Ana Sayfa HAYAT PRATİK Duvarları Temizlemenin Kolay Yolları

Duvarları Temizlemenin Kolay Yolları

Kış aylarını geride bırakıyoruz. Kaloriferler, sobalar yandı. Bütün kış, evlerimiz is ve hava kirliliği sebebiyle kirlendi. Özellikle de en çok kirlenen yerler duvarlar oldu. Size duvarlarınızı pratik olarak nasıl temizleyebileceğinizi anlatacağız.

Oda duvarlarını temizlemek daima can sıkıcı işler arasında yer alır. Kadınlar günlerce evlerinin duvarlarını temizlemek için uğraş verirler. İşte duvarları temizlemenin püf noktaları:

Oda Duvarları; Duvarlarını temizleyeceğiniz, odanın ortasına, kaynar su dolu bir kap bırakın. Kapı ve pencereleri iyice kapatın. Bu işlemi temizlemeye başlamadan once birkaç kez yapın. Meydana gelecek buhar duvarları nemlendireceğinden temizlik işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Nemle kabaran kirler, duvarın silinmesiyle daha kolay çıkacaktır.

Oda duvarları için bir başka önerimiz daha olacak. Bir kova suyun içine bir miktar çamaşır suyu koyun. Bu işlem için plastik bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Fırçanızı çamaşır suyu bulunan kovanın içine sokup çıkarın. Fırçayı sallayarak fazla suyu atın. Fırçanızı duvara sürerek, duvarlarınızı temizleyin. Kurumaya bile gerek kalmadan duvarlarınızın tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Mutfak Duvarları; Mutfak duvarlarında, yemek pişirilmesi sebebiyle yağ ve buhar ile daha zor temizlenen kirler oluşturur. Yağlı kirleri kolay temizleyebilmek için sabunlu suya bolca tuz ilave edin. Böylece duvarlardaki yağ ve is lekelerini kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Duvarlardaki parmak izleri; Parmak izleri, özellikle çocuklu evlerin en büyük sorunlarından biridir. Duvarın boyasına zarar vermeden parmak izlerini çıkarmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem şudur. Bu izleri kesilmiş patates ile ovun. Ardından parafine buladığınız bir bezle silin. Parmak izlerinin çıktıklarını görürsünüz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Bulaşık Deterjanının 6 İlginç Kullanımı

Bulaşık deterjanı sadece bulaşıklar için kullanıyoruz. Ama bu yazımızı okuduktan sonra farklı işlevler için...

Evde Kaybolan Küçük Eşyaları Bulmanın Kolay Yolu

Evdeki küçük eşyaları kaybettiğinizde arayıp arayıp bir türlü bulamadığınız olmuştur değil mi? Kaybolan küpeyi veya...

Çarşafların Bozulması Nasıl Önlenir?

Özellikle kadınların en önemli problemleri arasında yer alan dağınık çarşaflar, nedeni bilinen sorunların başında...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,366BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

3 Basit Malzeme İle Hızlı Kilo Verdiren İçecek

Yaz ayları geldi mi, kilo verme telaşı da başlar. Her zaman verilecek birkaç kilo fazlalığı vardır. Siz de sağlıklı bir şekilde, kısa sürede kilo...

Meyvelerinizi Hızlı Olgunlaştırmanın Püf Noktası

Bazı meyveleri evde olgunlaşması için tam olgunlaşmadan alırız. Bazı meyveler ise olgunlaştıktan sonra hızla bozuldukları için marketlerde yarı ham olarak satılıyor. bu meyvelerin arasında...

Sivrisineklerden Etkili Şekilde Korunmanın 9 Doğal Yolu

Havalar ısınmaya başladı mı, balkon ve bahçe keyfi yapma hayallerinizin korkulu kabusu sivrisineklerdir. Açık havada kimyasal sinek kovucular da işe yaramaz. Kaşıntılı ve kızarık...

Beyaz ve Renkli Çamaşırlar Birlikte Yıkanabilir mi?

Beyaz çamaşırları boyama ihtimaline karşı renkli çamaşırları beyazlardan ayrı yıkamayı tercih ederiz. Ancak günümüzde yoğun tempo nedeniyle çamaşıra o kadar da zaman ayırmak istemeyebilir,...