Ana SayfaEvDEKORASYONKüçük Salonlar İçin 10 Gizli Dekorasyon Önerisi

Küçük Salonlar İçin 10 Gizli Dekorasyon Önerisi

1- Orta Sehpasını Kullanıp Kullanmamayı Yeniden Düşünün.1

Tasarımcı Ken Fulks’a ait Napa Valley evinde iki davul tipi, yuvarlak, küçük sehpayı, Ralph Lauren koltuğunun önünde büyük kahve masasının yerini tercih etmiş. ‘’Hareket alanı bakımından, sürekli dizinizi çarpacağınız hantal bir sehpadan çok daha iyiler.’’ diyor Fulks, ‘’Ve istediğiniz her yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz.’’

2- Bazalı Koltuklar Tercih Edin2

Bu New York şehri oturma odasında fazladan yer açmak için tasarımcı David Kaihoi, altında gizli depolama alanı bulunan bir köşe bankı tasarlamış. Kaihoi, ‘’Herşeyin birden fazla amacı olmalı.’’ diyor.

3- Perdelerinizi Daha Yüksekten Asın3

Yukarıdaki New York apartman dairesinde, perdeleri duvar hizasının en üstünden asmak odaya ferahlık ve yükseklik hissi kazandırıyor. Ev sahibi ve tasarımcı Andrew Stewart perde tasarımını basit tutmuş ancak bolca kumaş kullanmış. Ayrıca tasarımcı televizyonunu, duvar aparatıyla asarak devasa ve hantal tv ünitesi kullanmaktan kaçınmış.

4- Çarpıcı Renkler Kullanın

4

Bitter çikolata renginde boyanmış bu parlak duvarlar, New York şehrine ait bu apartman dairesinde basit, keskin çizgili mobilyarla birleşerek sofistike bir hava yaratmış. ‘’Burası çok fazla ışık almayan küçük bir odaydı, biz de olumsuzu olumluya çevirerek   karanlık- ama çok değil-  ve çarpıcı bir mücevher kutusu hissi yaratmaya çalıştık. ‘’ diyor tasarımcı Lilly Bunn.

5- Ölçülerle Oynayın

5

Bu Teksas evinde tasarımcı Ginger Barber devasa büyüklükte bir kulüp sandalyesi kullanmış. ‘Bence rahatlık büyük ölçülerde saklı.’’ Diyor Barber; ‘’Küçük mekanlarda üst üste bir sürü küçük eşya mekanı görsel olarak daraltıyor. Odaya az ama öz konforlu eşya sığdırabilirseniz, rahatlık odur. Benim felsefem bu!’’

6- Cesur Olun

6

‘’Bence kendinizi asla sınırlamamalısınız! Diyor tasarımcı Krista Ewart. ‘’Ve büyük, parlak ve cesur tercihler küçük alanları çok daha büyük gösterir.’’ Canlı renkler, farklı modeller ve her yere serpiştirilmiş çiçekler oturma odanızı canlı, neşeli ve çekici hale getirir.

7- Çift Kullanımlı Mobilya Seçeneği

7

Manhattan’da bir apartmanda bulunan ve Ashley Whittaker tarafından tasarlanan bu çalışma masası eğlencelerde akşam yemeği masasına dönüşüyor.

8- Küçük Işıklar Yerleştirin

8

Yerden tasarruf etmek için, duvarlara monte edilen ışıklandırmaları tercih edin. Nick Olsen tarafından tasarlanan ve New York’ta bulunan  bu 90 metrekarelik stüdyo dairede lambalar duvara monte edilerek yerden epey tasarruf edilmiş.

9- Boşluktaki Mobilyalar

9

Utah,Salt Lake’de bulunan bu küçük misafir evinde, tasarımcılar Marshall Watson ve Jeffrey Kilmer mobilyaları duvara yanaştırmak yerine odanın merkezine yerleştirmişler. ‘Eğer mobilyaların arkasında boşluk bırakırsanız, odaya hacim katarsınız.’’ diye açıklıyor Kilmer.

10- Alçak Mobilyaları Tercih Edin

10

Tasarımcı Kelly Giesen, New York’ta bulunan apartmanında mobilya tercihi yaparken stratejik davranmış. ‘’Bütün koltuklar alçak; sandalyeler yere yakın açık bacaklara sahip ve sehpa da neredeyse yerle bir. Bu eşyalar mekanın kalabalık görünmesine engel oluyor.’’

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler