Ana Sayfa Trendler Kotun Üstüne Kot Gömlek Giyilir mi?

Kotun Üstüne Kot Gömlek Giyilir mi?

0
805

Kot pantolonun üstüne kot gömlek ya da kot ceket giymeye çekindiğiniz oldu mu? Cevabınız evetse, bu yazıyı okuduktan sonra gardırobunuzdaki kombin sayısı artacak. Çünkü kot pantolonlarınızı ve kot üstlerinizi akıllıca kombinleyerek siz de mükemmel bir tarz yaratabilirsiniz. Kotun üstüne kot giyilmez inanışını artık geçmişte bırakın ve yepyeni tarzınızla modayı yakalayın!

Koyu Renk Kotlarla Açık Renk Kot Gömlek

Koyu renk kotlar, özellikle streç veya dar kesimler, illüzyon yaratarak alt kısmınızı olduğundan daha zayıf gösterir. Koyu renk yıkama bir kotun üzerine açık renk kot gömlek tercih ettiğinizde ise dikkatler üst bölgenize çekileceği için daha da zayıf görüneceksiniz. Özellikle belden aşağınız daha kiloluysa bu kombini mutlaka uygulayın.

 

İpucu: Eğer kiloluysanız, çok bol gömlekleri tercih etmeyin, çünkü olduğunuzdan daha kilolu görünebilirsiniz. Bunun yerine üzerinize tam oturan gömlekleri tercih edebilirsiniz. Biraz ten göstermek de zayıf görünmenin etkili yöntemlerinden biridir. Bilekte biten bir pantolon giyerek, gömleğinizin kollarını kıvırabilirsiniz.

Benzer Renk Tonlarını Kombinleyin

Kot kıyafetlerinizle daha uzun görünmek istiyorsanız, aynı kot renklerini birlikte giyin. Bu kombin, kesintisiz bir görünüm oluşturarak, sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ancak ufak bir detayı atlarsanız, oldukça demode de görünebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka dar ve yıpranmış bir kot tercih edin. Altına desenli bir slip on giyebilirsiniz.

 

İpucu: eğer daha da uzun görünmek isterseniz, bu kıyafetin altına ten rengi platform topuk bir ayakkabı giyebilirsiniz. Eğer kısa boylu fakat biraz kiloluysanız da, gömleğinizin üzerine büyük bir kolye takarak dikkatleri üst kısmınıza çekin.

Desenli Kotlarla Kot Ceket

Desenli kotlar bu sezon da çok moda. Dar bir desenli kotun üzerine dar kesim bir kot ceket giyin. Eğer ceketinizin rengi pantolonunuza yakın olursa daha dengeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

 

İpucu: Ceket modelinizi değiştirerek, bu kombini hem işe giderken hem de özel buluşmalara giderken tercih edebilirsiniz. Kot ceketinize biraz ışıltı katarak, baskılı kotunuzu daha şık gösterebilirsiniz. Ancak klasik bir kot ceket giydiğinizde günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tarz yakalarsınız.

Desenli Kot Şortlarla Minik Desenli Gömlekler

Kot şortları kombinlemenin en iyi yollarından birisi de bu. İsterseniz sneaker’larla isterseniz yüksek topuklarla kullanabileceğiniz bu kombin size oldukça farklı bir tarz katacak. Oxford tarzı kot gömleğinizin kollarını katlayın ve altına kot şortunuzu giyerek tarzınızı tamamlayın.

 

İpucu: Bu kombini daha şık hale getirmek isterseniz saçlarınızı dağınık bırakın ve gösterişli küpeler kullanın.

Beyaz Kotla Kot Gömlek

Kotla kot giymek, baştan ayağa mavi olmak zorunda kalacaksınız demek değil. Beyaz kotların modası asla geçmiyor. O halde yıpranmış, dar beyaz kotunuzun üzerine giyeceğiniz ince desenli bir kot gömlekle muhteşem görünebilirsiniz. Gömleğinizin kollarını katlamayı unutmayın!

 

İpucu: Beyaz ve altın rengin birlikteliği özellikle yaz ayları için mükemmel oluyor. O nedenle beyaz kot giydiğinizde altın veya altın rengi takılarınızı kullanmayı ihmal etmeyin.

Kaplama Kotlarla Kot Yelekler

Deri görünümlü kaplama kotları eski görünümlü bir kot yelekle kombinleyerek oldukça tarz sahibi görünebilirsiniz. Yeleğinizin içine havaya göre uzun kollu bir tişört veya kazak giyebilirsiniz. Yaz aylarında yeleğinizin içine kısa kollu bir tişört bile tercih edebilirsiniz. Özellikle partilerde veya konserlerde kullanabileceğiniz bu kombinle sıra dışı bir tarz yakalayabilirsiniz.

 

İpucu: Bu kombinle bootie veya topuklu ya da düz gladyatör sandaletleri tercih edebilirsiniz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın