Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Kitaptan Telefon Şarj İstasyonu Yapımı

Kitaptan Telefon Şarj İstasyonu Yapımı

Evinizde telefon şart aletlerini sürekli kaybediyorsanız, ya da her yerde şarj aletlerinin beyaz kablolarından rahatsız oluyorsanız o zaman bu önerimiz tam size göre olabilir. Eski ciltli bir kitabınızı dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz gibi şarj kablolarının çirkin görüntülerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Hadi başlayalım:

Gerekli olan malzemeler:

  • Ciltli kitap
  • iPhone / iPod şarj
  • Delgi
  • Jilet

Öncelikle, kitabın kapağına şarjın uç kısmını nasıl oturtacağınıza karar verin. Elinizle şarjın uç kısmını kitap üzerine oturtun ve bulunduğu yere iki delik açın. Çünkü telefon ve ipod üzerine oturacağı için şarjın uç kısmının bulunduğu kesit ne büyük ne de küçük olmalıdır. Dikkatli bir ölçüm sonrasında tam yerine  karar verin.

  

Ardından, şarjın sığabilecek bir dikdörtgen oluşturmak için deliklerin arasını jiletle dikkatlice kesin. Şarjın uçunun alt bölümünü de düşünerek kesitin yeterince derin olmasını sağlayın.

  

Şarjın uç kısmını yerleştirdikten sonra kordon bölümünün kitap içinden geçebilmesi için sayfaları arasında bir tünel oluşturun. Bu işlemi yaparken jilet kullanın ve kablonun geçeceği sayfaları aynı hizada birlikte kesin.

  

Tünel açtığınız sayfaları isterseniz tutkal ile birbirine yapıştırabilirsiniz. Böylece kablonun içinde geçtiği sayfalar oynamaz ve sabitleşir.

  

Artık dekoratif şarj cihanız hazır hale geldi. Kitap görünümünde olduğu için evinizin her bölümünde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir....

Çatal-Bıçak Takımları İlk Günkü Gibi Parlasın

Çatal-bıçak takımları ilk alındıkların parlak olsalar bile zaman içinde üzerindeki sır azalır ve parlaklığı...

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,797BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...