Ana Sayfa KARİYER Başarılı Insanların Yatmadan Önce Yaptıkları 9 Şey

Başarılı Insanların Yatmadan Önce Yaptıkları 9 Şey

Yatmadan önce yaptığınız bazı şeyler genellikle ertesi gün ruh halinizi ve enerjinizi etkileyecektir. Ertesi gün zinde ve mutlu hissetmek istiyorsanız, uykuya dalmadan önce yapacaklarınızı bilmeniz gerekir.

Başarılı insanların başarılı olmasını zihinsel ve bedensel sağlıklarına bağlıdır. Sağlık için yeterli uyku en önemli unsurdur.

Yapılan araştırmalara göre, başarılı insanların uyumadan önce yaptıkları rutin hareketler araştırıldı. Size aşağıda anlatacağımız bu hareketler başarıyı getiriyor. Siz de bunlardan birini veya birkaçını alışkanlık haline getirin, başarınızın arttığını göreceksiniz.

  1. Okuyun

Uzmanlar okumanın başarılı insanların ortak olarak yaptıkları eylem olduğu kosunuda hemfikirler.

Bir çok liderin yatmadan önce kısa bir süre de olsa okuduğu biliniyor. Okumak, sadece öğrenmekle ilgili olmayabilir. Kurgu roman veya antik felsefe gibi kitaplar olabilir.

  1. Yapacakların listesini hazırlayın

İyi bir gece uykusu için zihnin temiz olması gerekir. Başarılı insanların bu konuya dikkat ettiği biliniyor. Ertesi gün yapacaklarınızın listesini eksiksiz olarak hazırlayın. Böylece gece boyunca başka ne yapacaktım? veya Ne zaman yapmalıyım? gibi sorular zihninizi meşgul etmez.

  1. Ailenizle vakit geçirin

Eşinizle sohbet etmek, çocuklarınızla konuşmak veya köpeğinizle oynamak sizi rahatlatır. Başarılı insanların mutlu bir aile yapısı olduğu bilinmektedir.

  1. Başarıları takdir edin

İş yerinde bir çalışanınız iyi bir iş başarıldıysa bu duygunuzu karşınızdakine belirtin. Takdir etmek ve şükran duygusunu göstermek, size rahatlatır.

  1. Meditasyon yapın

Birçok başarılı insan, yatmadan önce 10 dakika meditasyon yapar. Meditasyon, vücudunuzun rahatlamasına ve zihninizin sessizliği için harika bir yoldur.

  1. Her akşam aynı saatte yatağa girin

Çok meşgul insanların uyku sorunları olduğu bilinmektedir. O kadar yoğundurlar ki, uyumaya vakit bulamazlar. Uzmanlar, uykunun alışkanlık haline gelmesi için her akşam aynı saatte yatağa gidilmesini öneriyorlar.

  1. İş ile ilişkinizi kesin

Gerçekten başarılı insanlar, yatağa yatmadan önce işle ilişiklerini kesiyor. Kesinlikle e posta kontrolü yapmıyorlar. Kafanızı kesinlikle işten uzaklaştırmanız gerekiyor.

  1. Olumsuz olayları unutun

Gün içinde yaşanan olumsuz durumlar genellikle akşamları yatarken akıllara gelir. Bu durum stres yaratır. Bu stresi dağıtmak için olumlu olayları düşünmeye çalışın.

  1. Yarının başarılı olacağını hayal edin

Bugün nasıl bir gün geçirirseniz geçirin, yarının iyi olacağını hayal edin. Çocukların yaptıkları gibi hayal gücünüzü kullanın. Sizin rahatmanızı ve uykuya mutlu bir şekilde dalmanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Ayak Parmaklarınızın Şekline Göre Nasıl Birisiniz?

Yüzü veya avuç içi okuma hareketi antik çağlardan beri popüler olmuştur. Ancak, ayaklarınızın şeklinin...

Üretkenliği Artırmaya Yardımcı Olan Beş Koku

Aromaterapinin gücüne inanıyorsanız, bu yazımız sizin için olabilir. Bir akşam yemeğinde, banyoda, çalışma odanızda...

İnsanların Sizden Hoşlanmasını Sağlamak Çok Kolay

İş görüşmesi gibi bazı durumlarda iyi bir ilk izlenim bırakmak oldukça zor olabilir. Tabii...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,791BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...