Ana Sayfa HAYAT Tırnaklarınızın Hep Bakımlı ve Manikürlü Görünsün

Tırnaklarınızın Hep Bakımlı ve Manikürlü Görünsün

Her kadın ellerinin bakımlı olmasını ve böyle görünmesini ister. Çalışan bir kadın bile olsanız, akşamları ister istemez elleriniz suya girer.Manikür ve ojeniz hızlı bir şekilde bozulur. Ellerinizin her zaman bakımlı kalmasını istiyorsanız, evde yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Bunları yapmanız halinde hiçbir zaman ellerinizi saklama gereği duymayacaksınız

 1. Tırnaklarınızın kırılmasını önleyin

Tırnaklarınızın kırılmasını önlemenin en basit yöntemi, su ile bir iş yapacaksanız, eldiven kullanmanızdır. Bulaşık eldiveni ve lateks kullanmanız halinde tırnaklarınızın kırılmadığını göreceksiniz.

 1. Tırnak etlerini geri itin

Tırnak etleriniz uzamaya başladığında elleriniz için manikür zamanı gelmiştir. Akşamları yatmadan önce tırnak etlerinizi geriye iterseniz, kimyasallar kullanmadan tırnak etlerinizin kötü görünümüne engel olabilirsiniz.

 1. Oje lekelerini çıkarın

Koyu renk ojenizi tırnaklarınızdan çıkarmak zordur. Ojenizi çıkarsanız bile pembelik tırnaklarınızda kalır. Bunu çıkarmanın en kolay yolu, tırnaklarınızı diş beyazlatıcısıyla veya macunuyla ovmaktır.

 1. El losyonu

Tüm el losyonları aynı değildir ve kimyasallar içerebilir. Siz doğül bir losyon kullanmak istiyorsanız, losyonu kendiniz yapın. Bunun için aloe vera, esansiyel yağlar, balmumu ve E vitami yağı kullanın.

 1. El maskesi yapın

Ellerinizde ölü deri varsa, bunları el losyonu ile yok etmeniz mümkün olmayacaktır. Mağazadan satın alacağınız el peelengi ile ellerinizi fırçalayabilirsiniz. Ellerinizi peeling yaparken, limon, şeker, hindistan cevizi yağı ve Argan yağı ile zenginleştirebilir veya bu karışımı hazırlayarak kullanabilirsiniz.

 1. Ojeniz hatasız sürülsün

Elleriniz bakımlı görünmesi için ojenizin nasıl göründüğü çok önemlidir. Ojenizi sürdükten sonra etlerinize taşan ojelerinizi çıkarmayı unutmayın. Bunun için basit olarak uygulayabileceğiniz yöntem şu: Etleriniz ile tırnaklarınızın arasında mutlaka cila sürün.

 1. Kırılan kırnaklarınızı koruyun

Bazen tırnaklar çok derinden kırılır ve büyük ağrı yapabilir. Ellerinizi kullanırken, kırık tırnağı tamir etmek için tırnak üzerine tutkal sürün üzerine küçük bir parça çay poşeti koyun. Böylece tırnağınız daha da fazla kırılmadan uzayacaktır.

 1. Vaselin kullanın

Vazelin elleriniz için mükemmel bir koruyucudur. Bunun için tırnak ve tırnak etlerinize vazelin sürebilirsiniz. Ojenizin üzerine de vazelin uygulayabilirsiniz.

9. Cam törpü kullanın

Tırnaklarınızın uclarını düzeltmek için mutlaka törpü kullanın. Kullanacağınız törpüyü cam olarak tercih edin. Böylece tırnaklarınızdaki kırılmalar en aza inecektir. Ayrıca tırnağın yatağından ayrılmasını önler.

 1. Tırnaklarınızı doğal yollarla beyazlatın

Sürekli oje kullanmak, bir süre tırnaklarınızı sarımsı bir hale getirecektir. Tırhaklarınızın beyaz görünebilmesi için 2 buçuk yemek kaşığı karbonata bir yemek kaşığı oksijenli su karıştırın. Tırnaklarınızı bu karışıma batırın. Çok iyi sonuçlar alacaksınız.

 1. sirke ile tırnaktaki yağı çıkarın

Temiz, kuru bir tırnağa oje sürülürse daha uzun ömürlü olur. Ancak tırnak üzerinde görülmeyen yağlar bulunur. Bu yağların çıkarılması için tırnaklarınızı oje sürmeden önce elma sirkesi ile silin.

 1. Ojeyi hızlı kurutmak için

Ojenin kurumasını beklemek gerçekten zordur ve sabır ister. İyice kurumaması halinde oje bozulur ve tırnaklarınız kötü görünür. Ojenin tırnaklarınızda hızlı kuruması için yaklaşık 3 saniye buzlu su dolu bir kaba tırnaklarınızı batırın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri...

Kumaş Koltukları Derinlemesine Temizleyebilirsiniz

Kumaş koltukları derinlemesine temizleyebilirsiniz. Koltuklarınız ve kanepeleriniz uzun bir günün ardından rahatladığınız yerdir. üzerine...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,863BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...