Ana Sayfa HAYAT Balayından Döndükten Sonra Gelinin Yapması Gerekenler

Balayından Döndükten Sonra Gelinin Yapması Gerekenler

Düğünün ardından çıkılan balayından sonra sizi bekleyen bazı işler var. Özellikle nikahın ardından gelinlerin bazı düzenlemeler yapmaları gerekir. Bu yazımızda bu balayı sonrasında gelini bekleyen işleri yazdık.

 

Yeni Adresinizi bildirin

Ardık kocanızla yeni evinizde yaşamaya başlıyorsunuz. Bu adresi tüm arkadaşlarınıza, banka, işyeri ve abonesi bulunduğunuz tüm kurum ve kuruluşlara bildirin.

 

Balayı görüşünüzü paylaşın

.İyi ya da kötü balayı deneyimlerinizi paylaşın. Böylece sizden sonra aynı yerlere gitmek isteyenlere çok değerli deneyimlerinizi aktarmış olursunuz.

 

Sigorta yaptırın

Düğünde takılan takılar ile yeni evinizi sigorta yaptırmayı unutmayın. Tüm takılarınızı sigortaya ilave ettirmeyi unutmayın. Bu arada işlerinizde özel sağlık sigortanız varsa, eşinizi de bu sigortaya dahil edebilirsiniz. Bunun için mutlaka işyerinizin İnsan Kaynakları departmanı ile konuşun.

 

Gelinliğinizi temizletin

İsterseniz gelinliğinizi saklamak isteyin isterseniz satın. Düğün gecesi giydiğiniz gelinliğin temizlenmesi gerekiyor. Aslında gelinlikte bulunan lekelerin çıkması için düğünün ertesi günü temizlenmesi daha iyi olacaktır. Bunun için bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.

 

Ödünç aldıklarınızı iade edin

Aile üyelerinden veya arkadaşlarınızdan düğün için ödünç aldığınız bazı eşyalar olabilir. Ödünç aldığınız bu eşyaları temizledikten sonra içine teşekkür mektubu koyarak aile üyelerine veya arkadaşlarınıza iade etmeniz onları mutlu edecektir.

 

Arkadaşlarınızı ziyaret edin

Balayından döndükten sonra yakın kız arkadaşlarınızla eğlenceli bir gece düzenleyebilirsiniz. Böylece düğün hakkında konuşarak o gece hakkında bilmediğiniz keyifli anları öğrenebilirsiniz. böylece her zaman yanınızda olan arkadaşlarınıza teşekkür etmiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Plastik Gözlük Camı Nasıl Parlatılır?

Plastik gözlük camı günlük kullanım ve yıpranma ile kolayca çizilebilir. Parlatmak, çizikleri daha az...

Bu Yöntemle Ütüleri Hızlı ve Kolay Yapacakınız

Bu Yöntemle Ütüleri Hızlı ve Kolay Yapacakınız. Ev işi yapmak, bazı insanlar için oldukça...

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Plastik Gözlük Camı Nasıl Parlatılır?

Plastik gözlük camı günlük kullanım ve yıpranma ile kolayca çizilebilir. Parlatmak, çizikleri daha az fark edilir hale getirecek ve yeni çiziklerin oluşmasını önleyecektir. Küçük...

Kekin Kuru Olması Nasıl Önlenir?

Kekin Kuru Olması Nasıl Önlenir? Kek, hemen hemen her evde pişen bir yiyecektir. Yemek tariflerini inceleyerek, market alışverişi yaparak kek pişirmek için saatlerinizi geçirdiniz....

Tuzun Mukfaktaki Farklı Kullanımlarını Biliyor Musunuz?

Tuzu mutfağınızda sadece yiyeceklerinize ekleyeceğiniz bir lezzetlendirici olarak düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tuzu mutfakta bir çok alanda kullanabilirsiniz. İşte sadece mutfakta tuzun faydaları ve kullanım alanları... Kaynama...

Evde Zeytin Nasıl Yapılır?

Evde Zeytin Nasıl Yapılır? Zeytin kahvaltılarınızın vazgeçilmez tatlarındandır. Zeytin sadece kahvaltılarınızda değil aynı zamanda yağı ile tüm yemeklerinize misafir olurlar. Sağlık açısından da son...