Ana Sayfa HAYAT Topuk Taşının Alternatif 9 Kullanımı

Topuk Taşının Alternatif 9 Kullanımı

Volkanik kayalardan üretilen sünger taşlarını sadece topuklarımızdaki ölü derileri temizlemekle yetinmek istemiyorsanız size harika alternatif kullanım önerilerimiz var.

Tüylenmiş giysilere

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Sünger taşını giysilerinizin topaklanmış tüylerini temizlemek için kullanabilirsiniz. Ama bunun için kaliteli ve biraz pahalı türden sünger taşları seçmeniz sonucun mükemmel olmasını sağlayacaktır.

Sararmış klozetlere

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Klozetiniz ya da alaturka tuvaletinizin beyaz taşı aslında pek de beyaz değilse artık, sünger taşını ıslatın ve sararmış yüzeylere sürün. Taş ıslatılmadan kullanılırsa klozetinize zarar verebilir. Dikkat.

Fırınlara

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Fırınınızı amonyak kullanarak temizlemekten bıktıysanız sünger taşı yine imdadınıza yetişiyor. Fırınınızı sünger taşıyla temizlemek biraz daha zahmet gerektirebilir ama sonuç kesinlikle daha iyi olacak.

Kedi ve köpek tüylerine

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Evde ya da arabada kedi ya da köpeğiniz rahatça dolaşıyor ve koltuklara, kilimlere, halılara ve zemine tüylerini mi bırakıyor. Hemen kaliteli bir sünger taşı alın ve evcil hayvanınızın dolaştığı koltuklara ve döşemelere sürün.

Saksılara

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Daha dolgun ve güzel görünümlü çiçeklerinizin olmasını istiyorsanız saksı toprağına sünger taşını ufalayarak kattığınızda bu sonuca ulaşabilirsiniz.

Vücut tüyleri

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Sünger taşını beş dakika boyunca sıcak su dolu bir kapta tutun. Cildinizi sabunlayın. Sünger taşını sıcak sudan çıkarın ve iki dakika boyunca küçük daireler çizerek tüylü bölgeye sürün. Durulayın ve vücut losyonunuzu sürdükten sonra işlemi tamamlayın. Tüyler vücudunuzdan kısa sürede düşecektir.

Jean pantolonlarınıza

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Jean pantolonlarınıza pileli ve eskitilmiş bir görünüm vermek istiyorsanız, cep ağızlarını, keserek kısalttığınız uçlarına bir süre sünger taşı sürerek bu sonucu kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Çiçek özlerinizin havayı doldurması için

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Çiçek özü yağlarından sünger taşına 35 damla dökün. Taşın gözenekli yüzeyi kısa sürede güzel kokuyu havayla buluşturacaktır.

Ojeden önce

10 Handy Uses for a Pumice Stone

  1. Sünger taşını tırnaklarınızın çevresindeki ölü derileri gidermek için de kullanabilir ve ojenizi tertemiz tırnaklarınıza daha etkili olarak uygulayabilirsiniz.

Cumhur Özkaya

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız....

Bitki Küfü Nasıl Giderilir?

Bitki küfü, genellikle ıslak ve soğuk günlerden sonra hava ısındığında ortaya çıkar. Yaprak yüzeylerinde...

Elma Kabukları İçin 5 Alternatif Kullanımı

Elmayı soyulduktan sonra elma kabuklarını çöpe mi atıyorsunuz? Elma kabuklarını çöpe atmayın, evde başka...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,840BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yemeğinizin Tadını Bozan 7 Pişirme Hatası

Yemeğinizin tadını bozan 7 pişirme hatası.. Lezzetli bir yemek iyi pişirme alışkanlıklarıyla başlar! Yemeklerinizin lezzetini bozabilecek bu 7 hatayı yapmadığınızdan emin olun. 1. Fırın Kapısını...

Meyve ve Sebze Temizleme Spreyi + 3 Bekletme Yöntemi

Meyve ve sebze temizleme spreyi çok önemlidir. Hepimiz böcek ilaçlarının zararlı olduğunu biliyoruz ve yapabildiğimiz zaman organik satın almamız gerekiyor. Peki ya taze ürünlerimizde...

Patlamış Mısır Yemeniz İçin 7 Neden

Patlamış mısır herkesin en sevdiği atıştırmalıkların başında gelir. Atıştırmalıklar genellikle kilo yapıcı ve zararlı olarak görülür. Oysa patlamış mısırın faydalarını okuyunca şaşıracaksınız. Sağlıklı bir tahıl Patlamış...

Külotlu Çorapların Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Külotlu çorapların ömrünü nasıl uzatırsınız? Rengârenk, desen desen külotlu çoraplar gardırobumuzdaki en büyük yardımcılarımız. Ancak özellikle külotlu çorap giymeye alışık değilseniz, veya bakımını nasıl...