Ana Sayfa HAYAT Güzel Kaşlara Sahip Olmak İstiyorsanız Bu 8 Hatayı Yapmayın

Güzel Kaşlara Sahip Olmak İstiyorsanız Bu 8 Hatayı Yapmayın

Kaşlar, göz ve yüz güzelliğinde çok önemli rol oynar. Güzel bir yüzünüz varsa bile amatörce alınmış kaşlar tüm bu güzelliğinizi gizleyebilir. Bu nedenle kaş bakımına ayrı bir çaba harcamak gerekir. Bu konuda doğuştan şanslı olmasanız da, profesyonel bir bakımla güzel kaşlara sahip olabilirsiniz. Yine de, aşağıdaki 9 hatadan mutlaka kaçınmanız gerekiyor.

Profesyonel Yardım Almamak

“Kaşlar nasıl alınır?” başlıklı birçok yazıyla karşılaşsanız da, kalemi burnunuza tutarak ideal kaş ölçüsünü tutturduğunuzu düşünseniz de, en azından 1-1,5 ay aralıklarla kaşlarınızı bir profesyonele aldırın. Onun çizdiği ana hatlar üzerinden, sonraki günlerde kaşlarınızı temizleyebilirsiniz. Ancak kaşlarınızı tamamen kendinize emanet etmek, ilerde geri dönüşü olmayan zararlara sebep olabilir ve ifadenizi tamamen kaybedebilirsiniz.

Çok İnceltmek

Eğer gerçekten yetenekli bir kuaföre gitmediyseniz ya da ayna karşısında kendi kaşlarınızı alırken bir anda çok incelttiyseniz kaşlarınızın uzaması zaman alabilir ve uzayana kadar kötü bir görünüme sebep olabilir. Eğer kaşlarınızı önce çok inceltip sonra düzeltmek için daha da çok almaya başlarsanız, kalıcı kaş kaybına sebebiyet verebilirsiniz. Bu nedenle, kaşlarınızı alırken ya da aldırırken mutlaka çok cimri davranmanız gerektiğini unutmayın. Kaşlarınızın tamamını alıp kalemle yeni baştan bir kaş çizmek ise güzelliğiniz için yapacağınız en büyük hatalardan biridir.

Beyaz Kaşları Almak

Eğer kaşlarınızda herhangi bir sebepten ötürü beyazlar çıktıysa, bunları almamaya çalışın. Çünkü eğer yerlerine yenileri ve koyu renklileri çıkmazsa, kısa zaman içinde çok seyrek kaşlara sahip olabilirsiniz. Eğer fazla sayıda beyaz kaşınız varsa, kaş kalemlerini kullanabilir ya da kaşlarınızı boyatmayı deneyebilirsiniz.

Kaş Aralarını Doldurmamak

Eğer kaşlarınızın çok açık renkli veya seyrek olmasından şikayetçiyseniz kaş kalemi kullanmaktan çekinmeyin. Ustaca kullanılan bir kaş kalemiyle mükemmel şekilli ve dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. Ancak kaşlarınızı boyarken tamamen kalemle içlerini doldurmaktansa hafif dokunuşlarla kaşlarınıza tamamlanmış bir görünüm vermeyi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Kaşların Üstünü Almamak

Kaşlar üstten alınmaz diye genel bir önyargı olsa da, aslında bu pek de geçerliliği olmayan bir inanış. Eğer üst tarafta da kaşlarınızın yapısını bozan bölümler varsa bunları alabilirsiniz. Hatta üst kaş bitiminizden alnınıza doğru bulunan yerlerdeki ince tüyleri de mutlaka temizlemelisiniz. Böylece çok daha temiz ve keskin bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kaşları Hiç Almamak

Eğer siz de doğal görüntü sevdiğiniz için kaşlarını almayanlardansanız veya sadece kaş almaya üşenenlerdenseniz, çok daha iyi bir görüntüyü ıskalıyor olabilirsiniz. Doğal kaşlarınızın modelini değiştirmek zorunda değilsiniz ancak çevresini birazcık temizleyerek, ufak birkaç dokunuşla yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarmanız mümkün. Yine de hiç dokunmak istemiyorsanız, en azından kaş aralarınızı temizleyebilirsiniz.

Kaşlarınızı Fırçalamamak

Eğer karışık ve yatışmayan kaşlarınız varsa, gün içinde sürekli kaşlarınızı düzeltmek zorunda kalıyorsanız, kaş fırçası tam sizin için. Temiz bir rimel fırçasıyla ya da kaş fırçası kullanarak kaşlarınıza düzgün bir şekil vermeniz mümkün. Hatta kesin sonuçlar için saç spreyi de kullanabilirsiniz.

Kalitesiz Cımbız Kullanmak

Cımbız her ne kadar çok önemsenmese de, aslında kaş güzelliği için cımbızın da kalitelisini kullanmanız gerekir. Kötü cımbızlar kaşlarınızı kökten almak yerine kopararak kırabilir ve kaş köklerinizin güçsüzleşmesine neden olur. Aynı zamanda ağzı tam kapanmayan veya kalın uçlu cımbızlar kaş alma sürecini eziyete çevirebilirler. Kaş sağlığı ve güzelliği için, seçerken ucuza kaçmamanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok...

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir....

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,800BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...