Ana Sayfa HAYAT Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

0
324

Duvar kâğıtları en çok kullanılan dekorasyon ürünlerinden bir tanesidir.  Duvarlarınız ne kadar eski ve hoş olmayan bir görünüme sahip olursa olsun duvar kâğıtları sayesinde tamamen farklı bir ambiyans yakalamanız mümkün.  Özellikle kiracılar için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Kiracı olduğunuz evin duvarlarını tamamen tamir ettirmek mümkün olmasa da, ev sahibi izin verdiği sürece istenilen desenlere sahip olan duvar kâğıtları rahatlıkla kullanabilir.  Üstelik bu duvar kâğıtlarının yapıştırılması için herhangi birini bulmanız gerekmiyor.  Kendiniz de rahatlıkla işlemleri yapabilirsiniz; ancak pek çok kişinin aklına takılan nokta duvar kâğıtları nasıl söküleceğidir.

Su Ve Deterjan İle Duvar Kâğıdını Çıkarma

Çoğu zaman bir işi yapmanın en iyi yöntemi en basit yoldan yapmaktadır.  Duvar kâğıdını çıkarmak için en basit yöntem sıcağa yakın ılık bir su ile evde sürekli kullandığınız bulaşık deterjanını karıştırarak ortaya köpüklü su çıkarmak ve suyun yardımı ile duvar kâğıtlarını öncelikle ıslatıp ardından ovarak çıkarabilirsiniz.

Suyu duvar kâğıdına uygulamak için bulaşık süngeri kullanabileceğiniz gibi banyo lifi de kullanabilirsiniz. Islama işlemini yaptıktan sonra yarım saat kadar beklerseniz duvar kâğıtları yumuşayacak ve işiniz daha da kolay olacaktır.

Bir Kerede Değil Kat Kat

Evinizde kullandığınız duvar kâğıdı kaliteli bir ürünse; pek çok kattan oluşmuştur. Bu katların hepsini bir anda çıkarmaya kalkmak duvarda oluşacak bölgesel kalıntılara ve lekelere neden olacaktır. Bu nedenle ilk önce duvar kâğıdına üzerinde ufak bir delik açın ve bu delikten yardım alarak en üstteki katmanı kaldırın. En üstteki katmanı kaldırmak diğer katmanlara göre çok daha kolay olacaktır. ardından alt katmanı ıslatarak bekleyin ve tekrar kaldırmayı deneyin

İlaç İle Duvar Kâğıdını Sökme

Duvar kâğıtlarını sökmek için özel olarak üretilmiş olan ilaçlar bulunmaktadır. Bu ilaçları herhangi bir teknik marketten edinebilir ve kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Basit bir işlem olsa da, duvar kâğıtlarına özel olarak üretildiğinden işinizi daha kolay hale getirecektir.

Özel Makine İle Duvar Kâğıdını Sökme

Evinizdeki duvar kâğıdı sökme işlemi zorlu bir hal almışsa profesyonel bir yardım almak isteyebilirsiniz. Böylelikle işiniz çok basit olacaktır.  Buhar yardımıyla çalışan duvar kâğıdı makineleri sayesinde yalnızca bütün evin duvar kâğıtlarının kaldırılması yarım saat kadar sürecektir.  Bu makineleri kiralayan kişiler bulunduğu gibi daha düşük kaliteli olanları uygun fiyatlara da alabilirsiniz

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın