Ana Sayfa HAYAT Yapılmaması Gereken Güzellik Hataları

Yapılmaması Gereken Güzellik Hataları

Birçok kadın makyaj yaparken birtakım güzellik hatalarına düşerler. Bu güzellik hataları nedir dediğinizi duyar gibiyim?

Kadınlar bronz bir tene sahip olabilmek için kendilerine uygun olmayan bronz fondöten veya pudra gibi kozmetik ürünlerini her yerlerine sürerek en büyük güzellik hatalarına düşmüş olurlar. Aslında belli birkaç yere yani elmacık kemiklerine ve burun kısımlarına belli oranda sürüldüğü zaman böyle büyük bir hataya düşülmemiş olunur.

Başka bir hata da, fondöteninizi cilt teninize göre seçerken çoğunlukla elimiz üzerinde seçim yaparız. Bu durum son derece yanlış. Çünkü cildimizin rengi ile el rengimiz renk tonu aynı olmamaktadır. Bunun yerine alacağınız fondöteninizi boğaz kısmınızda hafif sürerek doğru seçimi yapabilirsiniz.

Ayrıca da hanımlar makyaj yaparken çoğu zaman fondöten ve allık uygulamasından sonra pudrayı kullanma gereksinim hissetmezler. Bu durum ise çok hatalı bir yöntemdir. Pudra sürümü cildinizin çok pürüzsüz görünmesini ve yapılan makyajın daha belirgin bir şekilde ortaya çıkılmasını sağlar.

Fondöten ve pudra sürümü dışında ruj sürerken yapılan hatalar da mevcuttur. Eğer dudaklarınızı daha dolgun göstermek gibi bir niyetiniz varsa dudak kaleminizi taşırmadan dudak hatlarınız doğrultusunda sürmeye özen gösterin. Daha dolgun göstermek amaçlı dudak çizginizin dışına çıkarak yapmış olduğunuz işlemlerinizde çok büyük hatalara düşmüş olursunuz.

Göz çevresine sürülen beyaz falların abartılı sürümü de diğer bir makyaj hatasıdır. Göz çevresinin aydınlatılması işlemi için sürülen beyaz farın çok fazla uygulanması ortalıkta ruh gibi durmanızı sağlar.

Cilt sağlığınız için kesinlikle temiz fırça ve temiz makyaj malzemelerini kullanmaya özen gösterin. Kullandığınız fırçalarınızı bir sonraki makyaj kullanımı için temizleyin. Çünkü bu tür malzemeler bakteri oluşumundan dolayı cildin zarar görmesine sebep olur.

Kesinlikle gün içerisinde sürdüğünüz makyajınızı temizlemeden uyumayın.

Rimel tercihlerinizi suya dayanıklı olanlardan yana kullanmanız sizin için daha avantajlı olur. Bu tür rimellerin temizlenmesi biraz zahmetli olabilir. Kirpik kıvırıcıların kullanımını mümkün mertebe en aza indirmenizde yarar vardır. Çünkü bu malzemeler kirpiklerinizin dökülmesine neden olur.

Allık yanak bölgesine çok hafif bir şekilde renk katmak amacıyla kullanılmalıdır. Kendi teninize uygun pembe ya da şeftali tonlarını uygulayabilirsiniz. Çok fazla parlak allıklar sizi doğal bir görüntüden uzaklaştırır. Eğer baz kullanımını tercih ediyorsanız fondöteni daha az uygulamanız gerekir.

Baz kullanımı makyajın çabuk dağılmasını engelleyerek daha hoş bir görüntüye ulaşmanızı sağlar.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız,...

Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

Limon tuzu, birçok ev işinde kullanılmaktadır. Temizlikten saklama çözümlerine kadar birçok alanda limon tuzu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...