Ana Sayfa MODA En Uygun Küpe Modelini Nasıl Seçersiniz?

En Uygun Küpe Modelini Nasıl Seçersiniz?

Küpeler, makyajı, saçı ve kıyafeti tamamlayan, vazgeçilmez aksesuarlardan biridir. Ancak doğru küpeyi seçebilmek her zaman kolay olmayabilir. Yanlış seçimler de sizi gerçekten kötü gösterebilir. Yüz şeklinize en uygun küpeyi nasıl seçebileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Doğru Küpe Büyüklüğü Nasıl Seçilir?

Büyük ve sallantılı küpeler gerçekten oldukça göz alıcı. Ancak bazı durumlarda bu tür küpeleri kullanmak uygunsuz kaçabilir. Örneğin, işe giderken veya insanların sizi dikkate almasını istediğiniz, ciddi bir ortama girecekseniz, bu tür küpeleri kullanmak pek uygun değildir. Çünkü bu gibi durumlarda böyle büyük ve sallantılı küpeler çok fazla dikkat dağıtabileceği için, insanların size odaklanabilmesini engeller. Böyle ortamlarda, küçük veya damla modelli küpeleri kullanmanız daha doğru olacaktır.

Çok büyük ve sallantılı küpeleri önemli davetlerde veya akşam dışarı çıkarken kullanabilirsiniz.

Doğru Küpe Uzunluğu Nasıl Seçilir?

Büyüklükte olduğu gibi, ideal küpe uzunluğu da ortama göre değişebilir. Bazı durumlarda uzun küpeler gayet hoş durabildiği gibi, bazen fazlaca göze batabilir. Eğer gireceğiniz ortamdan emin değilseniz, çok uzun ve sallantılı küpeleri tercih etmektense, orta karar modelleri tercih etmek daha doğrudur.

Yüz şeklinize en uygun küpe uzunluğunu belirleyebilmek içinse, işaret parmağınızı, kulak memenize koyarak, aşağı yukarı bu ölçüde bir küpe kullanmayı deneyin. Çene hizasından daha aşağıya uzanan küpeler dikkatin size değil, küpelerinize yönelmesine neden olabilir.

Boynunuz Kısaysa Nasıl Küpeleri Tercih Etmelisiniz?

Eğer boynunuz kısaysa, kulak ve omuzlarınız arasındaki mesafe kısa olduğu için çok büyük ve sallantılı küpeler sizin için uygun olmayabilir. Bu tür küpeler omuzlarınıza kadar sarkabileceği için boynunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Ancak orta uzunluktaki küpeleri kullandığınızda, küpeleriniz ve omuzlarınız arasında kalan mesafe illüzyon yaratır ve boynunuzu daha uzun gösterir.

Boynunuzun uzun mu kısa mı olduğuna dair bir fikriniz yok mu? O halde fazla germeden ve çaba sarfetmeden çenenizi göğsünüze doğru eğin. Eğer ilk hamlede çenenizi göğsünüze değdirebildiyseniz (çok fazla esnetmeden yapmanız gerekiyor) boynunuz normale göre biraz daha kısa demektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Bu Sprey Deodorantı Yap ve Giysilerindeki Lekelere Veda Et

Terlemenin en kötü yanlarından biri giysiler üzerinde sarı lekeleri meydana getirmesidir. Bir çok kişi...

Sarımsak Ezici Nasıl Temizlenir?

Sarımsağın ezilmesinde yardımcı olan sarımsak eziciler, bayanların temizliği ile başı dertte olduğu bir alettir....

Kışlık Taze Fasulye Nasıl Hazırlanır?

Yazın son ayına geldiğimiz günlerde sebze ve meyveleri, kış mevsiminde de bu günkü tadıyla...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,342BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bu Sprey Deodorantı Yap ve Giysilerindeki Lekelere Veda Et

Terlemenin en kötü yanlarından biri giysiler üzerinde sarı lekeleri meydana getirmesidir. Bir çok kişi bu lekelerin terden meydana geldiğini sanıyor. Oysa bu lekeler ter...

Sarımsak Ezici Nasıl Temizlenir?

Sarımsağın ezilmesinde yardımcı olan sarımsak eziciler, bayanların temizliği ile başı dertte olduğu bir alettir. Ezicinin her bir gözüne kaçmış olan sarımsak parçalarının temizlenmesi ve...

Kışlık Taze Fasulye Nasıl Hazırlanır?

Yazın son ayına geldiğimiz günlerde sebze ve meyveleri, kış mevsiminde de bu günkü tadıyla yiyebilmek için kışlık hazırlık yapma zamanı geldi. Ağustos ayı sonları,...

Cildiniz Kahve ile Hayat Bulsun

Kahve, cilt bakımında ayrı bir yeri olan özel bir ürün. Çatlaklardan tutun da anti-aginge kadar cilde sayısız faydası var. Peki kahve cilt bakımında niçin...