Ana Sayfa Trendler Kilo Problemi Olanlar İçin Dar Kot Giyme Rehberi

Kilo Problemi Olanlar İçin Dar Kot Giyme Rehberi

Dar kotlar, nam-ı diğer skinny jeans, moda olmaya başladığından beri, diğer boru paça kotları beğenemez olduk. Giyen kişiyi kesinlikle daha ince ve uzun gösteren dar kotları giyebilmek için aslında kusursuz bir vücuda sahip olmanız gerekmiyor. Fazla kilolarınız varsa da birkaç noktaya dikkat ederek, siz de dapdar kotlarınızla etrafta rahatlıkla salınabilirsiniz. Nasıl mı?

Koyu Renkli Olanları Tercih Edin

Koyu rengin daha zayıf gösterdiğini hepimiz biliyoruz ama, özellikle dar kotlarda koyu renk tercih etmek, modelin de avantajıyla sizi daha da zayıf gösterecektir. Ancak yine de etlerinizi sıkıştırarak bacaklarınızı daha kalın gösterecek bir kot yerine, bacaklarınızı tam olarak saran bir kot satın almaya çalışın.

 

Ayrıca koyu renk, hatta siyah dar kotları hem günlük hayatta hem de şık giyinmenizi gerektirecek ortamlarda rahatlıkla giyebilirsiniz. Tabii ki yüksek topuklu ayakkabı ve gösterişli bir bluzla kombinleyerek!

Üzerinize En İyi Oturan Modeli Bulana Kadar Vazgeçmeyin

Bilenler bilir, kot pantolon satın almak bazıları için çok sancılı bir süreç olabilir. Her ne kadar tüm kot pantolonlar aynı gibi gelse de, benzer modellerin bile kesim farkları üzerinizde bambaşka görünmesini sağlar. Bu nedenle, giyip çıkarmaktan usanmayın. Yüksek belli mi, yan cepli mi, veya arka cepleri yukarıda mı aşağıda mı olsun? Üzerinize en iyi oturan dar kotu bulana kadar aramaya devam!

 

Eğer vücudunuzun üst kısmı daha kiloluysa kotunuzu çok dar seçmeyin. Böylece muffin gibi görünmekten kurtulursunuz. Ya da göbeğiniz varsa orta yüksek belli bir dar kot tercih edebilirsiniz. Çok yüksek belli ya da düşük belli kotlar göbeğinizi daha çok belli edecektir.

Streç Modelleri Tercih Edin

Streç modeller, sizin hareketlerinizle birlikte esneyeceği için, size hareket özgürlüğü kazandırır ve ayrıca birkaç giymeden sonra deforme olmaz. Ayrıca hatlarınızı daha şekilli hale getirerek vücudunuzu sarar ve daha formda görünmenizi sağlar.

Üzerine Tunik Giyerek Kombinleyin

Dar kotlar, vücudunuz ne kadar kusursuz olursa olsun, alt kısmınızı daha ince göstererek sizi o kaçınılmaz muffin görüntüsüne büründürebilir. Bunun önüne geçmek için skinny kotunuzun üzerine tunik giyerek üst ve alt bedeniniz arasındaki görüntü farkını dengeleyebilirsiniz. Eğer özgüveninizi yerine getirecekse kalçanızı tamamen kapatan bir model de tercih edebilirsiniz. Eğer belinizi ortaya çıkarmak isterseniz belinizi bir kemerle büzebilirsiniz. Ancak, dar kotunuzun üzerine giyeceğiniz tuniğin boyu, sizin boyunuzla doğru orantılı olarak kısa ya da uzun olmalı.

Doğru Ayakkabıları Tercih Edin

Skinny kotlar, bacak şeklinizi tamamen ortaya çıkaracağı için, ayakkabı seçimini de daha önemli kılar. Bol paça kotlarda paçaların altında kaybolan ayakkabılar, dar kotlarda tamamen ortadadır. Eğer ten rengine yakın ayakkabılar giyerseniz, o uzun ve ince bacak görüntüsünü korumuş olursunuz. Aynı şekilde, kotunuzla aynı tonlarda bir ayakkabı da doğru tercih olacaktır. Ve tabii ki, dar bir kotun altına giyilecek en iyi ayakkabı, yüksek topuklu ayakkabılardır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Adidas Spor Ayakkabı Modelleri ile Sporun Tadını Çıkarın

Sağlıklı yaşamı tam anlamıyla destekleyen spor günlük hayatımızın önemli bir parçası. Cinsiyet gözetmeksizin her...

Kot Pantolonlardaki Küçük Cep Neden Var?

Kot Pantolonlardaki Küçük Cep niye var biliyor musunuz? Kot pantolonunuzdaki küçük, dikdörtgen ceplere aşinasınız....

Modunuzu Ruj Seçimleriniz ile Yansıtın!

Farklı zevklere hitap eden ruj çeşitliliği Watsons farkı ile geliyor. Marka, renk, yoğunluk, kalıcılık...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler. Yeşil temizlik günümüzde çok yaygın. Yeşil temizlik denilince de sirke en çok kullanılan ürün haline geliyor. Sirke, evinizdeki her...

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları. Elinizde hangi yoğurdunuz varsa onu kullanmanın daha önce aklınıza gelmemiş bazı yaratıcı yolları! İşte yoğurtu kullanabileceğiniz alanlar. Lekeleri İyileştir Yoğurt maskesi cildinizi...

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları. Evinizde elma varsa sadece lezzetli bir meyve olmaktan daha çok fayda sağlar. Bir çok yiyecekte farklı amaçlar için kullanabilirsiniz....

Aft İçin Ev Çözümleri

Aft İçin Ev Çözümleri. Ağzı ülseri olarak adlandırılan ağrıyan yaralara neyin neden olduğunu tam olarak bilinmemekle birlikte, çok ağrılıdır. Yemek yemek hatta konuşmak bile...