Ana Sayfa HAYAT Bir Malzeme, Birçok Değerlendirme: Strafor

Bir Malzeme, Birçok Değerlendirme: Strafor

Strafor ya da halk arasında bilinen ismiyle köpük, ısı yalıtımı için kullanılan bir maddedir. Fakat son zamanlarda strafor sadece yapı malzemesi olarak kullanılmamaktadır. Hem dekorasyon fikirlerinde hem de yaratıcı fikirlerle kendin-yap projelerinde iyi bir malzeme olmaktadır. Buna istinaden straforlar değişik desenlerde üretilmeye başlanmıştır.

Bu yazımızda basit bir yapı malzemesi olarak görülen straforun, ev dekorasyonunda farklılık yaratacakdekorasyon fikirlerine dönüşme hikâyesini sizinle paylaşacağız.

TREND KULLANIM: DESENLİ STRAFORLAR

Son dönemlerde strafor yapı malzemesinin hem yalıtım hem de dekorasyon ürünü olarak kullanılması, yapı marketlerinin desenli strafor üretmesine neden olmuştur. Değişik desenlerde birçok strafor seçeneği ve basit uygulaması ile evinizde az bir maliyetle şık alanlar yaratabilirsiniz.

Aynı zamanda bu malzemenin ısı yalıtımına da katkı sağlaması bir taşla iki kuş vurmamızı sağlamaktadır.

KENDİN YAP: STRAFORDAN PANO YAPIMI

Strafor yapı malzemesi duvar panosu olarak oldukça çeşitli kullanımlarla karşımıza çıkmaktadır. Siz de yaratıcı fikirlerle ve basit malzemelerle fikirleri size ait olan duvar panoları ve tabloları yapabilirsiniz.

Bu uygulamayı yapmak için ihtiyacınız olan şeyler;

*kalın bir strafor( 3mm)

*İstediğiniz desenin çıktısı

*Kurşun kalem

*Cetvel

*İstediğiniz renk ve desende kumaş parçaları

*Ucu sivri bir bıçak ya da törpü

*Silikon ya da tutkal

*Raptiye( İhtiyacınız olursa kullanacaksınız)

STRAFORDAN PANO NASIL YAPILIR?

Bu uygulamayı yapmak için öncelikle desenin çıktısını strafor köpüğün üzerine koyun ve kalemle bastırarak üzerinden geçin. Straforun üzerine desenin çiziminin çıktığını göreceksiniz.

İstediğiniz kumaş parçasını alın ve yapıştıracağınız yerden dışarı taşacak şekilde parçayı kesin.

Hazırladığınız parçayı straforun üzerinde yerine koymadan önce kumaşa yapıştırıcı sürün ve straforun üstündeki yerine yapıştırın. Fazlalıkları sivri uçlu bir aletle straforun içine doğru bastırın.

Son olarak straforu çerçeve gibi kaplamak isterseniz kumaşı straforun etrafında döndürün ve arka tarafına raptiye ile tutturun.

İşte tasarımı tamamen size ait olan, basit malzemelerle hazırladığınız duvar panonuz duvardaki yerini almaya hazır!

Fikir oluşturması açısından benzer yöntemle yapılan projelerin görsellerine göz atarak siz de evinizde kendinizin yaptığı dekor objelerini kullanın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız,...

Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

Limon tuzu, birçok ev işinde kullanılmaktadır. Temizlikten saklama çözümlerine kadar birçok alanda limon tuzu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...