Ana Sayfa SAĞLIK 7 Diyet Yalanı

7 Diyet Yalanı

  1. Diyet yapmak pahalı

Aslına bakarsanız neye paranızı harcamak isterseniz oraya harcıyorsunuz. Önceliğiniz sağlıklı beslenme olursa o kadar da pahalı gelmeyecektir. Tabi ki günümüz koşullarında her gün et yiyebilmenizi beklemiyoruz; fakat onun yerine geçebilecek besin değerine sahip gıdalar var. Bu iş tam olarak bir öncelik meselesi. Merkeze kendinizi, sağlığınızı koyarsanız gerisi teferruat olacaktır.

  1. Sağlıklı besinlerin tadını sevmiyorum.

Araştırmalar çoğu insanın tadına bile bakmadan besleyici besinleri reddettiğini göstermekte. ‘Yararlı besin lezzetsizdir’ inanışı hakim. Fakat ‘mucizevi diyet yoktur; ama her besinin bizim için sakladığı mucizevi özellikleri vardır’ diye düşünüp bir şans verin. Bir gıdayı sevip sevmediğinize karar verebilmek için 10 kere tüketmiş olmanız gerekiyor. Çözüm önerisi: sevmediğiniz besinleri sevdiklerinizle birleştirip tüketmeyi deneyin.

  1. Bugün egzersiz yaptım, o dondurmaları yiyebilirim.

Yiyemezsiniz sevgili okur. J Egzersizi daha çok yiyebilmek için değil, oksijen kapasitesini arttırmak ve kaliteli sağlıklı bir yaşam için yapıyorsunuz.

  1. Hafta içi diyet yaptım, haftasonu ödüllendireyim kendimi

Diyet, beslenme düzeni demektir. Sizin gereksinimlerinizi karşılayan , diyetisyeniniz tarafından hazırlanmış en doğru program. Eğer haftasonu fazladan 2000 kalori alırsanız ayda 1, yılda 12 kilo alacaksınız demektir. Bir daha düşünün.

  1. Benim annem de şişmandı

Genlerimizin vücut şeklimizde etkili olduğunu biliyoruz. Fakat yüzde olarak yaşam tarzının, genetikten daha etkili olduğunu biliyor muydunuz? Yani siz beslenmenize dikkat eder, sporunuzu yaparsanız, sadece anneniz değil anneanneniz de şişman olsa vız gelir.

  1. Zayıfken çirkin oluyorum

Hiçbir beslenme programı, sizin isteğiniz dışında devam etmez. İdeal ağırlık dediğimiz olgu, sizin kendinizi en mutlu hissettiğiniz ağırlıktır. Korkularınızı bir kenara bırakın.

  1. Benim kemiklerim iri

Literatürde iri kemik diye bir şey yoktur. Farklı vücut tipleri vardır. Örneğin aynı düzeylerde spor yaptığınız ve kas miktarlarlarınızın aynı olduğu biri, sizden daha kaslı görünüyor olabilir. Çünkü onun genleri, kaslı olmaya daha eğilimlidir. Siz daha fazla spor yaparak vücut tipinizi değiştiremezsiniz. Sadece şişman bir elmayken zayıf bir elmaya dönüşürsünüz.

 

Kendinize yalan söylemeyi bırakın ve odaklanın.

Daha sağlıklı olacağınız,  daha güzel hissedeceğiniz günlere…

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sifonu Çekmeden Klozet Kapağını Kapatmalısınız

Bir düşünün. Sifonu ne zaman çekiyorsunuz? Klozet kapağını kapatmadan önce mi, kapattıktan sonra mı?...

Diş Temizleme Tozu Nasıl Yapılır?

Diş Temizleme Tozu Nasıl Yapılır? Diş macunlarının içinde sağlığa zararlı birçok madde bulunuyor. Bunlar...

Ylang Ylang Esansiyel Yağının Şaşırtıcı Faydaları

Ylang ylang esansiyel yağı, yakın zamana kadar fazla bilinen bir yağ olmamasına rağmen, birçok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır - ancak dikkatli değilseniz, rasgele yiyeceklerle dolu bir kara delik (veya...

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım

Yatak Koruyucunuzu Temizlemek İçin 7 Basit Adım. Yatağınızın uzun ömürlü olması ve temiz kalması için mutlaka yatak koruyucu ped kullanmak gerekiyor. Peki yatak koruyucunuzu...

Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu

Odadaki Kötü Kokuyu Gidermenin Pratik Yolu. Evdeki odalarda hoş olmayan kokular oluşabilir. Odalardaki kötü kokuyu dağıtması için marketlerde fısfıslar, spreyler satılır. Ancak bunlar oldukça...

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir?

Yünlü Giysinin Kaşıntısı Nasıl Giderilir? Yün bir hayvanın tüylerinden elde edilir. Bazı yün türleri diğerlerinden daha yumuşaktır. Yün hassasiyetine sahip olanlar merinos ve kuzu...