Ana Sayfa HAYAT PRATİK Kullanılmış Poşet Çayın 5 Farklı Kullanım Alanı

Kullanılmış Poşet Çayın 5 Farklı Kullanım Alanı

Kullanılmış poşet çayları kullanabileceğiniz birçok alan aslında mevcut. Bu poşetlerin hem ekstra yarar sağlarken hem de bütçenize ciddi anlamda katkı sağlayabileceğini biliyor muydunuz? Zevkle içtiğimiz çayların kullanılmış poşetlerinin sağlığımıza da ciddi katkıları olabilir.

1. Kolunuzda çıkan küçük cilt tahrişlerinin etkisini azaltmak için kullanılmış poşet çayları kullanabilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse güneş yanıkları, morluklar, sivrisinek ısırıkları ve soğuk çatlaklarını sayabiliriz. Bu tür tahrişlerin etkisini azaltmak için öncelikle bu poşetleri soğuk suda ıslatın, sonra tahrişin olduğu yerin üzerine yavaşça bastırın.Bunu yüzünüzde ve gözaltında oluşan şişlikleri yok etmek için de kullanabilirsiniz.

2. Kullanılmış poşet çaylar aynı zamanda koku giderici olarak da kullanılabilir. Ayakkabılarınızın içine kuru olarak yerleştireceğiniz kullanılmış poşet çaylar ayakkabıların içindeki kötü kokuları çekerek yok edecektir.

3. Buzdolabınızda kötü kokuları yok etmek için açığa karbonat koymanıza hiç gerek yok. Bunun yerine ağzı açık küçük bir kaba 4 ya da 5 adet kullanılmış poşet çayı koyarak buzdolabının içine yerleştirin. Kötü kokuları karbonat kadar çektiğini göreceksiniz.

4. Bulaşıklarınızda çıkmayan yağlarla mücadelede yine kullanılmış poşet çaylardan yararlanabilirsiniz. Geceden bulaşıklarınızı yıkayacağınız lavabo ya da kaba bu yağlı bulaşıkları koyup içini suyla doldurun. Bulaşıkların olduğu suyun içine de 3 ya da 4 adet kullanılmış poşet çay yerleştirin. Sabah geldiğinizde tüm yağların yüzeylerden çok daha kolay temizleneceğini göreceksiniz.

5. Ayrıca kullanılmış poşet çaylar sizi, örümcek ve fare gibi haşeratlardan da korur. Kullanılmış poşet çayları, dolaplar ve kiler gibi bu tür canlılar yönünden problemli alanlardaki yiyeceklerin bulunduğu yerlere birer ikişer adet şeklinde yerleştirdiğinizde haşeratların ve farelerin buralara gelmediğine şahit olacaksınız.

 

Özet olarak keyifle içtiğiniz poşet çaylarınızı sonrasında atmadan iyice düşünün. Saydığımız bu faydalı alanlarda tekrar kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Trend Gümüş Kolye Modelleri

Toplumdan topluma, kültürden kültüre bir çok konu değişse de tarihin başından beri kadınların güzel...

Az Bilinen 7 Kullanışlı Temizlik Yöntemi

Temizliğin püf noktalarını bilirseniz sizin için eziyet olmaktan çıkar. Bu yüzden temizliği sizin için çok...

Mutfakta Soğan ile Temizlenebilecek Yerler

Temiz ve düzenli ev ortamı herkesin isteğidir. Özellikle tertemiz mutfaklar yemek yapmayı keyifli hale...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,322BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
441TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Trend Gümüş Kolye Modelleri

Toplumdan topluma, kültürden kültüre bir çok konu değişse de tarihin başından beri kadınların güzel olmak ve güzel görünmeye eğilimi hiç değişiklik göstermedi. Kadınların yenilikleri...

Az Bilinen 7 Kullanışlı Temizlik Yöntemi

Temizliğin püf noktalarını bilirseniz sizin için eziyet olmaktan çıkar. Bu yüzden temizliği sizin için çok daha kolay ve daha hızlı hale getirecek birkaç kullanışlı temizlik...

Mutfakta Soğan ile Temizlenebilecek Yerler

Temiz ve düzenli ev ortamı herkesin isteğidir. Özellikle tertemiz mutfaklar yemek yapmayı keyifli hale getirmektedir. En Zor Temizlenen Yer Mutfak Ev temizliğinde daha az yorucu,...

Makarna Haşlanırken Zeytinyağ Konulur Mu?

Türkiye'de olduğu kadar dünyada'da bu tartışma devam ediyor. Makarna haşlanırken suyuna zeytinyağı konulmalı mı? Genel bir kanı vardır. Makarnanın haşlanırken yapışmaması için suyuna zeytinyağı...