Ana Sayfa HAYAT Piyasadaki En İyi 5 Mikrodalga Fırın ve Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Piyasadaki En İyi 5 Mikrodalga Fırın ve Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günümüzde, modern dünyanın koşuşturması nedeniyle pek çok kişi hazır gıdalara yönelmektedir. Bu hazır gıdaların birçoğu buzdolabının dondurucu gözünde tutulmaktadır. Aynı zamanda, et, tavuk ve balıklarınız ya da farklı mevsimlerde doldurduğunuz meyveler, sebzeler de donmuş olarak dolaplarınızda yerini alır. Bu gıdaları,24 saat önceden buzdolabının alt gözüne indirerek çözebilirsiniz; ancak son anda karar verip eritmeniz gereken gıdalar için mikrodalga fırınlar fazlasıyla avantajlıdır.

Mikrodalga Fırın Nerelerde Kullanılabilir?

  • Donmuş et, balık, tavuk, sebze gibi her türlü gıdanın çözündürülmesi için kullanılabilir.
  • Kısa süre içerisinde kahve yapmanızı sağlar.
  • Mısır patlatmak için kullanılır.
  • 3-4 dakika gibi kısa sürelerde kek, ekmek, börek gibi hamur işlerini yapabilirsiniz.
  • Yemeklerinizi anında pişirebilir, ısıtabilir ya da kızartma yapabilirsiniz.

Mikrodalga Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Mikrodalga alırken nerede kullanacağınıza göre hacmine karar vermelisiniz. Eğer evinizde kullanacaksanız ve bir çekirdek aileyseniz 17-20 litre arasında bir hacme sahip olması yeterli. İş yerlerinde kullanmak için ise; daha büyük hacme sahip modellere göz atmalısınız.
  • Mikrodalgalar 2 farklı tiptir. Birisi yalnızca donmuş gıdaları çözündürmek için kullanılırken, diğeri yemek pişirme için de kullanılabilir. Çok işlevli olması daha kullanışlı olsa da, amacınız yalnızca çözdürme ise; tek işlevli modelleri de tercih edebilirsiniz.
  • Zaman ayarı bulunan mikrodalga fırınları seçmeniz daha doğru olacaktır. Dakikalar, hatta saniyelerle hesaplanan süreler yeterli geleceğinden, büyük kolaylık sağlar.
  • Izgarası olan modellerin kullanım alanları daha fazladır. Izgarasız modellerle arasında farkın oldukça az olduğunu göz önünde bulundurarak, bu modellere yönelmenizde fayda bulunuyor.

Samsung ME732K/AND Soft 2 Solo Mikrodalga Fırın

samsung-ME732K-AND-Soft-2-Solo-Mikrodalga

Samsung’un bu modeli, görünümünün şıklığıyla dikkat çekmekle beraber, özellikleri bununla sınırlı değildir. İçinin seramik kaplı olması sayesinde daha sağlıklı olup, aynı zamanda yemeklerin eşit olarak ısınmasını sağlar. 99 dakika boyunca pişirme işlemini sürdürebilirsiniz ve çok amaçlı olması sayesinde yemek pişirme, ızgara yapma, besin çözdürme gibi pek çok şekilde kullanılabilir. Fiyatı yaklaşık olarak 200-300 TL arasında değişmektedir. Fiyat aralığında alınacak en kaliteli ürünlerden birisi olup, küçük bir ailede kullanacaksanız, 17 litre hacmi size rahatça yetecektir.

Arzum AR-282 Mikrojet Mikrodalga Fırın

Arzum-AR-282-Mikrojet-Mikrodalga

20 litre hacmindeki bu ürün, Arzum markasının kalitesiyle üretilmiştir. İç kısmında bulunan ışığı sayesinde, yemekleriniz pişerken görme şansınız bulunuyor. Yemek pişirme ve çözme fonksiyonları bulunan bu mikrodalga fırın zamanlayıcı bulunduruyor. Böylelikle başında beklemeniz gerekmeyip, siz diğer işlerinizi yaparken, süre dolduğunda fırın size uyarı veriyor. Fırının fiyatı 350-400 TL arasında değişiyor olsa da, zaman zaman bazı online alışveriş sitelerinde 250 TL’ye kadar düşebiliyor. İndirimli fiyatını yakalayarak, alabileceğiniz ürünlerin arasında bulunuyor.

Termikel AG 925 BFY 900W 25 Lt Mikrodalga Fırın

Termikel-AG-925-BFY-900W-25-Lt-Mikrodalga

Siyah-beyaz renklerden oluşan bu mikrodalga fırının çalışma süresini ayarlayabiliyor ve kapağının yan kısmından zamanın dolmasına ne kadar kaldığını görebiliyorsunuz. İsterseniz zaman dolmadan fırını kapatabilir ya da uzatabilirsiniz. 25 litre olmasının yanı sıra, fazla sayıda fonksiyonunun bulunması iş yerleri ve yalnız yaşayıp, sürekli hazır yiyecek tüketenler için ideal bir model olmasını sağlıyor. Fiyatı 600 TL civarında olup, piyasa fiyatının üstünde olsa da, verdiğiniz parayı hak edeceğine emin olabilirsiniz.

Electrolux EMS21400W Mikrodalga Fırın

Electrolux-EMS21400W-Mikrodalga

Electrolux’ün bu ürünü 21 litre hacme sahip olsa da, diğer mikrodalgalardan farklı bir tasarıma sahip. İnce ve uzun olması sayesinde, dar alanlara da sığabilmektedir. Ancak; tezgâhınızın üzerinde uzunlamasına fazla yer yoksa bu model yerine daha kısa modelleri tercih edebilirsiniz. Fırının çözdürme özelliği 900 watt iken; ızgara bölümünde bu miktar 1000 watt’a çıkıyor. Lezzetli ızgaralar için ideal olan bu mikrodalga, 250-300 TL aralığında değişmektedir.

LG MS2022D 700 W Mikrodalga Fırın

LG-MS2022D-700-W-Mikrodalga

LG’nin bu ürünü, mikrodalga fırını yalnızca çözdürme amaçlı kullananlar için ideal bir seçim olacaktır. Döner tablası sayesinde yiyecekleri eşit bir şekilde eritebiliyor. 20 litre hacmindeki bu mikrodalga fırın, mekanik özelliktedir. Fiyatı 250 TL civarında olsa da, sık sık indirime girip 120 TL’ye kadar inmektedir. Bu fiyat aralığında, bu üründen daha iyi bir ürün bulmak oldukça zor.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman...

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler. Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku...

Bebe Yağı Nerelerde Kullanılır?

Bebek yağının bebekler dışında birçok kullanım alanı da bulunmaktadır. Özellikle hamile kadınlar, hamilelik sürecinde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bel Bölgesindeki Yağlara Sarımsak Çözümü

Sarımsak, iştah kesici özelliğinden dolayı kilo verme sürecinde çok etkili bir besin maddesidir. Sarımsağın güçlü kokusu, beyindeki tokluk merkezini uyarır, böylece açlık hissini azaltır.Sarımsak,...

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman sıkıntı yaşıyorsunuz demektir. Çünkü kediler bitki yemeyi de çok severler....

Öksürük Pastilleri Yapımı

Organik Hindistan Cevizi Yağı Öksürük Pastilleri. Öksürük, solunum yollarını ve boğazı, tahrişlerden uzak tutan bir reflekstir. Son derece can sıkıcı olsa da, nadiren ciddi...

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler. Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku problemleri utanç verici ve sağlıksızdır. Bazı güçlü kokular bile bakterileri...