Ana Sayfa Trendler Kilo Problemi Olanlar İçin Dar Kot Giyme Rehberi

Kilo Problemi Olanlar İçin Dar Kot Giyme Rehberi

Dar kotlar, nam-ı diğer skinny jeans, moda olmaya başladığından beri, diğer boru paça kotları beğenemez olduk. Giyen kişiyi kesinlikle daha ince ve uzun gösteren dar kotları giyebilmek için aslında kusursuz bir vücuda sahip olmanız gerekmiyor. Fazla kilolarınız varsa da birkaç noktaya dikkat ederek, siz de dapdar kotlarınızla etrafta rahatlıkla salınabilirsiniz. Nasıl mı?

Koyu Renkli Olanları Tercih Edin

Koyu rengin daha zayıf gösterdiğini hepimiz biliyoruz ama, özellikle dar kotlarda koyu renk tercih etmek, modelin de avantajıyla sizi daha da zayıf gösterecektir. Ancak yine de etlerinizi sıkıştırarak bacaklarınızı daha kalın gösterecek bir kot yerine, bacaklarınızı tam olarak saran bir kot satın almaya çalışın.

 

Ayrıca koyu renk, hatta siyah dar kotları hem günlük hayatta hem de şık giyinmenizi gerektirecek ortamlarda rahatlıkla giyebilirsiniz. Tabii ki yüksek topuklu ayakkabı ve gösterişli bir bluzla kombinleyerek!

Üzerinize En İyi Oturan Modeli Bulana Kadar Vazgeçmeyin

Bilenler bilir, kot pantolon satın almak bazıları için çok sancılı bir süreç olabilir. Her ne kadar tüm kot pantolonlar aynı gibi gelse de, benzer modellerin bile kesim farkları üzerinizde bambaşka görünmesini sağlar. Bu nedenle, giyip çıkarmaktan usanmayın. Yüksek belli mi, yan cepli mi, veya arka cepleri yukarıda mı aşağıda mı olsun? Üzerinize en iyi oturan dar kotu bulana kadar aramaya devam!

 

Eğer vücudunuzun üst kısmı daha kiloluysa kotunuzu çok dar seçmeyin. Böylece muffin gibi görünmekten kurtulursunuz. Ya da göbeğiniz varsa orta yüksek belli bir dar kot tercih edebilirsiniz. Çok yüksek belli ya da düşük belli kotlar göbeğinizi daha çok belli edecektir.

Streç Modelleri Tercih Edin

Streç modeller, sizin hareketlerinizle birlikte esneyeceği için, size hareket özgürlüğü kazandırır ve ayrıca birkaç giymeden sonra deforme olmaz. Ayrıca hatlarınızı daha şekilli hale getirerek vücudunuzu sarar ve daha formda görünmenizi sağlar.

Üzerine Tunik Giyerek Kombinleyin

Dar kotlar, vücudunuz ne kadar kusursuz olursa olsun, alt kısmınızı daha ince göstererek sizi o kaçınılmaz muffin görüntüsüne büründürebilir. Bunun önüne geçmek için skinny kotunuzun üzerine tunik giyerek üst ve alt bedeniniz arasındaki görüntü farkını dengeleyebilirsiniz. Eğer özgüveninizi yerine getirecekse kalçanızı tamamen kapatan bir model de tercih edebilirsiniz. Eğer belinizi ortaya çıkarmak isterseniz belinizi bir kemerle büzebilirsiniz. Ancak, dar kotunuzun üzerine giyeceğiniz tuniğin boyu, sizin boyunuzla doğru orantılı olarak kısa ya da uzun olmalı.

Doğru Ayakkabıları Tercih Edin

Skinny kotlar, bacak şeklinizi tamamen ortaya çıkaracağı için, ayakkabı seçimini de daha önemli kılar. Bol paça kotlarda paçaların altında kaybolan ayakkabılar, dar kotlarda tamamen ortadadır. Eğer ten rengine yakın ayakkabılar giyerseniz, o uzun ve ince bacak görüntüsünü korumuş olursunuz. Aynı şekilde, kotunuzla aynı tonlarda bir ayakkabı da doğru tercih olacaktır. Ve tabii ki, dar bir kotun altına giyilecek en iyi ayakkabı, yüksek topuklu ayakkabılardır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Rahat Giyimde Sweatshirt Kombinleme ve Şık Görünme Rehberi

Modanın en trend ürünlerinden olan sweatshirt modelleri ile birbirinden güzel kombinler oluşturarak her ortamda...

Abiye Elbise Kombinleri İle Şık Gözükün

Abiye elbise kombinleri, özel günlerin en vazgeçilmez parçalarıdır. Şık tasarımları, modern detayları ve iddialı...

Adidas Spor Ayakkabı Modelleri ile Sporun Tadını Çıkarın

Sağlıklı yaşamı tam anlamıyla destekleyen spor günlük hayatımızın önemli bir parçası. Cinsiyet gözetmeksizin her...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mikropları Öldürmek İçin Su Ne Kadar Sıcak Olmalı?

100 derecede bir dakika boyunca su kaynatmak sudaki mikropları ve patojenleri öldürür, ancak sıcak suyla yıkamak ciddi yanıklara neden olabileceğinden cilt için güvenli değildir....

Araba Farları Nasıl Temizlenir?

Plastik oksidasyona ve kir ve toz birikimine duyarlı olduğu için farlar bulanıklaşabilir. Bunları temizlemek için en iyi yöntemlerden biri ecza dolabınızda bulunan bir şeyi...

Koli Bandı Kalıntısını Kolayca Çıkarma

Malzemeye özgü yöntemleri kullanarak koli bandı kalıntısını çıkarabilirsiniz. Temizlemeniz gereken malzeme türüne bağlı olarak yöntemi değiştirmek gerekir.Yapışkan kalıntı bir tutkaldan gelir, böylece ısıyla yumuşatabilir...

Cep Telefonunu Temizlemek İçin Dezenfektan Sprey

Cep telefonu artık ayrılmaz bir parçamız. Sürekli elimizde, masaların üzerinde ya da çantamızdalar. Böyle olunca da çok fazla bakteri barındırırlar. Covid 19 sebebiyle cep...