Ana Sayfa Trendler Kilo Problemi Olanlar İçin Dar Kot Giyme Rehberi

Kilo Problemi Olanlar İçin Dar Kot Giyme Rehberi

Dar kotlar, nam-ı diğer skinny jeans, moda olmaya başladığından beri, diğer boru paça kotları beğenemez olduk. Giyen kişiyi kesinlikle daha ince ve uzun gösteren dar kotları giyebilmek için aslında kusursuz bir vücuda sahip olmanız gerekmiyor. Fazla kilolarınız varsa da birkaç noktaya dikkat ederek, siz de dapdar kotlarınızla etrafta rahatlıkla salınabilirsiniz. Nasıl mı?

Koyu Renkli Olanları Tercih Edin

Koyu rengin daha zayıf gösterdiğini hepimiz biliyoruz ama, özellikle dar kotlarda koyu renk tercih etmek, modelin de avantajıyla sizi daha da zayıf gösterecektir. Ancak yine de etlerinizi sıkıştırarak bacaklarınızı daha kalın gösterecek bir kot yerine, bacaklarınızı tam olarak saran bir kot satın almaya çalışın.

 

Ayrıca koyu renk, hatta siyah dar kotları hem günlük hayatta hem de şık giyinmenizi gerektirecek ortamlarda rahatlıkla giyebilirsiniz. Tabii ki yüksek topuklu ayakkabı ve gösterişli bir bluzla kombinleyerek!

Üzerinize En İyi Oturan Modeli Bulana Kadar Vazgeçmeyin

Bilenler bilir, kot pantolon satın almak bazıları için çok sancılı bir süreç olabilir. Her ne kadar tüm kot pantolonlar aynı gibi gelse de, benzer modellerin bile kesim farkları üzerinizde bambaşka görünmesini sağlar. Bu nedenle, giyip çıkarmaktan usanmayın. Yüksek belli mi, yan cepli mi, veya arka cepleri yukarıda mı aşağıda mı olsun? Üzerinize en iyi oturan dar kotu bulana kadar aramaya devam!

 

Eğer vücudunuzun üst kısmı daha kiloluysa kotunuzu çok dar seçmeyin. Böylece muffin gibi görünmekten kurtulursunuz. Ya da göbeğiniz varsa orta yüksek belli bir dar kot tercih edebilirsiniz. Çok yüksek belli ya da düşük belli kotlar göbeğinizi daha çok belli edecektir.

Streç Modelleri Tercih Edin

Streç modeller, sizin hareketlerinizle birlikte esneyeceği için, size hareket özgürlüğü kazandırır ve ayrıca birkaç giymeden sonra deforme olmaz. Ayrıca hatlarınızı daha şekilli hale getirerek vücudunuzu sarar ve daha formda görünmenizi sağlar.

Üzerine Tunik Giyerek Kombinleyin

Dar kotlar, vücudunuz ne kadar kusursuz olursa olsun, alt kısmınızı daha ince göstererek sizi o kaçınılmaz muffin görüntüsüne büründürebilir. Bunun önüne geçmek için skinny kotunuzun üzerine tunik giyerek üst ve alt bedeniniz arasındaki görüntü farkını dengeleyebilirsiniz. Eğer özgüveninizi yerine getirecekse kalçanızı tamamen kapatan bir model de tercih edebilirsiniz. Eğer belinizi ortaya çıkarmak isterseniz belinizi bir kemerle büzebilirsiniz. Ancak, dar kotunuzun üzerine giyeceğiniz tuniğin boyu, sizin boyunuzla doğru orantılı olarak kısa ya da uzun olmalı.

Doğru Ayakkabıları Tercih Edin

Skinny kotlar, bacak şeklinizi tamamen ortaya çıkaracağı için, ayakkabı seçimini de daha önemli kılar. Bol paça kotlarda paçaların altında kaybolan ayakkabılar, dar kotlarda tamamen ortadadır. Eğer ten rengine yakın ayakkabılar giyerseniz, o uzun ve ince bacak görüntüsünü korumuş olursunuz. Aynı şekilde, kotunuzla aynı tonlarda bir ayakkabı da doğru tercih olacaktır. Ve tabii ki, dar bir kotun altına giyilecek en iyi ayakkabı, yüksek topuklu ayakkabılardır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Adidas Spor Ayakkabı Modelleri ile Sporun Tadını Çıkarın

Sağlıklı yaşamı tam anlamıyla destekleyen spor günlük hayatımızın önemli bir parçası. Cinsiyet gözetmeksizin her...

Kot Pantolonlardaki Küçük Cep Neden Var?

Kot Pantolonlardaki Küçük Cep niye var biliyor musunuz? Kot pantolonunuzdaki küçük, dikdörtgen ceplere aşinasınız....

Modunuzu Ruj Seçimleriniz ile Yansıtın!

Farklı zevklere hitap eden ruj çeşitliliği Watsons farkı ile geliyor. Marka, renk, yoğunluk, kalıcılık...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bitkilerde Yaprak Sararmasının Nedenleri

Bitkilerde Yaprak Sararmasının Nedenleri. Sağlıklı bir bitki her odaya göz alıcı bir karakter ve renk katar. Her bitkinin belirli ihtiyaçları vardır ve yapraklar sararıp...

Ayakkabı Nasıl Dezenfekte Edilir?

Ayakkabı Nasıl Dezenfekte Edilir? Dünyaya çıktığınızda virüsler ve bakterilerle temas kurarsınız. Koronavirüs veya H1N1 gibi virüslerin olduğu bir dünyada, ekstra önlemler almanız gerekir. Bu...

Hangi Çamaşırda Hangi Çamaşır Suyu Kullanılır?

Hangi Çamaşırda Hangi Çamaşır Suyu Kullanılır? Çamaşırlarda kullanabileceğiniz iki ana sıvı ağartıcı türü vardır. Giysilerinizi mahvetmemek için hangi tür ağartıcı kullandığınızı anlamak önemlidir. Çamaşır...

Nohut Unu Nasıl Yapılır?

Nohut Unu Nasıl Yapılır? Özellikle yüksek protein içeriği nedeniyle vejeteryanların ve glütensiz beslenmeyi tercih edenlerin tercih ettiği nohut ununu siz de evinizde yapabilirsiniz.Ekmek, humus,...