Ana Sayfa Trendler En Uygun Küpe Modelini Nasıl Seçersiniz?

En Uygun Küpe Modelini Nasıl Seçersiniz?

Küpeler, makyajı, saçı ve kıyafeti tamamlayan, vazgeçilmez aksesuarlardan biridir. Ancak doğru küpeyi seçebilmek her zaman kolay olmayabilir. Yanlış seçimler de sizi gerçekten kötü gösterebilir. Yüz şeklinize en uygun küpeyi nasıl seçebileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Doğru Küpe Büyüklüğü Nasıl Seçilir?

Büyük ve sallantılı küpeler gerçekten oldukça göz alıcı. Ancak bazı durumlarda bu tür küpeleri kullanmak uygunsuz kaçabilir. Örneğin, işe giderken veya insanların sizi dikkate almasını istediğiniz, ciddi bir ortama girecekseniz, bu tür küpeleri kullanmak pek uygun değildir. Çünkü bu gibi durumlarda böyle büyük ve sallantılı küpeler çok fazla dikkat dağıtabileceği için, insanların size odaklanabilmesini engeller. Böyle ortamlarda, küçük veya damla modelli küpeleri kullanmanız daha doğru olacaktır.

Çok büyük ve sallantılı küpeleri önemli davetlerde veya akşam dışarı çıkarken kullanabilirsiniz.

Doğru Küpe Uzunluğu Nasıl Seçilir?

Büyüklükte olduğu gibi, ideal küpe uzunluğu da ortama göre değişebilir. Bazı durumlarda uzun küpeler gayet hoş durabildiği gibi, bazen fazlaca göze batabilir. Eğer gireceğiniz ortamdan emin değilseniz, çok uzun ve sallantılı küpeleri tercih etmektense, orta karar modelleri tercih etmek daha doğrudur.

Yüz şeklinize en uygun küpe uzunluğunu belirleyebilmek içinse, işaret parmağınızı, kulak memenize koyarak, aşağı yukarı bu ölçüde bir küpe kullanmayı deneyin. Çene hizasından daha aşağıya uzanan küpeler dikkatin size değil, küpelerinize yönelmesine neden olabilir.

Boynunuz Kısaysa Nasıl Küpeleri Tercih Etmelisiniz?

Eğer boynunuz kısaysa, kulak ve omuzlarınız arasındaki mesafe kısa olduğu için çok büyük ve sallantılı küpeler sizin için uygun olmayabilir. Bu tür küpeler omuzlarınıza kadar sarkabileceği için boynunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Ancak orta uzunluktaki küpeleri kullandığınızda, küpeleriniz ve omuzlarınız arasında kalan mesafe illüzyon yaratır ve boynunuzu daha uzun gösterir.

Boynunuzun uzun mu kısa mı olduğuna dair bir fikriniz yok mu? O halde fazla germeden ve çaba sarfetmeden çenenizi göğsünüze doğru eğin. Eğer ilk hamlede çenenizi göğsünüze değdirebildiyseniz (çok fazla esnetmeden yapmanız gerekiyor) boynunuz normale göre biraz daha kısa demektir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Modunuzu Ruj Seçimleriniz ile Yansıtın!

Farklı zevklere hitap eden ruj çeşitliliği Watsons farkı ile geliyor. Marka, renk, yoğunluk, kalıcılık...

Saç Modelini Değiştirmeden Önce Kendinize Bu 6 Soruyu Sorun

Saç modelini veya rengini değiştirmek hem arada sırada bizi yoklayıp duran bir dürtü, hem...

Spor Sütyeni Nasıl Seçilir?

Doğru spor sütyen seçmek, her beden, şekil veya aktivite seviyesine sahip kadınlar için çok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da...

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken, pek de hoş bir durum sayılmaz. Kıyafetleri, saklama koşulları uygun...