Ana Sayfa SAĞLIK 7 Diyet Yalanı

7 Diyet Yalanı

  1. Diyet yapmak pahalı

Aslına bakarsanız neye paranızı harcamak isterseniz oraya harcıyorsunuz. Önceliğiniz sağlıklı beslenme olursa o kadar da pahalı gelmeyecektir. Tabi ki günümüz koşullarında her gün et yiyebilmenizi beklemiyoruz; fakat onun yerine geçebilecek besin değerine sahip gıdalar var. Bu iş tam olarak bir öncelik meselesi. Merkeze kendinizi, sağlığınızı koyarsanız gerisi teferruat olacaktır.

  1. Sağlıklı besinlerin tadını sevmiyorum.

Araştırmalar çoğu insanın tadına bile bakmadan besleyici besinleri reddettiğini göstermekte. ‘Yararlı besin lezzetsizdir’ inanışı hakim. Fakat ‘mucizevi diyet yoktur; ama her besinin bizim için sakladığı mucizevi özellikleri vardır’ diye düşünüp bir şans verin. Bir gıdayı sevip sevmediğinize karar verebilmek için 10 kere tüketmiş olmanız gerekiyor. Çözüm önerisi: sevmediğiniz besinleri sevdiklerinizle birleştirip tüketmeyi deneyin.

  1. Bugün egzersiz yaptım, o dondurmaları yiyebilirim.

Yiyemezsiniz sevgili okur. J Egzersizi daha çok yiyebilmek için değil, oksijen kapasitesini arttırmak ve kaliteli sağlıklı bir yaşam için yapıyorsunuz.

  1. Hafta içi diyet yaptım, haftasonu ödüllendireyim kendimi

Diyet, beslenme düzeni demektir. Sizin gereksinimlerinizi karşılayan , diyetisyeniniz tarafından hazırlanmış en doğru program. Eğer haftasonu fazladan 2000 kalori alırsanız ayda 1, yılda 12 kilo alacaksınız demektir. Bir daha düşünün.

  1. Benim annem de şişmandı

Genlerimizin vücut şeklimizde etkili olduğunu biliyoruz. Fakat yüzde olarak yaşam tarzının, genetikten daha etkili olduğunu biliyor muydunuz? Yani siz beslenmenize dikkat eder, sporunuzu yaparsanız, sadece anneniz değil anneanneniz de şişman olsa vız gelir.

  1. Zayıfken çirkin oluyorum

Hiçbir beslenme programı, sizin isteğiniz dışında devam etmez. İdeal ağırlık dediğimiz olgu, sizin kendinizi en mutlu hissettiğiniz ağırlıktır. Korkularınızı bir kenara bırakın.

  1. Benim kemiklerim iri

Literatürde iri kemik diye bir şey yoktur. Farklı vücut tipleri vardır. Örneğin aynı düzeylerde spor yaptığınız ve kas miktarlarlarınızın aynı olduğu biri, sizden daha kaslı görünüyor olabilir. Çünkü onun genleri, kaslı olmaya daha eğilimlidir. Siz daha fazla spor yaparak vücut tipinizi değiştiremezsiniz. Sadece şişman bir elmayken zayıf bir elmaya dönüşürsünüz.

 

Kendinize yalan söylemeyi bırakın ve odaklanın.

Daha sağlıklı olacağınız,  daha güzel hissedeceğiniz günlere…

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Trend Gümüş Kolye Modelleri

Toplumdan topluma, kültürden kültüre bir çok konu değişse de tarihin başından beri kadınların güzel...

Az Bilinen 7 Kullanışlı Temizlik Yöntemi

Temizliğin püf noktalarını bilirseniz sizin için eziyet olmaktan çıkar. Bu yüzden temizliği sizin için çok...

Mutfakta Soğan ile Temizlenebilecek Yerler

Temiz ve düzenli ev ortamı herkesin isteğidir. Özellikle tertemiz mutfaklar yemek yapmayı keyifli hale...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,322BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
441TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Trend Gümüş Kolye Modelleri

Toplumdan topluma, kültürden kültüre bir çok konu değişse de tarihin başından beri kadınların güzel olmak ve güzel görünmeye eğilimi hiç değişiklik göstermedi. Kadınların yenilikleri...

Az Bilinen 7 Kullanışlı Temizlik Yöntemi

Temizliğin püf noktalarını bilirseniz sizin için eziyet olmaktan çıkar. Bu yüzden temizliği sizin için çok daha kolay ve daha hızlı hale getirecek birkaç kullanışlı temizlik...

Mutfakta Soğan ile Temizlenebilecek Yerler

Temiz ve düzenli ev ortamı herkesin isteğidir. Özellikle tertemiz mutfaklar yemek yapmayı keyifli hale getirmektedir. En Zor Temizlenen Yer Mutfak Ev temizliğinde daha az yorucu,...

Makarna Haşlanırken Zeytinyağ Konulur Mu?

Türkiye'de olduğu kadar dünyada'da bu tartışma devam ediyor. Makarna haşlanırken suyuna zeytinyağı konulmalı mı? Genel bir kanı vardır. Makarnanın haşlanırken yapışmaması için suyuna zeytinyağı...