Ana Sayfa EĞLENCE GEZİ Hafta Sonu İstanbul’da Ne Yapalım?

Hafta Sonu İstanbul’da Ne Yapalım?

0
74

Baharın gelişiyle İstanbul’da yaşayanlar, şehirden biraz uzaklaşmak, doğa ile başbaşa kalmak için alternatifler arıyorlar. İşte birkaç alternatif…

Kendinizi Karadeniz’in tertemiz ve soğuk sularına bırakabileceğiniz ya da Çilingoz deresinden tatlı su balığı avlayabileceğiniz bu muhteşem yer Çatalca’da. Mağaraları, ilginç kaya yapıları ve yemyeşil bitki örtüsüyle sizi bekleyen Çilingoz, Yalıköy’e de çok yakın.

993-F

Yüzyıllarca öncesinden miras kalan Rum evleriyle ve civarındaki kiliselerle deniz ve ormanla iç içe kültürel bir deneyim de sunan Yalıköy alternatifini mutlaka deneyin.

Dilerseniz çadır kurarak dilerseniz karavanınızla konaklayabileceğiniz Çilingoz kampları, bu zengin bölgenin keyfini uzun süre çıkarmanıza imkan tanıyor. Ayrıca restoran ve büfeleriyle hizmet veren bölgede, birinci sınıf oteller ve pansiyonlar da farklı konaklama seçenekleri sunuyor.

z a adlı kullanıcının flickr hesabından alınmıştır.
z a adlı kullanıcının flickr hesabından alınmıştır.

Tüm bunlara ek olarak Çilingoz ve Yalıköy’e yürüyüş mesafesindeki Evcik plajından da yararlanabilirsiniz.

Çilingoz’a özel aracınızla Çatalca-Saray yolu üzerinde ilerlerken Binkılıç beldesinden çıkar çıkmaz ayrımı takip ettiğinizde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Yenibosna’dan Yalıköy İETT araçlarıyla Yalıköy’e gelip buradan Çilingoz’a giden taksi dolmuşlardan da yararlanabilirsiniz.

ramikiton adlı kullanıcının Instagram hesabından alınmıştır.
ramikiton adlı kullanıcının Instagram hesabından alınmıştır.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın