Ana Sayfa HAYAT Tatile Çıkacaklar İçin Uçuş Ve Konaklama Önerileri

Tatile Çıkacaklar İçin Uçuş Ve Konaklama Önerileri

Herkes sorunsuz ve eğlenceli bir tatil ister. İşte bu yüzden uzmanların önerilerinden oluşan önerileri derledik.

  1. Yolculuk ve konaklama siteleri internet üzerinden bir rezervasyon yaptığınızda sizin bu sitelerdeki trafiğinizi ayrıntılı olarak görebilirler. Siteye kaç kere girdiniz, ne kadar kaldınız, nereleri araştırdınız tüm bunları görebilirler ve sizdeki hevesin çok yüksek olduğunu anladıklarında fiyatı da yükseltirler. Bu yüzden rezervasyon başvurusu yapmadan önce browserınızı, cookies’lerinizi, önceki aramalarınızı tamamen silin. Bu size daha objektif yaklaşmalarını sağlayacaktır.
  2. Çift halinde rezervasyon yaptırıyorsanız uçağınızda üçlü koltuk düzeninde pencere kenarı ve koridor tarafı koltukları ayırtın ve ortadaki koltuğu boş bırakın. İşin uzmanları bu konuda ısrarcı olmanızı tavsiye ediyor. Eğer ortadaki koltuk rezerve edilmediyse uçuş sırasında tüm bir üçlü sıra size kalacaktır. Rezerve edildiyse bile kibarca eşinizin yanına geçmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.
  3. Günler hatta haftalar öncesinden rezervasyon yaptırıp bilet almayın. Çoğu uçuş şirketi kalkıştan saatler önce bilet fiyatlarını revize eder ve düşürür. Eğer sizin için çok önemli bir uçuş tercihi söz konusuysa, mesela asla cam kenarında uçamam diyenlerdenseniz bir de son dakikaya kalmaktan hoşlanmıyorsanız bu öneriyi pas geçin. Ama nerede olsa uçarım diyenlerdenseniz uçuşa saatler kala bilet almanız, bütçeniz açısından öneriliyor.
  4. Otelinize ulaşmadan önce onlardan wi-fi şifrelerini isteyin ve yola çıkmadan önce deneyin. Bu Türkiye’deki otellerde çok yaşanan bir sorun değil ama yurtdışında bir haftalık internet mağduriyetleri yaşanabiliyor. Rahatınızı garantiye almak için otelin internet olanaklarını forumlardan ve tüketici sitelerinden öğrenmeye çalışın.
  5. Hepimizin bildiği gibi uçağa dolu pet şişeyle binmek güvenlik açısından yasaktır. Ama boş bir pet şişeyle havaalanı güvenliğinden geçebilirsiniz, sonra da bir su kaynağından şişeyi içme suyuyla doldurup koltuğunuza kurulabilirsiniz. Böylece dokuz-lira tasarruf yapmanız mümkün.

TATİL SÜRESİNCE TÜYOLAR

  1. Çoğu otelin oda televizyonlarında telefonunuzu ya da bilgisayarınızı/tabletinizi şarj edebileceğiniz bir USB giriş vardır. Bu yüzden ailenin diğer fertleriyle ya da arkadaşlarınızla çatışmanıza gerek kalmayacaktır. Aynı zamanda bilgisayar ve tabletinizde de şarj için aynı giriş bulunmaktadır.
  2. Paranızı korumak için uzmanların en iyi önerisi onları boş bir güneş kremi şişesinde saklamanız. Olası talihsiz olaylarda kötü niyetli kişiler cüzdanınıza ve çantanızın gözlerine bakacaktır ama güneş kremi kutusu akıllarına gelmeyecektir.
  3. Yurt dışında tatil yaptıysanız elinizde kalan metal ve küçük meblağlardaki dövizleri ülke parasına çevirmek için uğraşmaktansa ayrılırken gördüğünüz bir evsize ya da gerçekten ihtiyacı olan birine bağışlayabilirsiniz. Bu hem change ofislerinde sinirlerinizin bozulmasına engel olur hem de bir iyilik yapmış olursunuz.

Herkese sorunsuz ve iyi bir tatil dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız,...

Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

Limon tuzu, birçok ev işinde kullanılmaktadır. Temizlikten saklama çözümlerine kadar birçok alanda limon tuzu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...