Ana Sayfa KARİYER İşyerinde Nasıl Giyinilmeli?

İşyerinde Nasıl Giyinilmeli?

Düzgün giyinmek zorunluluktur. Görünüşünüzle ilgili ki, bu nasıl giyindiğinizi, kendinizi ve kıyafetinizi nasıl taşıdığınızı içerir, yargılanacaksınız. Profesyonel bir görünüm rekabetçi iş alanlarında temel bir kurtarıcıdır.

1- Kıyafetleriniz içinde rahat hareket edebilmeniz önemlidir. Dar etekler, pantolonlar ve ceketler hareketlerinizi kısıtlar. Bu tür giysilerden kaçının.

2- Konuşurken ve çalışırken ellerimizi çok fazla kullanıyoruz. El hareketlerinizi kullanmanız için kıyafetinizin üzerinize uygun olduğundan emin olun. Eğer kilo alır ya da verirseniz, bu giysilerinize üzerinize uygun hale getirin. Ne dar, ne de bol olmamalı..

3- Günlük kıyafetinizle işyerinize asla gitmeyin. Hafta sonları dışında asla günlük olarak giydiğiniz giysileri işyerinizde giymeyin. Günlük kıyafetler, genellikle bol ve rahat giysilerdir. İşlerinde ise sizin duruşunuzu temsil etmezler.

4- İşyerinde moda diyerek, uygun olmayan giysileri giymeyin. Unutmayın işyeriniz bir defile alanı değildir. Sizin ne giydiğiniz değil, profesyonel yetenekleriniz ön plandadır. Kıyafetinin iş ortamına ve iş yerindeki pozisyonuna uygun olması gereklidir.

5- İşyerine en uygun kıyafet, etekli veya pantolonlu bir takımdır. Takım giymek istemiyorsanız, uyumlu etek-ceket veya pantolon yaratabilirsiniz. Ceket yerine arada süveter de kullanabilirsiniz.

6- Etekler diz hizasında ya da biraz altında veya üstünde olmalıdır. Aşırılardan kaçın. Diz hizasının 5 cm üzerindeki bir etek dikkatleri çeker. Diz altında uzun bir etek de (moda olsa bile) hoş durmaz.

7- Pantolonların ayağınızın yada ayakkabınızın hizasında bitmesi gerekir. Capri pantolonlar veya yerleri süpürecek şekilde uzun pantolonlar kesinlikle giyilmemelidir.

8- Bluzlar ve süveterler kadın kıyafetlerinde renk ve çeşitlilik sağlarlar. Uygun olmayan kolye ve bileklikler yanlış bir izlenim yaratabilir.

9-Eğer yaz sıcaklarında değilsek, kadınların çorap giymesi her zaman tercih edilir. Çorap seçimi de çok önemlidir. Doğal veya ten rengi tonları en iyi seçimlerdir. Çorabınızın kaçması ihtimaline karşılık, yanınızda mutlaka yedek çorap bulunduru. Unutmayın, kaçık çorap bir kadını çok kötü gösterir.

10- Ayakkabı seçimi de kıyafet kadar önemlidir. Ayakkabılarınızın topuğu ne az ne de çok yüksek olmalıdır. Önü açık ayakkabılar ve sandaletler trend olsa sizin tercihiniz olmamalıdır. (Birçok işveren açık ayakkabı giyilmesine izin vermiyor)

11- Aksesuar ve mücevherinize de dikkat etmeniz gerekir. Basit tutun; bir yüzük, bir çift küpe. Aksesuarların yaratıcılığınızı düşürmesi değil kişiliğinizi yansıtması gerekir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Ayak Parmaklarınızın Şekline Göre Nasıl Birisiniz?

Yüzü veya avuç içi okuma hareketi antik çağlardan beri popüler olmuştur. Ancak, ayaklarınızın şeklinin...

Üretkenliği Artırmaya Yardımcı Olan Beş Koku

Aromaterapinin gücüne inanıyorsanız, bu yazımız sizin için olabilir. Bir akşam yemeğinde, banyoda, çalışma odanızda...

İnsanların Sizden Hoşlanmasını Sağlamak Çok Kolay

İş görüşmesi gibi bazı durumlarda iyi bir ilk izlenim bırakmak oldukça zor olabilir. Tabii...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,843BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde sarı, sonra kahverengi olan beyaz, tozlu lekeler veya yamalar olarak...

Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Küvetteki lekelerden kurtulmak için çok farklı yöntemler. Işıl ışıl parlayan bir küvet sahibi olmak isteyip de bunu bir türlü başaramadıysanız, küvetinizdeki lekeler, küf, kararan...

Ev Yapımı Çürük Kremi

Çürük kremi özellikle en küçük darbede tenlerinde morarıklar olan kişiler için mükemmel bir ürün. Ağrıları ve çürükleri hafifletmek için tamamen doğal bir krem ​​hazırlayabilirsiniz....

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...