Ana Sayfa HAYAT Çocuklarla Seyahat Etmenin Püf Noktaları

Çocuklarla Seyahat Etmenin Püf Noktaları

Çocuklarla seyahata çıkmak zordur. Çocuğunuzla tatile çıkacaksanız, birçok düzenlemeyi çocuğunuzu düşünerek yapmanız gerekir. Çünkü çocuklar, yetişkinler gibi dikkatlerini uzun süre bir noktaya odaklayamadıkları için bazı konulara özellikle dikkat edilmesi gerekir. Çocuklarıyla seyahat edecek kişilerin bu yazıyı okumasında fayda var.

1

  1. Sıralardan kaçının

Çocuklar seyahat etmenizde dikkat etmeniz gereken konulardan biri sıralarda bekleme işlemlerini en aza indirin. Gideceğiniz veya göreceğiniz yerlere giriş için biletlerinizi daha önceden alın. Böylece sıcakta, ayakta uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Böylece çocuklarınız da bekle sırasında size sıkılarak size rahatsızlık çıkarmayacaklardır.

5

  1. Oyun oynayın

Nerede olduğunuzun önemi yok. Çocuklar her zaman oyun oynamak isterler. Çocukların aktif olmasını sağlamanız gerekir. Sizler müze veya bir sergiyi gezerken, çocuğunuzdan da fotoğraf çekmesini isteyebilirsiniz.  Ancak çocukların dikkat süreleri çok kısadır. Hemen yaptıkları işten sıkılabilirlir. Bunun için çocuklarla seyahat ederken, özellikle doğa gezilerine ağırlık verebilirsiniz. Açık havada çocukların serbestçe gezmeleri, yeni keşiflerde bulunması onları mutlu edecektir. Hava dışarıda gezilmesini imkansız kılıyorsa, o zaman seçilen otellerde yüzme havuzu, spor salonu olmasına özen gösterin. Böylece çocuğunu hareket ederek enerjisini atacaktır.

2

  1. Dışarıda daha fazla zaman harcayın

yurt dışında seyahat eden insanların tarihi binaları ziyaret etmesi doğaldır. Ancak sizin için ne kadar heyecan verici bir mekan olsa bile bir saatten fazla vakit ayırmamanız doğru olacaktır. Gün içinde gezilecek yerlerin bir listesini çıkarın. Gezilecek yerlerin özelliklerini de belirtin. Bu listeyi çocuklarınızla paylaşın. Ve onların nereleri gitmek istediğini öğrenin ve geziye onların istedikleri yerlerden başlayın. Ama kendinizin istediğini yerleri de listeye ekleyin. Bu arada çocukları çok zorlamayın ve bilgi bombardımanına tutmayın. Çocuklar kendilerini okulda gibi hissetmesinler.

3

  1. Macera ve eğlence olması

Günlük gezilere başlamadan önce çocukları heyecanlandırmak için gün boyu sürecek oyun oynayabilirsiniz. Bunun için özel bir oyuncağa veya ekipmana ihtiyacınız yok. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey sizin yaratıcılığınız. Her sabah otelden ayrılmadan önce gezilecek yerlerde görülecekleri listeleyin. Ve çocuklarda  gezilecek yerlerde görecekleriyle ilgili sorular verin. örneğin, bisiklete nereden binildiği veya sergide gördükleri kadın yüzünün kim olduğu gibi… Akşam olduğunda yanıtları değerlendirin. Verdiğiniz soruların 5’i geçmemesine dikkat edin.

4

  1. Sabah ekstra zaman tanıyın

Çocuklar sabahları aktif değildir ve hazırlanmaları çok hızlı olmayabilir. Çocukları uyandırmak, kahvaltı ettirmek ve giydirmek zaman alabilir. Bunun için saatinizi hep yarım saat öncesine ayarlayın. Böylece çocukların hazırlanması için yarım saatinizi olacaktır. Özellikle toplu taşıma araçlarıyla bir yere gidecekseniz, o zaman bu uygulamayı yapmaya özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun,...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları,...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,804BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun, batik boyanın parlak, canlı renkleri her şeye imza niteliğinde bir...

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler ve toksinler gibi çevresel faktörlerden darbe alabilir. Ayrıca saç bakım...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle saçınızın uçlarında, taramaya çalıştığınızda zorluk çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uğraşmak...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha fazla yarar sağlıyor. Doğal yollardan tüketilen tuz, limon ve karabiber,...