Ana Sayfa HAYAT Piyasadaki En İyi 5 Kahve Makinası ve Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Piyasadaki En İyi 5 Kahve Makinası ve Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

0
580

Kahve, yüzyıllardan beri insanların tükettiği bir içecek olup, 1 fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır sözüyle de, Türk toplumundaki önemi belli olmaktadır. Yoğun kafein içeriğiyle uyku açma özelliği bulunan kahve, özellikle tiryakileri tarafından her gün fincan fincan tüketilmektedir. Her ne kadar kısa süre içerisinde su ısıtarak yapabileceğiniz pek çok kahve çeşidi bulunsa da, özenle yapılan kahvelerin tadı ayrıdır. İşte bu kahveleri evinizde ya da iş yerlerinizde, kahve makineleri yardımıyla rahatlık yapabilirsiniz.

Kahve Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Kahve makinesini nerede kullanacağınız, seçiminizde oldukça etkili olacaktır. Evde kullanacaksanız, büyük kapasiteli bir makine almanıza gerek yok. İş yerleri, okullar ya da farklı toplu alanlarda kullanacaksanız, büyük makineler daha avantajlı olacaktır.
  • Hangi kahve türünü kullanmak istediğinize karar verin. Türk kahvesi, filtre kahve ve diğer kahve çeşitlerinin makineleri farklıdır. Siz, hangi türü daha çok kullanıyorsanız onu tercih edebilirsiniz. Tüm kahveleri yapan makineler olsa da, bunların fiyatları oldukça pahalıdır.
  • Hem kapsüllü hem de direkt kahve koyarak kullanılabilen makineler fazlasıyla kullanışlıdır. Kapsül kahvelerin pek çok aroması bulunur ve kahve tiryakileri için daha lezzetlidir; ancak her yerde bulunamayacağı için de direkt kahve olarak koyulabilmesi önemlidir.
  • Bazı kahve makinalarının süt ve şeker koyma alanı bulunmaz. Suyla beraber süt ve şekeri koyabilirsiniz ama istenilen lezzeti vermez. Bu nedenle, her birisi için ayrı gözü olması önemlidir.

Lavazza Coffetech Kahve Makinesi

Lavazza-Coffetech-kahve-makinesi

Bu kahve makinesi, espresso yapmak için özel olarak üretilmiştir. Fazlasıyla sert bir içimi olan espresso basit işlemler sonucunda farklı kahvelere de dönüştürülebilmektedir; ancak espressodan farklı kahveler içecekseniz, farklı ürünleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Profesyonel bir ürün olup, vaat ettiği her şeyi gerçekleştiriyor olsa da, ürünün yalnızca Lavazza kapsüller ile çalışıyor olması bir dezavantaj. Fiyatı 350-500 TL aralığında değişip, iş yerlerinde kullanılmaya uygundur.

Arzum Okka Otomatik Türk Kahve Makinesi

arzum-okka-kahve-makinesi

Arzum kalitesi ile üretilen bu makine, profesyonel bir ürün. Türk kahvesini istediğiniz şeker ve süt eklemesiyle hazırlayabilmenizin yanı sıra, isterseniz 1 dakika içerisinde kahvenizi hazır edebiliyor isterseniz de 5 dakikada adeta mangalda hazırlanan kahve tadını alıyorsunuz. Bir kerede 8-10 fincana kadar Türk kahvesi hazırlayabiliyor olmanız, makinenin iş yerleri için ideal olmasını sağlıyor. Fiyat olarak diğer makinelere kıyasla pahalı olup, 500-700 TL fiyat aralığında olsa da, profesyonel bir cihaz için gayet uygundur.

Nescafe MyCafe Kahve Makinesi

nescafe-mycafe-kahve-makinesi

Nescafe’nin kendi üretimi olan bu kahve makinesi, espresso, latte, cappucino gibi pek çok kahve çeşidini başarılı bir şekilde hazırlayabiliyor. İstediğinize göre süt seviyesinin yanı sıra şeker miktarını da ayarlayabiliyor. 250-350 TL aralığında olan bu kahve makinesinin hem avantajı hem de dezavantajı, yalnızca Nescafe Gold ile çalışabiliyor olması. Her yerde bulunabildiği için hiçbir zaman kahvesiz kalmamanız avantaj olsa da, kahvelerin kahve konusunda damak tadı gelişmiş kişiler tarafından yeterli olmadığı da bir gerçek.

Philips HD7462/20 Daily Collection Filtre Kahve Makinesi

Philips-HD7462-20-Daily-Collection-Filtre-Kahve-Makinesi

Philips’in bu kahve makinası, damla prensibiyle filtre kahve hazırlamaktadır. Kahvenin damlayarak, yavaş yavaş olması aromanın tadının daha net bir şekilde hissetmesini sağlar ve çok keskin kahveler içebilirsiniz. Kahve tiryakileri, bu makine ile yapılan kahvenin tadını rahatlıkla ayırt edebilir. Yaklaşık 8-10 fincan kahve yapılabilen makineyi istediğiniz an durdurup, o ana kadar olan kahveyi alabilir ve hazırlanmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik hazır olan kahvenizin sıcak kalması için de ayarlayabiliyorsunuz. Fiyatı 100 TL civarında olup, bu fiyata alacağınız en iyi ürünlerden bir tanesidir.

T-Design Bamboo Kahve Makinesi

T-Design-Bamboo-Kahve-Makinesi

Filtre kahve yapmak üzere tasarlanmış olan bu makine, yalnızca işlevleriyle değil görünüşüyle de büyük beğeni topluyor. Bir mutfak aksesuarı olarak kullanılmaya uygun, bambudan tasarlanmıştır. Aynı zamanda bambudan üretilmesi sayesinde daha da sağlıklı olduğu biliyor. Makinenin zaman işlevi sayesinde, kahvenizin ne zaman hazır olmasını istediğinizi seçebiliyor ya da hazır olan kahvenizi sıcak tutabiliyorsunuz. Böylelikle, dışarı çıkıp geldiğiniz zaman ya da sabah uyandığınızda kahvenizin hazır olmasını sağlayabilirsiniz. Fiyatı 250-300 TL aralığındayken almaya değmese ve aynı işlevi gören pek çok farklı ürün olsa da, sık sık %50’ye varan indirimlere girmektedir. İndirim zamanını yakalayarak, ürünü edinebilirsiniz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın