Ana Sayfa HAYAT Hangi Epilasyon Yöntemi Size Daha Uygun?

Hangi Epilasyon Yöntemi Size Daha Uygun?

Vücudunuzdaki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için iğneli epilasyon mu yoksa lazer epilasyon mu yaptırmalısınız? Bu yazımızda iki epilasyonu artıları ve eksileriyle irdeledik. Yazıyı okuduktan sonra iğneli mi yoksa lazer epilasyonu mu yaptırmak istiyorsunuz, kararı siz verin.

Ben hangi yöntemi kullanabilirim?

Lazer: Lazer epilasyon açık ten ve koyu renk tüyler üzerine uygulanabilir. Lazer epilasyon, koyu tenli kişilerde olumlu sonuçlar vermez. Çünkü lazer, koyu renk pigmentleri hedef alır. Ten koyu renk olursa, lazer hedeflerine ulaşamaz.

İğneli epilasyon: Cildi veya tüy rengi ne olursa olsun herkesi uygulanabilir. Çünkü iğneli epilasyonda, tüyün pigmentine saldırılır. Özellikle koyu renk ve melez kişiler için tek seçenek iğneli epilasyondur.

Kaç seansta sonuç alınır?

Lazer: Yüz bölgeleri, küçük alanlardır. Size bir fikir vermek için, kaşlar için bir tedavi genellikle yaklaşık 15 dakika sürer. Genellikle 4- 6 tedaviler gereklidir Tedaviler, aylık olarak uygulanması en faydalıdır.

İğneli epilasyon: Her kıl dibine tek tek girildiği için daha uzun sürede yapılan bir tedavi yöntemidir. Örneğin kaşlar üzerine yapılan uygulama 15-30 dakika arasında sürebilir. Yaklaşık 15 -30 seansta sonuç alınabilir.

Ağrı Faktörü

Lazer: Cildinizde bir ısı ve yanma hissi yaratmaktadır. Herkesin ağrı toleransı vardır. Kalın, siyah tüylü kişiler ısı ve yanma hissini daha fazla hissederler. Özellikle yüz bölgesinde tüylerin alınması halinde kadınlar daha fazla acı hissettiklerini belirtmektedir.

İğneli epilasyon: Herkesin kendi ağrı toleransı vardır. Elektroliz bir batma hissi ve iğne batmasına benzer bir açı vardır. Kıl dibine girildiği içinr bu his hemen hemen herkes tarafından hissedilmektedir.

Olası Yan Etkiler?

Lazer: Lazer ışığı gözler için zararlı olabileceğinden kaşların bu yöntemle alınması tehlikeli olabilir. Bu sıkıntıların yaşanmaması için uygulama halinde mutlaka gözler kapalı tutulmalıdır.

İğneli epilasyon: Yanlış bir uygulama yapılması halinde ciltte leke yapabilir.

Sonuçlar

Lazer: İstenmeyen tüylerin azaltıması için FDA tarafından onaylanmıştır. Mayo Clinic göre, lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yüzde 40 ile yüzde 80 oranında yok eder. Kadınların açık renk ve ince tüyleri ile koyu ve melez tenli kadınların üzerinde istenilen başarıyı gösterememektedir.

İğneli epilasyon: FDA tarafından onaylanmış kalıcı tek yöntemdir. İğneli epilayson ile istenmeyen tüylerden yüzde 100 kurtulma garantili değildir. Derinin altında kalan ve batık kılların yok edilmesinde çok etkili olmamaktadır. Ancak tüyün rengi ne olursa olsun kıl dibine girerek etkili olmaktadır. Ancak lazer epilasyona gore daha uzun bir tedavi gerektirmektedir. Fiyatı da daha pahalıdır.

2 YORUMLAR

  1. 20 yıl once yaptırdığım iğneli epilasyonu herkese tavsiye ederim…tek sonuçtur…ve hala bunu yapan uzmanla görüşmekteyim.bütün çevremide kendisine yönlendiriyorum…eli hızlı ve aynı zamandada çok hafif.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kalp Damarlarını Açan Süper Yiyecekler

Doğru yiyeceği doğru şekilde yerseniz kalp hastalığı önlenebilir. Bu listede bulacağınız süper yiyecekler, diğer...

Halılarınızı Küçük Haşerelerden Koruyun

Evde sivrisinek, karıncalar veya meyve sinekleri var mı? Bu haşerelerden kurtulmak için farklı çözümler...

Islak Mendil Kutusundan İç Çamaşırı Kutusu Yapın

Çekmecelerde iç çamaşırlarınızın dağınıklığını ortadan kaldırmak için, iç çamaşırı kutusu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,354BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kalp Damarlarını Açan Süper Yiyecekler

Doğru yiyeceği doğru şekilde yerseniz kalp hastalığı önlenebilir. Bu listede bulacağınız süper yiyecekler, diğer birçok faydasının yanı sıra kardiyovasküler sisteminizin sağlığını da artırmaya yardımcı...

Halılarınızı Küçük Haşerelerden Koruyun

Evde sivrisinek, karıncalar veya meyve sinekleri var mı? Bu haşerelerden kurtulmak için farklı çözümler uyguluyoruz. Maalesef bu haşereler bazen halınıza yerleşebilir. Yazımızda bunun çözümlerini...

Islak Mendil Kutusundan İç Çamaşırı Kutusu Yapın

Çekmecelerde iç çamaşırlarınızın dağınıklığını ortadan kaldırmak için, iç çamaşırı kutusu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece bir ıslak mendil kutusu. Bebeğiniz için aldığınız ıslak mendiller bittikten sonra,...

Tozsuz Bir Ev İçin 7 Basit Sır

Evde sürekli tozla savaşıyor gibi mi hissediyor musun? Evi temizleme işi bittikten hemen sonra tozlar yeniden birikmeye başlar gibi görünüyorsa size iyi bir haberimiz var;...