür boyu yaşanır, anlık değildir. Her dakika, her saniye onu sevmeniz, evliliğinizi de, ilişkinizi de, sizi de, onu da güçlü tutacaktır. Sevginin, aşkın gücünü hayatınızın her anında mutlaka yaşamaya gayret edin. Hayat gerçekten çok kısa ve o sizi çok seviyor. Siz de sevmeyi, âşık olmayı sakın duraklatmayın. Hayat, aşkla güzel!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun,...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları,...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,805BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun, batik boyanın parlak, canlı renkleri her şeye imza niteliğinde bir...

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler ve toksinler gibi çevresel faktörlerden darbe alabilir. Ayrıca saç bakım...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle saçınızın uçlarında, taramaya çalıştığınızda zorluk çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uğraşmak...

Kaşlarınızı Nasıl Kalınlaştırabilirsiniz?

Kaşlarınızı nasıl kalınlaştırabilirsiniz? Kalın kaşa her zaman talep olmuştur. Ince ve seyrek kaşlar sizi yaşlı ve klasik gösterir. Kalın kaş, iyi şekillendirilmiş kaşlar ise...