Ana Sayfa HAYAT Araçlarda Yaz Bakımı

Araçlarda Yaz Bakımı

Kışın soğuk hava ve yağıştan etkilenen araçları yaza hazırlamak için de aynen kış bakımında olduğu gibi yapılması gerekenler var. Özellikle tatil planları yapıp kendi aracı ile yola çıkacak olanların bu konu üzerinde biraz daha dikkatli davranmasında yarar var. Bu yüzden biz de araçların yaz bakımı için yapılabilecekler neler, sizlerle paylaşalım dedik.

Klima Lazım Olacak

Kışın belki de hiç kullanmadığınız ya da normal havalarda sorunsuz çalışan klimanız sıcak havada sorun çıkarabilir. Bunun için aracınızı bu konuda uzman ellere teslim etmeniz gerekecek.

Radyatör Sorun Çıkarmasın

Radyatör bilindiği üzere motorun hararet yapmaması için en önemli parçalardan birisi. 2 yılda bir komple suyunun değiştirilmesi gerekse de siz bunu her yaz başında bir kere yapabilirsiniz.

Lastiklerinizi Kontrol Edin

Soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile lastikleriniz de yıpranmış olabilir. Ayrıca birçok lastik yaz aylarındaki sıcağa dayanıklılığı olmadığı için de çatlayıp deforme olabilecektir.

Fren Bakımını Yaptırın

Sıcaklık ve soğukluk değişkenlerinden etkilenebilecek akşamlardan birisi de fren sistemi. Her yaz ve kış başlangıcında fren sistemini gözden geçirmekte yarar var.

Elektrik Aksamında Sorun Var mı?

Yağmur ve kar yüzünden elektrik aksamında oksitlenme ve küflenme olabileceği için elektrik aksamını da kontrol etmekte yarar var.

Motor Performansına Dikkat

Mevsimsel geçişlere karşı araçlar da hassas olabilir. Motor performansında bir sorun varsa, rölantide vuruntu yapıyorsa ya da ilk hareketi zor alıyorsa ufak bir motor bakımı gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Trend Gümüş Kolye Modelleri

Toplumdan topluma, kültürden kültüre bir çok konu değişse de tarihin başından beri kadınların güzel...

Az Bilinen 7 Kullanışlı Temizlik Yöntemi

Temizliğin püf noktalarını bilirseniz sizin için eziyet olmaktan çıkar. Bu yüzden temizliği sizin için çok...

Mutfakta Soğan ile Temizlenebilecek Yerler

Temiz ve düzenli ev ortamı herkesin isteğidir. Özellikle tertemiz mutfaklar yemek yapmayı keyifli hale...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,319BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
441TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Trend Gümüş Kolye Modelleri

Toplumdan topluma, kültürden kültüre bir çok konu değişse de tarihin başından beri kadınların güzel olmak ve güzel görünmeye eğilimi hiç değişiklik göstermedi. Kadınların yenilikleri...

Az Bilinen 7 Kullanışlı Temizlik Yöntemi

Temizliğin püf noktalarını bilirseniz sizin için eziyet olmaktan çıkar. Bu yüzden temizliği sizin için çok daha kolay ve daha hızlı hale getirecek birkaç kullanışlı temizlik...

Mutfakta Soğan ile Temizlenebilecek Yerler

Temiz ve düzenli ev ortamı herkesin isteğidir. Özellikle tertemiz mutfaklar yemek yapmayı keyifli hale getirmektedir. En Zor Temizlenen Yer Mutfak Ev temizliğinde daha az yorucu,...

Makarna Haşlanırken Zeytinyağ Konulur Mu?

Türkiye'de olduğu kadar dünyada'da bu tartışma devam ediyor. Makarna haşlanırken suyuna zeytinyağı konulmalı mı? Genel bir kanı vardır. Makarnanın haşlanırken yapışmaması için suyuna zeytinyağı...