Ana Sayfa SAĞLIK Kilo Almaya Çalışıyorsanız Bunları Yapmayın

Kilo Almaya Çalışıyorsanız Bunları Yapmayın

0
151

Kilo vermeye çalışanlar kadar çok olmasa da birçok insan kilo almaya çalışıyor. Kilo almaya çalışanların yapmamaya özen göstermesi gereken alışkanlıkları sıraladık.

1. Öğün atlamak: Ana öğünleri yememek ve atlamak, sonrasında ise ara öğün yapmamak kilo almak için yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Eğer kilo almak istiyorsanız ve yeme isteğinizi artırmak adına ana ve ara öğünleri düzenli şekilde yapmalısınız.

2. Yemeklerle birlikte sıvı tüketmek: Yemek öncesi ya da yemek sırasında sıvı tüketmek hacmi küçük olan midenizi dolduracaktır. Bu daha az besin tüketmenize neden olacaktır. Bu sebeple kilo almak istediğinizde içeceği yemeğin sonunda tüketmeye çalışmalısınız.

3. Yemeğe çorba ile başlamak: Yemeğe çorba ile başlayıp mideyi doldurmak, doyma hissinin daha çabuk oluşmasını sağlar. Bu durum ise size asıl kaloriyi aldıracak ana yemeği yememenize neden olacaktır.

4. Salatayı yemeğe başlarken tüketmek: Kilo alma hedefiniz varsa salatayı ana yemeği yedikten sonra, en son olarak tüketmelisiniz. Bu fazladan kalori almanızı sağlayacaktır. Bu durum aynı zamanda midenizin hacmini de genişletecektir. İlerleyen zamanlarda daha fazla besin de tüketebilecek hale geleceksiniz. Salatalarda kullanacağınız çeşitli soslarda daha fazla kalori alımında büyük yarar sağlayacaktır.

5. Çok yağlı besinler tüketmek: Kilo almak uğruna çok yağlı olan besinler ve kızartma tüketmek doğru olmayacaktır. Yağlar midenizde daha uzun süre kalır ve tokluk sürenizi uzatır. Bu nedenle fırın, buğulama yöntemiyle pişirilmiş yemekler ve ızgara olan yemekleri tercih etmelisiniz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın