Ana Sayfa HAYAT Hangi Dekora Hangi Perde?

Hangi Dekora Hangi Perde?

0
352

Ev dekorasyonunda perde seçimi oldukça önemli bir konudur. Odanızın hâkim dekorasyon tarzını bütünleyen aksesuar olan perdeler, aynı zamanda evinizin dekorasyonunda değişiklik yapmak istediğinizde de yardımınıza koşan ilk seçenektir. Her dekorasyon tarzına uygun hazır perde seçenekleri mevcutken, yaratıcılığına güvenenler için ise binlerce seçenekli perde kumaşları bulunmaktadır.

Siz de evinizde perdelerinizi değiştirmek istiyorsanız ya da evinizin dekorasyonuna uygun perdeye karar verememişseniz, perde modellerini incelediğimiz bu yazımız tam size göre!

 ESKİYE SELAM OLSUN: VİNTAGE DEKORA UYGUN PERDELER

Son zamanlarda ev dekorasyonunda en çok tercih edilen tarzlardan biri olan vintage tarz ile nostaljik ve romantik mekanlar elde etmek mümkün olmakta. Siz de vintage tutkunu biri iseniz ve romantik tarzda ev dekorasyonu hoşunuza gidiyorsa çiçekli ve dantelli perdeler sizin için ideal seçim olacaktır.

DAHA RENKLİ, DAHA MODERN

Evinizde canlı ve hareketli bir mekân yaratmak istiyorsanız canlı renklerde seçeceğiniz perdeler ideal tercih olacaktır. Hem eğlenceli hem de klasik anlayışa karşıt bir tarz oluşturmak isteyenlere renkli perde tercihleri şiddetle tavsiye edilir.

İPUCU: Evinizde feminen bir hava yaratmak istiyorsanız şeker pembe, fuşya gibi feminen renkleri tercih etmeniz gerekecektir.

AÇIK RENKLER, FERAH EVLER

Evinizde ferah bir hava yaratmak ya da küçük olan odanızı daha büyük ve daha geniş göstermek istiyorsanız açık renk perde seçiminde bulunmanız gerekecektir. Beyaz, krem, uçuk pembe ya da mavi gibi pastel tonlar size istediğiniz ferah mekanı yaratmada yardımcı olacaktır.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın