Ana Sayfa HAYAT Facebook Messenger Konum Bilgilerinizi Paylaşıyor Olabilir

Facebook Messenger Konum Bilgilerinizi Paylaşıyor Olabilir

Eğer Android telefonunuzda Facebook Messenger uygulamasını kullanıyorsanız, ayarlarınıza göz atmanız yararınıza olabilir. Çünkü bu uygulama, sizden onay almadan, konumunuzu belirliyor ve sohbet ettiğiniz herkesle paylaşıyor.

Konum bilginizin alınmasını ve paylaşılmasını sohbetlerinizdeki Beğen butonunun üzerinde bulunan pusula simgesine basarak engelleyebilirsiniz. Eğer pusula simgesi maviyse bu özelliğin aktif olduğu anlamına geliyor.

Bir Facebook yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre bu özellik, sadece uygulamaya girdiğinizde ve bir sohbet penceresi açıkken aktif hale geliyor. Uygulama arka planda çalışırken konum bilginizi paylaşmıyor.

Eğer güvende olmak istiyorsanız, Anroid uygulaması içindeki Ayarlar sekmesine tıklayın ve konum özelliğini tamamen kapalı duruma getirin. iPhone’larda varsayılan ayar “Kapalı” olsa da, iOS’ta konum takibini Ayarlar>Gizlilik>Konum Servisleri’nden  giderek kapatabilirsiniz.

Birçok insan, Harvard’lı bilgisayar mühendisliği öğrencisi Aran Khanna’nın geliştirdiği, Facebook Messenger üzerinden aldığı konum bilgisini harita üzerinde gösteren Marauder’s Map isimli eklentiye kadar, varsayılan konum ayarlarının farkında değildi.

Aran Khanna’nın Medium bloğunda bahsettiğine göre; mesajı gönderen kişinin harita üzerindeki konumunu 1 metreden daha az bir yanılmayla göstermek mümkün. Aran Khanna’nın değindiği başka bir sorun ise, konum özelliğinin uygulama içinde hiç göze çarpmayan bir yerde duruyor olması. Bu nedenle kullanıcılar konum bilgilerinin paylaşıldığını fark edemiyorlar. Facebook sözcüleri ise bu sorunun farkında olduklarını, ve bununla ilgili bir düzeltmenin de yolda olduğunu söylüyorlar.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok...

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir....

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,793BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...