Ana Sayfa HAYAT Evinizde Mikropların En Çok Olduğu 8 Yer

Evinizde Mikropların En Çok Olduğu 8 Yer

Evlerimizde bazı eşyalar vardır ki çok fazla sayıda mikrop barındırılar. Evinizdeki hijyeni sağlamak için aşağıda saydığımız, en fazla mikrop barındıran eşyaların temizliğine dikkat edin.

Mutfak süngerleri

nçtir, evimizi özellikle mutfağımızı temizlemek için kullandığımız süngerler en çok mikrop barındıran eşyalardan biridir. Bunun için her kullanımdan sonra sıcak su ile yıkamalı, bulaşık makinasını çalıştığınız zaman makinanın içine atıp yıkamalı ve her hafta yenisiyle eğiştirmeniz gerekir.

Kesme tahtaları

Kesme tahtaları da en çok mikrop barındıran eşyalardan biridir. Özellikle çiğ et ve tavuk kestiğiniz tahtalar ile sebze ve meyve kestiğiniz tahtalar mutlaka ayrı olmalıdır.

Kapı kolları

Bazen en çok kullandığınız öğeler az temizlenir. Kapı kolları da bunlardan biridir. Özellikle soğuk algınlığı ve grip mevsiminde, kapı kolları mikroplar için ideal yerlerdir.  Güçlü bir temizleyici ile dezenfekte edebilirsiniz. Bunun için doğal yöntemle sirke ile silmektir.

Uzaktan Kumanda

Uzakta kumanda evde elden ele gezer. Üzerine yiyecek düşer.. Kumandalar miktorlar için uygun zemin yaratır. Kumandanızın temizliği için ıslak mendilleri kullanabilirsiniz.

Diş fırçası Kapları

Diş fırçalarınızın bulunduğu yerlerin mikroplardan tamamen arınmış olması gereki. Aksi halde diş temizliği yaparken, birçok mikrobu da dişlerinize taşımış olursunuz. Diş fırçalarınızın durduğu koruyucuların temizliği çok önemlidir. Hafta bir kez bu koruyucuları bulaşık makinasından yıkayın. Eğer bulaşık makinası giremeyecek özellikte ise hafta bir sıcak su ve sabunla mutlaka yıkayın.

Banyo Havlu

Banyo havlusu kullanımı mikropları toplarız. Nemli havlu, özellikle hastalık neden olabilir bakterileri toplar. Havlularını kullandıktan sonra kuruyabileceği bir şekilde asın. Kullanacağınız havlunun kuru olması gerekiyor. Havlunuzu sık sık değiştirmeyi unutmayın.

Musluk Kolları

Musluk kolları da çok sık kullanıldığı ve nemli bir ortamda olduğu için mikrop tutar. Bundan dolayı, musluklarınızı güçlü bir temizleyici ile temizleyin. Doğal bir temizleyici kullanmak istiyorsanız, karbonat ile suyu karıştın. ve Sprey şekilde musluklarınıza sıkın.

Evcil hayvan yatakları

Evinizdeki hayvanların yatakları da mikrop barındırır. Bunun için hayvanlarınızın yataklarını hafta bir kez yıkamalısınız. Eğer yıkanmayacak şekilde ise o zaman elektrik süpürgesiyle iyice süpürülmeli, koku spreyleri ile kötü kokularından kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman...

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler. Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku...

Bebe Yağı Nerelerde Kullanılır?

Bebek yağının bebekler dışında birçok kullanım alanı da bulunmaktadır. Özellikle hamile kadınlar, hamilelik sürecinde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bel Bölgesindeki Yağlara Sarımsak Çözümü

Sarımsak, iştah kesici özelliğinden dolayı kilo verme sürecinde çok etkili bir besin maddesidir. Sarımsağın güçlü kokusu, beyindeki tokluk merkezini uyarır, böylece açlık hissini azaltır.Sarımsak,...

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman sıkıntı yaşıyorsunuz demektir. Çünkü kediler bitki yemeyi de çok severler....

Öksürük Pastilleri Yapımı

Organik Hindistan Cevizi Yağı Öksürük Pastilleri. Öksürük, solunum yollarını ve boğazı, tahrişlerden uzak tutan bir reflekstir. Son derece can sıkıcı olsa da, nadiren ciddi...

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler. Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku problemleri utanç verici ve sağlıksızdır. Bazı güçlü kokular bile bakterileri...