Ana Sayfa Trendler Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çoğu zaman harika bir görünüm ve vasat bir görünüm arasındaki tek fark yanlış aksesuar seçimleri olabilir. Aksesuarlar, kıyafetlerinizi tamamlayan çok ince detaylardır ancak doğru kullanıldığında kesinlikle en az kıyafetleriniz kadar önem taşır. Şahane bir kıyafet seçimi yapmış olsanız da, uzun gelen kolye, yanlış küpe seçimleri veya uyumsuz bir kemer tüm kıyafetinizi berbat edebilir. İşte bu tarz durumlara düşmemek için dikkat etmeniz gereken bazı tüyolar.

Kendinizi rahatsız hissetmeyin

Eğer kullandığınız aksesuar, her ne olursa olsun, size kendinizi rahatsız hissettiriyorsa, muhtemelen yanlış aksesuarı seçmişsiniz demektir. Bilezikleriniz kol hareketlerinizi engelliyorsa, küpeleriniz telefon konuşmaları boyunca sizi rahatsız ediyorsa, veya kolyenize, eğildiğiniz zamanlarda hakim olamıyorsanız, bu aksesuarları çıkarmanız gerekiyor demektir. Gün içinde sizi rahatsız edecek tüm aksesuarlar sizin için yanlış seçimlerdir.

Kolye boyunuzu iyi ayarlayın

Kolye seçimlerinde mutlaka kolyenin boyuna dikkat edin. Kolye boyu, hem sizin yüz ve gövdenizin ölçüleriyle hem de giydiğiniz kıyafetle uyumlu olmalıdır. Örneğin, eğer kâkülünüz varsa veya alnınız darsa daha kısa kolyeleri tercih etmeniz gerekebilir. Eğer çenenizden göğsünüze kadar olan mesafe uzunsa da, daha uzun kolyeleri kullanabilirsiniz.

Vücudunuza uyan kemerleri tercih edin

Vücudunuza uyum sağlamayan, kıvrılan, dönen veya küçük ya da büyük gelen kemerler, kusursuz kıyafetinizi bile rezil edebilir. Bu nedenle belinizi neredeyse iki kez saran, ucu ucuna ancak bağlanan ya da kemer biritlerinin üzerine çıkan kemerlerden derhal vazgeçin. Esnek yapıda olan ve kumaş kemerler daha rahat şekil aldığı için belinize daha iyi oturur ve sizi daha şık gösterirler.

Büyük küpelere dikkat

Büyük küpeler çoğu zaman çok dikkat çekici ve şık durur. Ancak bazı zamanlarda olumsuz olarak da dikkat çekebilir. Bu tür küpeleri, sadece saçınız, makyajınız ve hatta kıyafettiniz çok sadeyse kullanın. Ayrıca yüzünüz küçükse ve boynunuz kısaysa, çok büyük küpeleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Aksesuarlarınız çok ses çıkarmasın

Şimdilerde kola birden fazla bilezik, zincir veya bileklik takmak çok moda. Ancak bazen aşırıya kaçıldığında metal takılar, saatlerle de bir arada kullanıldığında, her kol hareketinde çok fazla ses çıkabiliyor. Kollarınıza farklı takılar takarak harika görünebilirsiniz, ancak siz  yine de çok ses çıkarmamalarına dikkat edin.

Dengenizi bozmayın

Ve yüksek topuklu ayakkabılar… Ne kadar feminen ve çekici olduklarını söylemeye gerek yok. Ancak etkileyici görünmek yerine gülünç olmak istemiyorsanız, yüksek topuklu ayakkabı seçiminize çok dikkat etmelisiniz. Ayağınızı saran, ayağınıza tam oturan ve topuk yüksekliği sizin için uygun bir ayakkabıyı tercih etmelisiniz. Eğer sendeleyerek ya da dizlerinizi kıra kıra yürüyecekseniz önce daha kısa topuklarla alıştırma yapmakta fayda var.

Fazla uyum, uyumu bozar

Her ne kadar kıyafet ve aksesuar seçiminde uyum iyi bilinse de, birbiriyle neredeyse aynı olan parçaları kullanmaktan kaçınmanız gerekebilir. Örneğin kolye ve küpe setleri çoğu kez sizi eski moda biri gibi gösterebilirken, büyük bir kolyeyi yine büyük küpelerle tamamlamaya çalışmak sizi rüküş yapar. Bu nedenle, büyük bir aksesuar kullandıysanız ya sadece onu kullanın ya da diğer parçaları mümkün olduğunca sade ve küçük seçmeye çalışın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Modunuzu Ruj Seçimleriniz ile Yansıtın!

Farklı zevklere hitap eden ruj çeşitliliği Watsons farkı ile geliyor. Marka, renk, yoğunluk, kalıcılık...

Saç Modelini Değiştirmeden Önce Kendinize Bu 6 Soruyu Sorun

Saç modelini veya rengini değiştirmek hem arada sırada bizi yoklayıp duran bir dürtü, hem...

Spor Sütyeni Nasıl Seçilir?

Doğru spor sütyen seçmek, her beden, şekil veya aktivite seviyesine sahip kadınlar için çok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,822BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir sonra dengesiz hale gelir. Nedeni yemek pişirdikten sonra yaptığınız temizleme...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir çözümdür. Böylece hem yumurtaları değerlendirmiş olursunuz hem de elinizin altında...