Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Cam Kavanozdan Işıl Işıl Gece Lambası Yapımı

Cam Kavanozdan Işıl Işıl Gece Lambası Yapımı

0
172

Eviniz için lamba seçmek en zor işlerden biridir. Bir türlü istediğiniz gibi bir lambaya rastlayamazsınız. Bu yazımızda size ışıl ışıl bir gece lambasını nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Hem kendi zevkinize göre istediğiniz gibi dizayn edin hem de çok çok ucuza mal ederek tasarrruf sağlayın.

İhtiyacınız olacak gerekli malzemeler:

Kapaklı cam kavanoz Küçük

Cam boncuklar

Sıcak tutkal tabancası

Pil mum

Bant

Yapılışı:

Kavanoz kapağını kapatın ve tars bir şekilde masanın üzerine koyun. Artık çalışmaya başlayabilirsiniz. Kavanozun üzerine koymak istediğiniz boncuları hazırlayın.

Sıcak tutkal tabancası ile cam boncukları kavanozun üzerine yerleştirmeye başlayın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, boncuklar öncelikle kavanozun tepesinden yerleştirin. Aksi halde gece lambasına yuvarlık bir form vermek kolay olmaz. Cam boncukları yerleştirme sırasında kavanozu sürekli çevirmeyi de unutmayın.

Kavanozun her tarafını cam boncuklarla kapladıktan sonra aşağıda kalan kapağı açın. Kavanozun içine pil mumu yerleştirin ve bant ile sabitleyin. Ardından kapağı yeniden kapatın.

Şık gece lambanız hazırdır. Pil mumu kullandığınız için çok fazla ışık vermesini beklemeyin.  Ancak gece lambası olarak evinizin karanlık bölümlerini aydınlatmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Lambanızı çalıştırmanız için anahtarı hafifçe çevirmek yeterli olacaktır.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın