Ana Sayfa HAYAT Anneler Günü'nde Annesini Şımartmak İsteyenler için

Anneler Günü’nde Annesini Şımartmak İsteyenler için

Annelerimiz için çokça methiyeler de düzsek yetersiz kalacak. O yüzden biz aynı şeyleri tekrar etmeyeceğiz ancak Pazar gününü annesi ile birlikte geçirmek, onları bir gün de olsa şımartmak isteyen İstanbullu’lara söyleyebileceğimiz birkaç şey var.

Güne Güzel Bir Kahvaltı ile Başlayabilirsiniz

Kahvaltı için mümkünse güzel bir boğaz manzarası ya da saatlerce sohbet edip huzur bulunabilecek bir yer seçmek önemli. Kalabalık arasında, insanların masadan kalkmanız için gözünüze baktığı yerlerde güne güzel başlamak biraz zor. Biz bunun için birkaç yer seçtik;

Belgrad Ormanı

Kahvaltınızı kendiniz evde hazırlayıp, çayınızı da bir termosa koyduktan sonra kuş sesleri arasında kahvaltınızı yaparken kimse sizi rahatsız etmez. Belki de eşofmanları çekip kahvaltının üzerine bir de yürüyüş yaparsınız.

Beylerbeyi Sarayı

Saray’ın bahçesinde boğaza nazır bir kahvaltı yapmak mümkün, fiyatlar da oldukça makul. Ancak bugüne özel birçok kişinin planı olacağı için erken gitmekte yarar var.

Sait Halim Paşa Yalısı

Annem için kesenin ağzını açarım derseniz, kalabalıktan biraz sıyrılıp boğaza karşı Yalı’da Anneler Günü’ne özel verilen bruncha katılabilirsiniz.

Çırağan Sarayı

Annesini şımartmak isteyenler Çırağan Sarayı’nda 12:00-16:00 arasında yapılacak bruncha katılabilirler. Annelere özel 300’den fazla organik lezzet ve özel bir çikolata odası günün sürprizleri.

Uzunya

Hem deniz, hem de biraz huzur derseniz Demirciköy’e doğru yola çıkabilirsiniz. Belki de kahvaltı üzerine plajda güneşlenip denizin de tadına bakarsınız.

Leonardo

Şahsi aracınız da varsa güzel bir köy kahvaltısı için direksiyonu Polonezköy’e doğru kırabilirsiniz. Kahvaltının üzerine binicilik kulüplerinden birisine gidip at üzerinde bir doğa gezisine de çıkabilirsiniz.

Masajla Şımartabilirsiniz

Oteller ya da spa merkezlerinin birisinden önceden bir randevu alıp kendinizi uzman ellere bırakabilirsiniz. Anneniz başta çok anlam veremese de çok fazla hayır duası alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Anneler Saat 13:00’te Yoğurtçu Parkında

Yoğurtçu Kadın Forumu Anneler Günü’nde anneleri parka davet ediyor. Mor örtülerini alıp pikniğe gelen anneler, annelik üzerine konuşacak. Annenizin de söylemek istedikleri olabilir.

Bostancı’da Candan Erçetin Konseri Var

Candan Erçetin saat 16:00’da, Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahneye çıkıyor. Henüz hediye almamışsanız, konseri beraber izlemek için alacağınız iki bilet hiç unutamayacağı bir hatıra olarak kalabilir.

İstanbul Modern’de Annelere Özel Ücretsiz Özel Rehberli Tur

Ressam ve Resim” ve “Geçmiş ve Gelecek” sergileri annelere özel olarak rehberle birlikte gezilebilecek. Annenizin hoşlanıp hoşlanmayacağına karar verecek olan sizsiniz.

Tur saatleri şu şekilde;

15:30 “Ressam ve Resim: Mehmet Güleryüz Retrospektifi”

17:00 “Geçmiş ve Gelecek”

Gün Boyu Gülümseyebilirsiniz

9-10 Mayıs tarihleri için planlanan Mizah Festivali’nin ikinci günü Anneler Günü’ne gelecek. Kahvaltınızı erken yaparsanız üzerine tatlı niyetine gün boyu gülümseyebilirsiniz. Oturumlarda kimler yok ki; Murat Cemcir, Ahmet Kural, Metin Akpınar, Erdil Yaşaroğlu, Selçuk Aydemir, Yiğit Özgür, Burak Aksak ve daha da fazlası.

Müze Kart Almaya Ne Dersiniz?

Belki bir müze kart almak daha sonraki gezileriniz için de bahane olabilir. Daha önce hiç görmediğiniz yerlerden ziyarete başlayabilirsiniz.

Anneniz Sema Töreni’nden Hoşlanabilir

Galata Mevlevihanesi Müzesi’nde saat 18:30’da sema töreni yapılıyor. Hem sizin için hem de anneniz için farklı bir dünyaya bakış olabilir.

Ünlü Şeften Annenize Özel Masa

Size her gün o sıcak sofrayı kuran anneniz için, bu güne özel bir sürpriz yapıp, WOW İstanbul Hotel’de ünlü şef Yunus Emre Akkor’un annenize özel masa hazırlamasını sağlayabilirsiniz.

Genç Hisseden Anneler için

Kartal Beyrut Performance’da Saat 21:30 kapı açılışı ile birlikte ilerleyen saatlerde sahnede Leman Sam olacak. Beraber dinlemek için iyi bir seçim olabilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun,...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları,...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,804BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun, batik boyanın parlak, canlı renkleri her şeye imza niteliğinde bir...

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler ve toksinler gibi çevresel faktörlerden darbe alabilir. Ayrıca saç bakım...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle saçınızın uçlarında, taramaya çalıştığınızda zorluk çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uğraşmak...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha fazla yarar sağlıyor. Doğal yollardan tüketilen tuz, limon ve karabiber,...