Ana Sayfa HAYAT Uzun Saçları Toplamak İçin 11 Kolay Yöntem

Uzun Saçları Toplamak İçin 11 Kolay Yöntem

Uzun saçları açık olduğunda da toplandığında da kadınları çok havalı gösterir. Hele güzel toplanmış bir saç, kuaförden yeni çıkmışsınız gibi bir hava verir. Böylece ani bir davet karşısında her zaman bakımlı görünmenizi sağlar. Bu uygulamaların bazılarını okula gider çocuğunuzun saçlarına da yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuz okulda sürekli saçlarıyla uğraşmak zorunda kalmaz.

Size anlatacağımız uygulamalar, saçlarınızın her zaman bakımlı görünmesini sağlayacak. Hızlı, pratik ve çok şık….

 1. Balıksırtı örgüsü

Fishtail

Uzun saç modellerinde en çok uygulanan yöntem örgüdür. Ancak artık çok klasik olduğu için yeni gözde balık sırtı örgüsüdür.

Nasıl yapılır?

Önce saçınızı bir lastik ile at kuyruğu yapın.

At kuyruğu yaptığımız saçınızı ikiye ayırın.

İkiye ayırdığınız saçlarınızın birinci bölümünün dış tarafından bir tutam saç alında ve ikinci parçanın ortasına sokun. Şimdi aynı uygulamayı diğer parça için yapın. Böyle devam ederek saçınızı örün.

Örgünüz sona erdikten sonra at kuyruğu yaptığınız lastiği keserek çıkarın. Çekerek çıkarmak isterseniz, örgünüz bozulabilir.

 1. Balerin Topuzu

Ballerina Bun

Saçlarınızı bir fırça ile iyice tarayın ve arkanızda at kuyruğu yapın. Lastiği saçınıza sıkı bir şekilde geçirin. At kuyruğunu mümkün olduğu kadar yukarrıdan yapmaya, kafa hizasında olmasına özen gösterin. At kuyruğui yaptığınız saçları bükerek bir şerit oluşturun ve lastikle bağladığınız bölümün etrafında çevirin. Her çevirme sırasında topuzu tokalarla saçınıza sabitleyin.

 1. Başbandı Örgüsü

Braided Headband

Saçınızı yandan ikiye ayırın. Saçınızın alnınızdan başlayıp 4 parmak kadar ayırın. Örgün bu alana yapılacaktır. Ardından örmeye başlayın. Örgüs sırasında alacağınız saçlar çok az miktarda olmalı. Yaptığınız her işlem sırasında kullandığınız saçı örülmek için bekleyen saçın arasına karıştırın. Böylece örgü, başınızın üzerinde sabit olarak duracaktır. Başınızın üzerinde taç şeklinde örgü bittekten sonra diğer saçlarınızla kaynaşması için örgünün uzayan bölümünü toka ile birleştirin.

 1. Yan Düğüm

Side Knots

Saçın örgü yapılacak taraftaki saçı alın ile 4 parmak ayırın. Ayırdığınız saçı iyice tarayın. Elinizde tuttuğunuz saçı iki parça halinde elinize alın ve bir düğüm atın. Sonra bir parça daha saç ilave ederek yeniden bir düğüm atın. Bu işlemi bir kez daha tekrarlayın. Saçta üç düğüm olduktan sonra bir toka yardımıyla saçınıza tutturun.

 1. Farklı bir at kuyruğu

Topsy Tail

Klasik at kuyruğundan sıkılanlar için bir alternatif

Saçınızı at kuyruğu yapın. Lastik geçirdikten sonra saçını iki parça halinde ttun ve kuyruk kısmını bir kez daha lastiğin içinde geçirin.

 1. Bant takma

Grecian Tuck

Alacağınız ince ama büyük bir bant ile saçlarınıza çok farklı şekiller verebilirsiniz. İster gece bir yere gidin isterseniz spor yapın. Uzun saçlarınızı rahat ve şık bir şekilde toplamanızı yardımcı olacaktır. Bantı farklı şekilde kullanma uygulamalarını videoya izleyebilirsiniz.

 1. Saçınıza dalga verin

No-Heat Curls

Saçınızı önce hafifçe ıslatın. Ardından saçlarınızı yaklaşık 10 bölüme ayırın. Ayırdığınız bölümleri lastikle sabitledikten sonra topuz yapar gibi saçınızı lastik etrafında sarın ve yine lastıkle sabitleyin. Nemli saçlar kuruyuncaya kadar bekletin ve sonra açın.

 1. Standart Örgü

Four-Strand Round Braid

Bu örgü modelini bilmeyen yoktur. Saçı üçe ayırdıktan sonra her bir parçayı en uzaktaki parçanın üzerine ekleyerek yapabilirsiniz.

 1. Çapraz Örgü

Criss-Cross Braids

Önce saçları ikiye ayırın ve nemlendirin. Saçların her iki tarafını da alından başlayacak şekilde örmeye başlayın. Kulak hizesine geldiğinizde bir parça sacı örmeden bırakın. Bu arada yan bölümlerin örmesini tamamlayın. Ardından örmeden bıraktığınız saçları da her iki tarafta örün. Saçın arkasında bu örgülerle istediğiniz şekli verin. Sekil sona erdiğinde minik örgülerin uçlarını yanda örülen örgülerin içinde geçirin.

 1. Fiyonk

Hair Bow

Önce saçınızı yukarıdan at kuyruğu yapın. Bağlama lastiği ile saçınızı iki fiyonk haline getirin.

 1. Dantel Kalp Örgü

Lace Braid Heart

Bu örgü için saçı ikiye ayırın ve başın arkasından örmeye başlayın. Sürekli yanlardan saç alarak örmeye devam edin ve kalp şeklini oluşturacak gibi bir yol izleyin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya...

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

Poların Tüylenmesi Nasıl Önlenir? Polar kıyafetlerin sıcak ve yumuşak tutma özelliğinden dolayı pek çok...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep olduğunu bulmanız gerekir. Birkaç ortak suçlu var. Küflü Çamaşır Makinesi Çamaşır makinenizin...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya polikarbonattan yapılır. Lenslere zarar vermemek için çizikleri gidermeye çalışırken dikkatli...

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ. Dünyanın neresinde olursa olsun milyonlarca kadın yaşları ilerledikçe yüzlerinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını arıyor. Belki kırışıklıkları tamamen...

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri. Mangalınızı dışarıda bırakırsanız, paslı ızgara tellerini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekebilir. Izgara tellerini paslanmadan tutmak için dış mekanda bırakmayın.Kullandığınız yöntem,...