Ana Sayfa SAĞLIK İştah Kesen Yiyecekler nelerdir ?

İştah Kesen Yiyecekler nelerdir ?

Bu önerilerle tok kalıp hızla zayıflayacaksınız ! Tahmin edersiniz ki düzensiz ve sağlıksız beslenerek yalnızca spor yapmak yeterli olmayacaktır. Şok diyetler, piyasada satılan zayıflatıcı ürünler amacınıza ulaşmanızı engellemekle birlikte sağlığınızı da tehlikeye atmaktadır. Açlık hissi başlı başına stres ve gerginliğe sebep olmaktadır. Uygun bir diyet programı belirlenmeli, aç kalmadan bu işin üstesinden gelinmelidir. Öğünlerde ve öğün aralarında tüketeceğiniz bazı besinler sizi uzun süre tok tutararak yemek yemeyi ve dolayısıyla kilo alımını engelleyecektir. İşte bu besinlerden bazıları:

Su:  Bol bol su tüketmek kendinizi tok tutmakda oldukça önemlidir. Vücut susuz kaldığında beynin gönderdiği sinyallerden dolayı bunu açlıkla karıştırabilmekteyiz. Su içme ihtiyacı hissetmediğimiz zamanlarda da su tüketmeyi ihmal etmemeliyiz. Su içtikten sonraki doygunluk hissi açlık hissini uzaklaştırır.

Elma Tüketimi: elmanın içeriğinde bulunan lif ve pektin isimli madde iştahı bastırmada etkin rol oynar. Öğünler arasında elma tüketilmesi iştahı bastırır ve tokluk hissini uzatır.

Bitki Çayları (yeşil çay, ıhlamur, mate, adaçayı): Bitki çayı içimi iştahı dengeler. ara öğünlerde acıktığınızı hissettiğiniz an bitki çayı içerseniz kısa sürede açlığınızı bastırmış olursunuz.

Acı biber: Acı biberli besinler iştahı bastırmada direkt etkili olmasa da yemek sırasında daha az yemenizi ve bol su tüketmenizi sağlar.

Yumurta: İçerdiği proteinden ötürü kahvaltılarda yumurta tüketmek gün içerisinde uzun süre acıkmanızı engeller.

Bakliyatlar (nohut, bezelye, fasülye, barbunya) : bakliyatların içerdiği maddeler doğal iştah kesicisidir. bu besinler bitkisel proteinleri karşılacak ve uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır. ancak yoğun yağlı ve fazla tüketilmemesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Bel Bölgesindeki Yağlara Sarımsak Çözümü

Sarımsak, iştah kesici özelliğinden dolayı kilo verme sürecinde çok etkili bir besin maddesidir. Sarımsağın...

Öksürük Pastilleri Yapımı

Organik Hindistan Cevizi Yağı Öksürük Pastilleri. Öksürük, solunum yollarını ve boğazı, tahrişlerden uzak tutan...

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz. Egzersiz olumlu bir şeydir. Aktif yaşam tarzı hem eğlenceli...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bel Bölgesindeki Yağlara Sarımsak Çözümü

Sarımsak, iştah kesici özelliğinden dolayı kilo verme sürecinde çok etkili bir besin maddesidir. Sarımsağın güçlü kokusu, beyindeki tokluk merkezini uyarır, böylece açlık hissini azaltır.Sarımsak,...

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman sıkıntı yaşıyorsunuz demektir. Çünkü kediler bitki yemeyi de çok severler....

Öksürük Pastilleri Yapımı

Organik Hindistan Cevizi Yağı Öksürük Pastilleri. Öksürük, solunum yollarını ve boğazı, tahrişlerden uzak tutan bir reflekstir. Son derece can sıkıcı olsa da, nadiren ciddi...

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler. Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku problemleri utanç verici ve sağlıksızdır. Bazı güçlü kokular bile bakterileri...