Ana Sayfa HAYAT PRATİK Kahve Filtresinin İlginç Kullanım Alanları

Kahve Filtresinin İlginç Kullanım Alanları

Kahve filtreleri, kahve dışında da kullanabilirsiniz

Kahve filtreleri kahve yapmak için vardır, ama kahve dışında da kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Bu süper emici küçük kağıtların ne gibi işlere yaradığına şaşıracaksınız.1

Daha iyi lezzet için: Çorbalar, yemekler ve sosların içine koyacağınız ve ama yemeğe geçmesini istemediğiniz ot ve baharatları koyabilirsiniz.

Taze koku için: Kahve filtresinin içinde istediğiniz baharatı pişirin. Eviniz mis gibi kokacaktır, baharatlarınız yanmayacaktır.

Süzgeç olarak kullanın: Süzgece mi ihtiyacınız var? Kahve filtresini kullanabilirsiniz.

Toprak koruyucu: Saksıya dikeceğiniz çiceğin dibine kahve filtre koyarsanız, toprağı tutar, suyun ise dışarıya çıkmasını sağlar.

2

Güvenle paketleyin: Kırılacak eşyalarınızı paketlerden kahve filtresini kullanabilirsiniz. Böylece kırılmalarını ve çizilmelerini önleyebilirsiniz.

Arabanızı temizleyin: Kahve filtrelerini arabanızın içinin temizlenmesi için kullanabilirsiniz. Üzerine bir kaç damla zeytinyağı dökün. Arabanızın konsol ve deri kısımlarını silin. Arabanız tertemiz olur.

3

Kızartmalarda kullanın: Kahve filtreleri süper emici olduğundan, kızartmalarınızda da kullanabilirsiniz. kızarttığınız yiyecekleri, filtre içine koyun. Kızartmalarınızdaki fazla yağı süzecektir.

Buğlama yapın: Balık ve sebzelerin haşlanması ve ya buğlama yaparken, filtreyi kullanabilirsiniz. Balık ve sebzeleriniz dağılmıyor.

Bir fincan çay: Kendi çayınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kahve filtresinin içinde çay, portakal kabuğu, limon, nane gibi istediğiniz tüm malzemeleri koyun. Dileğiniz tat da çayınızı hazırlayın.

4

Cilalama kullanın: kahve filtresini deri ayakkabı ve mobilya cilalama için kullanabilirsiniz.

Yüzünüzdeki yağı çekin: Kahve filtreleri harika yağ emicisidir. Küçük kareler halinde filtreyi kesin. Gün içinde yüzünüzün yağlandığını hissettiğinizde, bu kağıtları yüzünüze yapıştırın. Yağı çekecektir.

Kanamayı durdurun; Jilet veya herhangi bir kesit olması halinde küçük bir filtreyi kanamanın üzerine yapıştırın. Kanamayı durduracaktır.

Yiyecekleri ayırın: Birkaç yiyeceği birbirinden etkilenmeden mikrodalgada ısıtmak istiyorsanız, kahve filtresini kullanabilirsiniz. Filtre içine koyacağınız yemekler birbirine karışmayacaktır.

Hava spreyi: Kahve filtresinin içine istediğiniz kokuyu koyun. Sonra evinizin herhangi bir yerine asın. Koku uzun süre etkili olacaktır.

5

Oje sökücü: Aseton bulamadığınız zaman ojelerinizi silmek için kahve filtresi kullanabilirsiniz. Filtre ellerinize aseton gibi zarar vermez.

Temizlik yapın: Kahve filtreleri çok dayanıklı olduğu için temizlikte kullanabilirsiniz.

Sevimli kaseler: Kahve filtrelerini minik kaseler olarak kullanabilirsiniz

6

Taze yeşillikler için: Satın aldığınız taze yeşillikleri yıkadıktan sonra kahve filtresine sarın. Sonra buzdolabına koyun. Yeşilliklerini uzun süre taze ve bozulmadan koruyacaktır.

Tavalarınızın çizilmemesi için: Üstüste koyacağınız tavalarınızın çizilmemesi için aralarına kahve filtresi koyabilirsiniz.

Gözlerine kompres yapın: Kahve filtresini gözlerine kompres veya gözlerinizdeki şişlik için kullanabilirsiniz. Soğuk su ile ıslatıp gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.

Şarap mantarı yapın: Açtığınız şarabın mantarı kırıldıysa, şişenin ağzını kahve filtresi ile kapatabilirsiniz.

Yapay çiçekler yapın: Kahve filtresiyle yaratılığınızı ortaya çıkarın. Bu filtrelerle sahte çicekler yapabilirsiniz. Çok dekoratif görünecektir.

7

Güle güle, böcek: Açık havada yiyeceğiniz yemeklerin üzerine boceklerin gelmemesi için kahve filtresini kullanabilirsiniz.

Limon sıkmak için kullanın: Limon ve portakalı filtrenin içine koyun ve sıkın. Böylece çekirdekler ve tortular, suya karışmamış olacaktır.

8

Ellerinizdeki yağları emer: Ellerinizle et yerken, kağıt peçete veya havlu ile sılarkeniz elinize yapışır. Oysa elinizi kahve filtresine silerseniz, hem yağı emer, hem de elinize yapışmaz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz?...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,857BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...