Ana Sayfa HAYAT Yaza Uygun Basit Saç Modelleri

Yaza Uygun Basit Saç Modelleri

0
259

Sıcak yaz günleri gelince ne kadar sevinse de insan, terden su içinde kaldığı zamanlar da bir o kadar bıkar. Sıcaklardan ve terleyen vücuttan en çok etkilenen de yine en sevdiğiniz ve değer verdiğiniz saçlarınız olur, salıp dolaşmak isteseniz bile bir saat içinde çektiğiniz fön, yaptığınız tüm işlemler boşa gidecek, çünkü terden onlarda nasibini alacak. Saçlarınızı dağıtıp salına salına gezmeyi siz de seviyorsunuz amma velâkin ne yazık ki yazın mümkün olmadığını da biliyorsunuz. Yüzünüze yapışan saçlar sizi daha da rahatsız edeceği için tercihinizi her zaman toplu modellerden yana kullanmalısınız. 2015 yazının gözdesi saç örgüleri de yazın kullanabileceğiniz harika bir modeldir.  Aşağıdaki pratik, basit ve şık modeller herkesin yapabileceği modellerdir.

Kısa Bob Model Kesim Saçlar

Saçlarınızı kestirmeyi düşünürseniz kısa modeller yazın çok kullanışlıdırlar. Birçok ünlünün de kullandığı bob kesim saç modeli ile ensenizin açıkta kalmasından dolayı daha çok terlemeyecek ve yıka – çık model olduğu için saçınıza şekil vermek için uzun süre harcamayacaksınız. Şık durması da bu modelin artısıdır. Maşa ile dalgalandırdığınız saçlarınız ile insanların dikkatini çekeceksiniz. Bob model saç modellerinde maşa çok şık durmaktadır.

Modellerin En Klasiği At Kuyruğu

Okul sıralarından beri kullandığımız, çok eskilere dayanan bu model, sıcak yaz günlerinin kurtarıcısıdır. İster akşam dışarı çıkarken isterseniz işe giderken ya da günlük hayatınız da kullanacağınız bir modeldir. Saçlarınızı yukardan toplayarak sıkı bir şekilde lastik yardımı ile toplayınız. Saçınızdan bir tutam alarak atkuyruğunun etrafını doladığınız da lastiğin görünmesine engel olurken değişik ve yaratıcı da bir görüntü elde edersiniz. Bu işlem yerine şık bir toka da takabilirsiniz.

Tepede atkuyruğu sevenlerden değilseniz saçlarınızı maşa ile hafif dalgalandırdıktan sonra enseniz de toplayabilirsiniz. Toplarken ön saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp kenarlardan bol bırakarak arkada toplayabilirsiniz.

En Rahat Model Topuz

İşinizi kolaylaştıracak saç ürünleri çıktıktan sonra evde topuzlarınızı kendi kendinize yapabilme şansınız oldu. Bu ürünlerden birisi de topuz süngeridir. Küçükten büyüğe 3 boyutta olan topuz süngerlerinden saçınıza uygun olanı seçtikten sonra evde topuzunuzu yapmanız çok az zamanınızı alacaktır. Sıkı toplanmış bir atkuyruğu yaptıktan sonra topuz süngerinizin içinden saçlarınızı geçirdikten sonra süngerin etrafınızı saçlarınız ile sarınız. Bir lastik yardımı ile saçları sabitledikten sonra lastikten çıkan saçları süngerin etrafına sarıp tel tokayla tutturduktan sonra topuzunuz kullanıma hazırdır. Topuzunuzun altına büyük kurdeleli bir toka takarsanız ayrı bir hava katacaksınız. Topuzunuzun etrafına tüller sarabilirsiniz. Daha etkili bir saç isterseniz atkuyruğunuzun alt kısmına balıksırtı bir örgü yaparak topladıktan sonra topuzunuzu yapabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak topuzunuza istediğinizi ekleyebilirsiniz.

Yılın Gözdesi Örgü

Balıksırtı modeli her zaman tercih edilen modellerden birisidir ve yazları da rahat etmenizi sağlar. Uzun saçlara sahipseniz saçlarınızı yana alarak örgü yapınız ve örgüleri biraz gevşetirseniz örgünüze şıklık katarsınız. Balıksırtı kadar mısır örgüsü de çok değişik duran bir modeldir v özel gün ve davetlere giderken bile kullanabilirsiniz.

Saçınızı tepeden atkuyruğu yapıp topladıktan sonra saçınızın ucunu örünüz ve başınızın üstüne örgünüzü yuvarlayarak tel tokalarla tutturunuz. Örgü model bir topuz elde edeceksiniz.

Saçlarınızı maşa yardımı ile dalgalandırınız. Önden birer tutam ayırdığınız saçlarınızı bir tel tokayla tutturarak kalan saçlarınızı tepeden kabartarak ensede küçük bir topuz yapınız. Ayırdığınız tutamları arkaya doğru kalın örgü şeklinde örerek topuzunun etrafına çapraz şekilde tutturunuz. Bu model kısa küt saça sahip kişiler içinde uygundur.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın