Ana Sayfa HAYAT PRATİK Kullanılmış Poşet Çayın 5 Farklı Kullanım Alanı

Kullanılmış Poşet Çayın 5 Farklı Kullanım Alanı

Kullanılmış poşet çayları kullanabileceğiniz birçok alan aslında mevcut. Bu poşetlerin hem ekstra yarar sağlarken hem de bütçenize ciddi anlamda katkı sağlayabileceğini biliyor muydunuz? Zevkle içtiğimiz çayların kullanılmış poşetlerinin sağlığımıza da ciddi katkıları olabilir.

1. Kolunuzda çıkan küçük cilt tahrişlerinin etkisini azaltmak için kullanılmış poşet çayları kullanabilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse güneş yanıkları, morluklar, sivrisinek ısırıkları ve soğuk çatlaklarını sayabiliriz. Bu tür tahrişlerin etkisini azaltmak için öncelikle bu poşetleri soğuk suda ıslatın, sonra tahrişin olduğu yerin üzerine yavaşça bastırın.Bunu yüzünüzde ve gözaltında oluşan şişlikleri yok etmek için de kullanabilirsiniz.

2. Kullanılmış poşet çaylar aynı zamanda koku giderici olarak da kullanılabilir. Ayakkabılarınızın içine kuru olarak yerleştireceğiniz kullanılmış poşet çaylar ayakkabıların içindeki kötü kokuları çekerek yok edecektir.

3. Buzdolabınızda kötü kokuları yok etmek için açığa karbonat koymanıza hiç gerek yok. Bunun yerine ağzı açık küçük bir kaba 4 ya da 5 adet kullanılmış poşet çayı koyarak buzdolabının içine yerleştirin. Kötü kokuları karbonat kadar çektiğini göreceksiniz.

4. Bulaşıklarınızda çıkmayan yağlarla mücadelede yine kullanılmış poşet çaylardan yararlanabilirsiniz. Geceden bulaşıklarınızı yıkayacağınız lavabo ya da kaba bu yağlı bulaşıkları koyup içini suyla doldurun. Bulaşıkların olduğu suyun içine de 3 ya da 4 adet kullanılmış poşet çay yerleştirin. Sabah geldiğinizde tüm yağların yüzeylerden çok daha kolay temizleneceğini göreceksiniz.

5. Ayrıca kullanılmış poşet çaylar sizi, örümcek ve fare gibi haşeratlardan da korur. Kullanılmış poşet çayları, dolaplar ve kiler gibi bu tür canlılar yönünden problemli alanlardaki yiyeceklerin bulunduğu yerlere birer ikişer adet şeklinde yerleştirdiğinizde haşeratların ve farelerin buralara gelmediğine şahit olacaksınız.

 

Özet olarak keyifle içtiğiniz poşet çaylarınızı sonrasında atmadan iyice düşünün. Saydığımız bu faydalı alanlarda tekrar kullanabilirsiniz.

 

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir...

Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Küvetteki lekelerden kurtulmak için çok farklı yöntemler. Işıl ışıl parlayan bir küvet sahibi olmak...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,830BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir sonra dengesiz hale gelir. Nedeni yemek pişirdikten sonra yaptığınız temizleme...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir çözümdür. Böylece hem yumurtaları değerlendirmiş olursunuz hem de elinizin altında...